Trhni si, Ethane

Trhni si, Ethane https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460529/bmid_trhni-si-ethane-qcv-460529.jpg 4 495 495

Sincerely Yours série

< 2. díl

Přátele si držte nablízku, nepřátele ještě blíž... Ethan nesnášel Rachel Dawsonovou už od sedmi let. Jeho sousedka je důvodem, proč téměř všechny jejich dětské hádky skončily tím, že jí něco zapálil (nebo ona jemu). Udala ho, když porušil večerku. On ji prásknul, když lhala, že má kluka. Tak to mezi nimi pokračovalo celou střední školu a před odchodem na univerzitu si přísahali, že už spolu nikdy nepromluví. Jenže během posledního ročníku se Rachel jednoho dne ukázala v Ethanově bytě a požádala ho o dočasné ubytování. Žít spolu den za dnem je čím dál obtížnější a jedna vášnivá hádka změní všechno. Tedy téměř všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Forget You, Ethan , 2018

1moniccka
19.07.2021 5 z 5

Tady jsme se fakt bavila bylo to zabavne. Knizku jsme precetla za jeden vecer a vim jiste ze jo prectu znova. Proste krasa

helenkan
18.07.2021 5 z 5

Já se zase bavila. Pěkná romantika plná vtipných momentů. Žádná nudná místa.

knihomolkaL
18.07.2021 4 z 5

Moc pěkné romantické čtení na oddych. Postavy sympatické, uvěřitelné, to jejich předstírané nepřátelství bylo vskutku zábavné. Hodně se mi líbilo jejich psaní dopisů, také jsem to v době dospívání dělala, tak jsem tímto měla možnost zavzpomínat.

martina1797
14.07.2021 4 z 5

V poslední době mám šťastnou ruku co se výběru letních odpočinkových románů týče. Tohle je přesně tato kategorie. Moc dobře se čte, hlavní postavy mi byly sympatické a i když je děj trošku předvídatelný, je to vlastně docela příjemný a milý romantický příběh.

oresvo
13.07.2021 4 z 5

Četlo se to pěkně. Místy hodně vtipné. Ale na plný počet to není. Asi mi tam chybělo nějaké napětí , nějaký zvrat. Tohle bylo spíš milé čtení. Ale určitě nelituji, že jsem přečetla .

Tesset
11.07.2021 3 z 5

Tahle mi teda přišla oproti ostatním dost slabá. Nějak mi ten jejich příběh nedával smysl. Navíc Rachel působila jako dost velká zoufalka a to její hledání kamarádů mi připadalo celkem patetické. Naproti tomu Ethan byl borec největší. Nevím, tuhle si už určitě znovu nepřečtu.

