Pes baskervillský

Pes baskervillský
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51792/bmid_pribehy-sherlocka-holmese-pes-baske-3hf-51792.jpg 5 3854 3854

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese. Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kostru příběhu, spolu s postupně odhalovaným tajemstvím a postavou geniálního detektiva, jsou hlavními ingrediencemi tohoto veleúspěšného románu, který se dočkal i mnoha filmových zpracování. Ale žádné z nich nebylo tak dobré, jako literární originál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

The Complete Sherlock Holmes , 1902

kika_
05.09.2015 5 z 5

Výborné čtení! Napínavé od začátku do konce. Sherlock (slespoň co se týče mě) nikdy neomrzí.. :)

JaMar28
20.08.2015 5 z 5

Pro člověka čtoucího moderní detektivky plné zvratů a daleko zapeklitějších hádanek bude možná Pes Baskervillský trochu nudný a předvídatelný, nicméně já nejsem tímto žánrem zas tak políben, takže jsem si knihu mohl užít naplno. Postava Holmese je ale nesmrtelná a jeho viktoriánské gentlemanské vystupování a genialita vás nejspíš oslní tak či tak. Pokud pak máte navíc i vztah k anglickému venkovu, není co řešit.

Morgainne
18.08.2015 3 z 5

Ve své době určitě napínavé, ale my jsme už viděli moc nestvůr a četli o tolika příšerách, že je těžké se bát, co vyskočí z temnoty blat.

dearkiki
10.08.2015 5 z 5

Přečteno v rámci knihy Další případy SH. Pes Baskervillský je můj nejoblíbenější, ze všech Sherlockových případů. Viděla jsem nespočet filmových verzí, ale určitě doporučuji toto slavné dílko i přečíst. Má svou neopakovatelnou tajemnou atmosféru.

Hanina61
15.07.2015 5 z 5

Snad už od dob dospívání, a to je už hodně let dozadu, jedna z mých nejoblíbenějších knížek, moje první "holmesovka", která mě samozřejmě přivedla k dalším, ale tahle pro mě zůstává tou nejlepší. Samozřejmě jsem viděla i různé filmové verze, ale knížka je knížka. Conan Doyle je prostě skvělý. :-)

poiu
15.07.2015 5 z 5

Psa baskervillského jsem četla až poté, co jsem přečetla několik Doylových povídek a musím říct, že se mi tento román líbil víc než povídky... Libilo se mi samotné vyprávění, příběh, zápletka.... I závěrečné odhalení padoucha.... Prostě všechno. :-) Palec hore.

cat5
02.07.2015 4 z 5

Moc pěkně psané a i když jsem ji četla už nějaký ten rok zpátky,stále se mi živě vybavují konkrétní odstavce. Příjemné počtení.

Gizzy
29.06.2015 5 z 5

Perfektní kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst. Byla moje první od Doylea a nemám co vytknout! Už mám objednané další :)

woodward
23.06.2015 5 z 5

O deštivých letních prázdninách jsme byli na horách. Máti z nás byla nešťastná, protože držet tři školou povinné děti doma když venku celý týden lije, to je zážitek pro silné povahy. Televize tam nebyla a tak nám ze zoufalství navrhla, jestli bychom nechtěli, aby nám z anglického originálu předčítala česky detektivku, kterou měla s sebou ze cvičných důvodů. To bylo moje první setkání se Psem baskervilským. Bylo mi sedm a byl jsem očarován. Asi proto je pro mě Pes baskervilský nejenom detektivkou, nebo dobrou detektivkou, ale Tou Jedinou, Prvotní a Nejlepší Detektivkou Všech Dob. No jo, každej jsme ňákej. Takže pět hvězd.

Lumine
14.06.2015 5 z 5

Ehmm... wow.
Povinná četba, která mě konečně bavila. Doopravdy. Už jsem viděla filmy s Sherlockem. A jsem jejich fanynka (toho s Downey Jr. a toho s Benedictem - Elementary nemám ráda). Možná i kvůli tomu mě postava a chování Holmese překvapilo. Čekala jsem trochu víc arogance, ale i tak to bylo úžasné.
Na tu dobu vím, proč to byl a stále je takový hit. Je to tajemné i napínavé. Super!

HannyC
30.05.2015 5 z 5

... můj první Sherlock, které ho jsem si půjčila od babičky ... jo jo ještě z edice KOD ... jako puberťáka mě dostal ... a já se stala milovníkem chytrého vyprávění s mnoha nečekanými zápletkami ... šestákové čtení ... ale s milionovým napětím a hororovým přídechem :)

J.Connor
11.05.2015 5 z 5

Jedním dechem. Je to sice stále v podstatě šestákové čtení, nicméně výtečné.

Sandik
10.04.2015 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší Doyleova detektivka. Na rozdíl od kratších povídek, které někdy formálně poněkud pokulhávají, má Pes Baskervillský nejen dobře vymyšlenou detektivní zápletku, ale je to také formálně precizně vybudovaný příběh, jemuž k dokonalosti nechybí prakticky nic... Celkový dojem: 90%

terkanej
26.03.2015 4 z 5

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Celkem se mi líbila, také díky prostředí. Hrozne me zajímalo, jak to dopadne. Akorát se mi nelíbily obrázky :) ( měla jsem vydání z roku 1997)

ivzu77
21.03.2015 4 z 5

Moje první kniha s detektivem Sherlockem Holmesem. A jsem moc ráda, že jsem sáhla právě po této. Myslím si, že je to příklad pravé holmesovské záhady, její pomalé odhalování, stopu po stopě, poznávání a na konci odhalení, při kterém se plácnete do čela a řeknete si, vždyť to bylo jasné, ale já to nepoznala.... vyprávění Dr. Watsona bylo poutavé.
A splnila jsem tím další bod Čtenářské vzvy 2015 - kniha napsaná před více než 100 lety!!!!

stopař
14.03.2015 5 z 5

Poprvé jsem jí četla jako dítě a v noci se klepala pod peřinou při vytí psů venku....i dnes mi při této vzpomínce naskakuje husina.

Ropušák
08.03.2015 5 z 5

Na detektivky nejsem, ale tohle mě opravdu zaujalo.

pif69
24.02.2015 5 z 5

Naprostá detektivková klasika. I po tolika letech !

Hříbek
23.02.2015

Detektiv a jeho přítel lékař, kteří řeší další ze zapeklitých případů, který nepostrádá tajemno a strach. Tohodle psa bych se bál také, nehledě na neutěšené prostředí a starou rodinnou kletbu.

Petruse21
20.02.2015 4 z 5

Úplně to na mě dýchlo - ta atmosféra. Blata byla děsivá.