Odmítnutí poslušnosti

Odmítnutí poslušnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201871/mid_odmitnuti-poslusnosti-sW4-201871.jpg 4 102 28

Sid Halley série

< 5. díl

Sid Halley, se vrací na scénu v novém strhujícím příběhu Felixe Francise. Před šesti lety opustil Sid Halley svou vyšetřovatelskou dráhu, během níž mnohokrát zažil pronásledování, ponižování, bití, byl postřelen, a dokonce přišel o ruku. Kvůli manželce a malé dcerce se vzdal nebezpečného a nejistého života s představou, že ho do této hry již nic nenaláká. Jenomže to se mýlil. Sir Richard Stewart, předseda dostihového vedení, požádá Sida, aby prošetřilo sérii podivných výsledků v řadě dostihů. Sid nejprve rozhodně odmítne, ale následující den je za podezřelých okolností sir Richard nalezen mrtvý. Poté se však vyšetřovateli ozve neznámý muž s irským přízvukem a nutí ho, aby o podezřelých dostizích vypracoval očišťující zprávu. Sid si uvědomuje, že se nepříteli musí postavit v otevřeném boji – jinak by mohl za své odmítnutí poslušnosti zaplatit cenu nejvyšší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Refusal , 2013

Sančez
01.12.2023 5 z 5

Dicka Francise znám ale nikdy jsem od něj nic nečetla a od jeho syna už vůbec ne. Tohle bylo mé první setkání s Felixem Francisem a musím říct WOW WOW WOW po čertech výborné čtení. Kniha nešla odložit a i když jsem musela tak jsem se už těšila až se do ní ponořím. Pecka napínavé a ač mi prostředí dostih je na hony vzdálené vůbec to nevadilo. Řadím si tohohle autora jako objev roku.

Luigi1
26.04.2023 5 z 5

Felix se dokázal dobře napojit na otcovskou vlnu

cukrovka
27.04.2022 5 z 5

Myslím si, že FF dokázal skvěle navázat v této sérii na svého otce. Zajímavý a napínavý příběh z dostihového prostředí. Začátek je pomalejší, ale vše se postupně rozjede.

jarin58
09.01.2021 4 z 5

Jsem zvědav na další díly.

kokrokr
01.10.2020 3 z 5

Ano, Felix píše trochu jinak, ale i tak je kniha dost dobrá.

veskr
13.08.2019 3 z 5

Není to špatné, ale tatínkovým detektivkám se nevyrovná.

Pavelpi
03.04.2019 5 z 5

Pokračování osudů Sida Halleyho od Felixe Francise bylo sice trochu jiné než byl Sid v předchozích knihách,ale myslím,že to hlavní mu zůstalo.Jeho odvaha a logika při řešení případů.

Prateri
05.03.2019 4 z 5

Francis je dobrá značka, ať už se jedná o otce nebo o syna. Felix Francis se vydal stejnou cestou jako jeho otec. Nesrovnávám je. Každý má svůj styl a jsem ráda za knihy Dicka i Felixe. Oba spojuje láska ke koním:-).

pingu1
02.03.2019 4 z 5

Další zdařilá detektivka, tentokrát stárnoucí Sid odhaluje podvody v dostihových sázkách...

mala49
06.10.2017 4 z 5

Felix Francis má trochu smůlu, vždycky bude srovnáván s otcem. A bránit se nemůže. Postavu Sida Halleye jsem měla ráda a byla jsem zvědavá, jak se FF jeho návrat povede. Byla jsem mile překvapená. Za mě dobré.

Daku
30.06.2017 4 z 5

Nebyla to špatrná kniha, ale svému otci se tak nějak nemůže vyrovnat. A v tom je možná ten problém, většina lidí ho ssrovnává s jeho otcem.

dryadka
08.03.2017 2 z 5

Nemůžu si pomoct - Felix Francis píše dobře, ale Sid Halley pro mě v jeho podání vyzní jako dost jiná osoba, než v knížkách Dicka Francise. Ráda si od něj přečtu knihy s originálními hrdiny, ale jako pokračování série mi to prostě nesedí...

Aires
28.01.2017 5 z 5

Dostihová atmosféra, koně, žokejové a jeden starší vyšetřovatel, který se snaží přijít na kloub podvádění v dostizích :) Vynikající mix pro všechny koňské nadšence a milovníky drsnějších detektivek, kde o napětí není nouze :) Autor dal do vínku vyšetřovateli Sidovi Halleymu kopec odvahy i rozvahy, a postavil před něj pořádnou překážku - irského mafiána. A věřte, že není sranda se s ním pustit do křížku :) A už vůbec ne, odmítnout mu poslušnost :)

raty
19.12.2016 5 z 5

Dick Francis měl spousty nadšených čtenářů a určitě jich je většina ráda jako já, že jeho syn je tak dobrým pokračovatelem. Pěkný příběh a díky za návrat Sida Halleye.

Danuše7
09.09.2015

Napínavá kniha, hlavni hrdina si zachoval své zásady a ochránil oběti, i když mu odmítli pomoci. Vymyslel správnou cestu k záchraně.

Pet007
13.07.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Napínavá. Vydírání to je velký byznys. Ale Dick Francis to není.

rubit
03.07.2015 4 z 5

Velmi slušná a čtivá knížka. Nějaké mouchy by se našly, ale myslím, že Felix Francis navázal na svého otce se ctí a určitě si přečtu i další knížky.

Lothorien
21.06.2015 5 z 5

Vynikající! první kniha od toho spisovatele a hodlám pokračovat dále :)

DenisePartridge
18.06.2015 5 z 5

Felix Francis se vlastně ocitl tak trochu v nevýhodě, protože se asi nikdy nevyhne srovnávání se svým otcem, protože, co si budeme nalhávat, Dick Francis je prostě Dick Francis. Nicméně kniha mě naprosto uchvátila a to i navzdory tomu, že mě svým způsobem deprimovalo, jak Sid, Chico a celkově všichni zestárli, ale to k tomu patří. Rozhodně se jeho knihám nebudu v budoucnu vyhýbat. :)

Lothorien
02.06.2015 5 z 5

Neskutečné, dlouho jsem kolem obcházela, ale nakonec jsem se do těch dvou autorů zamilovala! Luxusní čtení a hořečně postupuji v nákupu všech jejich knih!

Felix Francis
britská, 1953