Pedruska01
10.07.2021 5 z 5

Ach. Autorka je už taková jistotka, že bylo nad slunce jasné, že tohle bude něco. Pochopitelně jsem se na to moc těšila, až si to vezmu do ruky a musím prohlásit, že to bylo úžasné. Četlo se to samo, otáčela jsem jen stránku za stránkou a nechtěla to pustit z ruky. Dokonalá oddechová romantika. Užila jsem si to náramně, dokáže to chytnout za srdce. Styl, střídání postav, střídání minulosti a přítomnosti bylo hrozně bezva.
Hlavní hrdinka Rachel byla jednoznačně jiná. Ne úplně divná, jen celkem netradiční. Neměla kolem sebe nikoho, nedokázala si získat přátelé, nikoho, koho by měla po boku a mohla s ním prostě mít to pravé přátelství. Asi těžko říct čím to všechno. Neviděla jsem u ní nějakou obrovskou chybu. Každopádně, na její povahu jsem si zvykla, byla to nenapravitelná romantička a já si ji prostě musela oblíbit. Bylo mi jí líto, a tak nějak jsem chtěla, aby se měla líp, protože jí za její příběh potkalo dost špatných věcí. Sice se to zlepšilo anebo zvrátilo, což bylo i očekávané, ale i tak jsem za to byla pro ní ráda. Celkem jsem ji obdivovala, že si zvolila takový způsob studia. Netradiční, originální, odvážné.
Hlavní hrdinka Ethan mi sednul okamžitě. Ten kluk byl asi taky trošek netradiční, na svůj věk i na tenhle svět, ale jen v tom dobrém. Žádný fracek, co sežral všechnu moudrost světa. Měl to v hlavě srovnané. A jelikož takové exempláře dneska neexistují, je to obrovská škoda, co si budem. :D Líbil se mi, zamilovala jsem si ho a nemůžu proti němu říci ani popel. Byl vážně skvělý ve všech bodech. Musím se přiznat, že jsem Rachel Ethana záviděla. :D Také se mi moc líbilo, že jeho sen, do kterého nakonec šel bylo tvůrčí psaní. Krásné, originální. A byla jsem ráda za jeho otce, který na to přišel nakonec taky.
Ten vztah, který měli už od sedmi a půl let mě hrozně bavil. Bylo to skvělé - naschvály, podrazy, bonzování, vychloubání se, házení klacků pod nohy, ale zároveň zájem, ochrana, dobré skutky. Od "nenávisti" k "lásce". Bylo hrozně hezky vykresleno, jak se ten jejich vztah měnil, padal dolů a vznášel se nahoru až nakonec vygradoval. Líbilo se mi i jak si posílali dopisy. I v době, kdy nemuseli, drželi tu tradici. Je to krásné gesto, v dnešní době moderních technologií obzvlášť. Příběh se odehrával kolem dvou velmi mladých lidí, co studují vysokou školu, kteří se znají od dětství a celý jejich dosavadní život společně mají vždycky nějak propletený a kteří celkem doslovně vzali: "Přítele si drž u těla, nepřítele ještě blíž."
Hrozně mě to bavilo, líbilo se mi to. Nechtěla jsem to pustit z ruky a užila jsem si to neskutečně moc. Krásný příběh, milý, romantický, úsměvný a totálně oddechový. Autorka prostě umí, o tom bez debat. Závěr byl sice mírně sladší, ale nijak mi to nevadilo, naopak, musela jsem se usmívat. Konečně mohou být šťastní, především asi Rachel vzhledem k tomu, že se jí nijak výrazně v sociálním životě nedařilo. Ale věřím, že i Ethan to vyhrál. Prostě k sobě patřili. Ačkoliv se nemusí zdát, za mě v mnohém originální práce. Jsem ohromně spokojená. Rozhodně doporučuji a hodnotím vším co mám. Tahle kniha si to zaslouží a moc se těším na další knihu od Whitney! :)

Dellphi
09.07.2021 4 z 5

Příjemná, vtipná a velice čtivá knížka bez zbytečných dramat. Moc se mi libí autorčin styl psaní a rozhodně budu číst i další její knížky. Whitney G. si mě získala už dříve, a i když tato kniha není tak dobrá jak Důvodné pochybnosti nebo Výpověď, tak je skvělá a pobaví vás.

petusska01
07.07.2021 5 z 5

Veľmi veľmi som príjemne prekvapená. Ethan aj Rachel boli úplne super, strašne som sa nasmiala. Najprv som bola zmätená, lebo v prítomnosti zrazu len si spolu začali, ale pri návrate do minulosti som pochopila ze to nie je "len tak". Chcela by som vidieť ešte viac toho čo sa udialo :). Veľmi čtivý príbeh, postavy perfektné, dostatočne humoru aj erotiky, môže byť. Jeden z tých lepších od "nenávisti k láske" príbehov.

georginaa
04.07.2021 5 z 5

Tak jako u "S pozdravem Carter" jsem očekávala podobný scénář a to se mi dostalo. Opět čtivé, vtipné a v první řadě zamilované. Dva co si k sobě skoro celý život klestí cestu, i když to stále popírají. Jenže musí si projít svou vlastní cestou životem, aby vůbec pochopili, že ten druhý je vlastně ten správný. Příběh splňuje odpočinkové čtení k vodě, je nenáročné a hlavně pobaví. Trhněte si, OBA :-)

happy19
04.07.2021 5 z 5

Příjemný příběh ve stylu S pozdravem C.♡
A takové já můžu☆
Nenechte si ji ujít ,-)

„Láska je jediná síla, která dokáže změnit nepřítele v přítele.“

Raislin
27.06.2021 5 z 5

Krásný příběh. Ethan i Rachel jsou skvělí. V jejich nepřátelství byla skrytá láska. V dětském věku se říká co se škádlívá to se rádo mívá. To asi nejlépe vystihuje knihu, která rozhodně stojí za přečtení!

Dela90
24.06.2021 5 z 5

Úžasný příběh, jak se z nepřátelství stane láska. Whitney G. prostě nikdy nezklame. Miluju její styl psaní, Ethana i retrospektivu, která to vše obohacuje. Dokonalost.

AliceTief
19.06.2021 4 z 5

Ještě že autorka tak dobře píše. Příběhů na téma přátelé /nepřátelé z dětství je hromada. Docela mě to u této autorky překvapilo, ale jak jsem psala, je to dobře napsané, takže čtivé...

kikizubik
18.06.2021 3 z 5

Od autorky jsem přečetla Výpověď, která si mě získala, proto jsem neváhala a sáhla po další její knize...Whitney G. nemůžu upřít čtivost, protože se to četlo opět samo, ale dost mě to zklamalo...Začátek měl super rozjezd, prostředek byl takový meh a konec byl jenom v pohodě. Hlavní protagonisté neměli takovou chemii jakou bych si představovala...
Celkově knihu hodnotím jako průměr, protože "Výpověď" nastavila laťku dost vysokou.

Nicméně, jestli chcete oddychovou četbu z vysokoškolského prostředí, která se čte dobře můžete knihu zkusit.

Jita160
15.06.2021 3 z 5

Přesně jak píše Zomy....slabé na tu autorku od ,které jsme zvyklé na jiný odvar.
Ze začátku se to ne a ne rozjed,ale nemůžu upřít ,že konec byl fajn.
Libilo se mě to ,ale to nestačí ....já potřebuji to wou !!!!!,které tentokrát nebylo.

Renka931
12.06.2021 5 z 5

Božéé! To byla taková krása, myslím, že tahle kniha vystihuje i všechny z nás co milujeme romance. Ethana jsem si zamilovala. Je užasnej.. a ruku na srdce, taky mam touhy a přeromantičtělý představy o rande atd.., :)

Ketfl
11.06.2021 4 z 5

Whitney G. opravdu zbožňuju, ale musím říct, že tohle je opravdu zatím její nejslabší kniha. Možná je to i tím, že mi hlavní postavy tentokrát nebyly moc sympatické. Ethan ještě šel, ale Rachel mi přišla fakt mega divná. Začátek knihy mě upřímně vůbec nezaujal. V průběhu se to začalo zlepšovat a konec jsem si docela dost užila, moje romantické srdíčko si ke konci opravdu zaplesalo. Když člověk nemá od knihy nějaké přehnané očekávání a prostě to vezme, tak jak to je, že se jedná o opravdu odpočinkovou a romantickou četbu, tak se to zklamání možná trochu zmírní. Každopádně Whitney to opravdu umí jinak napsat lépe. Snad se s příští knihou vrátí zase na svou pětihvězdičkovou úroveň.

Zomy
11.06.2021 3 z 5

Tentokrát je to jen slabý odvar Whitney, na kterou jsme zvyklí (zvyklé).

Zaprvé nechápu, proč autorka použila úplně stejný motiv jako ve své jiné předchozí knize. S pozdravem, Carter je fakt úplně stejný - jen mnohem lepší. Vtipnější, peprnější, možná i dojemnější.

Zadruhé mi Rachel nebyla úplně sympatická, což se mi s Whitney G. taky ještě nestalo.

Zatřetí předchozí partneři Ethana i Rachel byli vykresleni příliš ujetě, až parodicky.

A začtvrté - a to je to nejpodstatnější - jsem tam tentokrát tu lásku necítila, nějak jsem to Rachel a Ethanovi nevěřila.

Vypadá to, že autorka napsala takovou rychlovku, asi aby plnila kvóty. Když to budete brát taky jako takovou jednoduchou rychlovku, tak budete mít fajn večer.

Leny68
11.06.2021 4 z 5