Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3208 3208

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

FacelessGirl01
05.01.2018

Jsem oslněna krásou pevné vazby. Fakt, ta obálka je skvělá a obarvení stránek na ořízce se vzhledem k temnosti celého příběhu hodila.
Pokud jde o příběh občas jsem se ztrácela v cizích názvech, ale od toho tam přece je ta mapa. Osobně si myslím, že před přečtením Šesti vran by bylo fajn přečíst si Grišu od stejné autorky a hlavně ze stejného světa.
Za mě 9/10

dominica_smith
04.01.2018 2 z 5

Krásná obálka i stránky.
Ale tím to pro mě skončilo.
Možná se ke knize někdy vrátím, věřím tomu, že jsem prostě jen zrovna nebyla v té správné náladě a moje fantazie nechtěla spolupracovat, ale já to prostě nechápala. Tolik postav, tolik cizích slov. Absolutně jsem se v tom ztrácela. Víte, když čtete Harryho Pottera, ten svět se Vám objevuje pomalu. Poznáváte ho společně s Harrym a všechno se Vám odkrývá postupně, takže to stačíte zpracovat. Ale ve chvíli, kdybyste začali číst od půlky série, měli byste problém. A stejně tak jsem si přišla v této knize. Jako kdyby mě někdo postavil do cizího světa. Promyšleného a fascinujícího, ale prostě mě najednou šoupl někam a... vyznej se.
A já se nevyznala, byla jsem prostě ztracená a naprosto mi to sebralo náladu pokračovat ve čtení. Proto knihu odkládám a někdy, až pocítím, že moje fantazie potřebuje nutně fantazírovat, se k ní třeba vrátím...

Knihomlok2015
04.01.2018 3 z 5

Tak grafická podoba téhle knihy by snad nemohla být vymazlenější, za to příběh v ní je tak nějak nedomazlenej. Začít slovy není to špatné by mělo mluvit za vše, přesto ještě něco málo dodám.
Nedostalo mě to prostě do kolen, ať už proto, že ty flashbacky (který jinak vítám v jakémkoliv množství) byly tak nějak nedotažený nebo proto, že i přesto, že se spisovatelka očividně snažila o něco na způsob Dannyho dvanáctky (mimochodem tohle by se mohla učit od Lynche), zatímco v tom filmu to bezchybně fungovalo, tady mi jen slova přemýšlivej pohled nestačila - prostě nestačí přijít s něčím geniálním jen tak ze vzduchu. Jo a já vím, že je to knížka pro náctileté, ale opravdu si všichni v tom věku myslí, že v pětadvaceti už jsou všichni důchodci dávno za zenitem neschopní jakékoliv akce k tomu?

Asdis
02.01.2018 3 z 5

Nejspíš budu jedna z mála, kdo knihu bude hodnotit také negativně. S jistotou mohu říct, že se ke knize určitě nevrátím. Příběh by docela poutavý, i když mě začal bavit až když se skupinka hrdinů dostala do Ledového paláce. Uvítala bych více akce.
Možná je to tím, že fantasy už není můj šálek kávy a "vyrostla" jsem z něj. Pokud bude mít kniha pokračování, určitě si ho ráda přečtu.

NicaCola
01.01.2018 5 z 5

Prostě B.O.Ž.Í.! :)

Kira128
27.12.2017 5 z 5

(Tento komentář vyšel i jako samotná recenze.)
„Proč to není delší? To by mohlo, ale není. Co je psáno, to je dáno. Tak proč nemám v ruce alespoň druhý díl? Ten se ještě nepřeložil, Kiro, moc dobře víš, že anglicky neumíš. Muselo to skončit? Proboha, proč?“ Přesně takto jsem vyváděla před několika minutami. Ptala jsem se okolního vzduchu na vše možné a očima jsem hypnotizovala obálku této knihy. Teď svou dřívější debatu projíždím znovu, avšak tentokrát své dotazy směřuji k hrníčku naplněnému horkou kávou.
Radost. Smutek. Uchvácení. Toto všechno a ještě mnohem více se prohání mou hlavou, mou myslí. V tuto chvíli, právě teď. Nedokážu ty pocity zaplašit. Šest vran na mě udělalo naprosto neskutečný dojem.
Upřímně? (Ach, mé oblíbené zahájení je opět na scéně, jak vidím.) Ze začátku jsem vůbec netušila, do čeho vlastně jdu. Tuto knihu, která je zdobena dokonalým obalem a vysílá k nám, jakožto ke čtenářům, silné vlny zájmu, jsem nalezla v modrém, kýčovitém balicím papíru na Vánoce pod stromečkem. Nečekala bych, že se do ní pustím hned další ráno po Štědrém dni. A už vůbec by mě nenapadlo, že ji za dva dny odložím dočtenou na stůl, sednu si na svou bílou židli a budu na Šest vran zírat jako omámená.
Ještě než se vyjádřím k ději, musím podotknout, že korektorka by měla vážně zapracovat na své češtině a na svém vnímání textu. Opravdu mě mrzí mé drzé chování, jednorožci kolem mě potvrzují, ale nebylo by na škodu skutečně ukončovat přímou řeč uvozovkami. Anebo se naučit skloňovat zájmeno „ona“. A co se překlepů týče, těch tam je nasekáno snad milion. Nelhala bych, kdybych řekla, že se v knize vyskytuje něco přes dvacet chyb. Pro čtenáře, které dokáže vyrušit i milimetrový drobeček čehokoliv na vytištěných slovech, je takové množství překlepů a chyb děsuplné. To mi věřte.
Vztek na korekturu vyprchal, nyní děj.
Skutečně nemohu pochybovat o tom, že příběh našich šesti vran je zajímavý a neotřelý. Téma se mi velmi zamlouvá. Líbí se mi i anotace. Ta mě doslova donutila knihu otevřít a začíst se do ní, do jejího kriminálního příběhu. Popravdě se toto moc často nestává, anotace pro mě většinou není prioritou. Tady pro mě představovala hezký bonus.
Celý příběh se mi moc líbí, jednoduše plyne. Čtenář se do postav okamžitě vžije, soucítí s nimi, skáče s nimi radostí… a pak si najednou usmyslí, že je Kaz nebo kdokoliv jiný z charakterů Šesti vran.
Autorčin styl je příjemný, odlehčený. Co musím jakožto amatérský spisovatel pochválit, jsou její popisy okolí. Nad těmi se ještě teď rozplývám, málokdo dokáže tak pěkně vylíčit místa, kde se jednotlivé scény odehrávají.
Dnes nespoileruji, jen se vás snažím nalákat. Tudíž klidně čtěte dále.
Kaz, hlavní hrdina, objekt zájmu čtenáře.
Inej, špionka, kterou bych se chtěla v budoucnu stát.
A Jesper… sympatický klučina se skvělým humorem.
A ještě mnohem více dokonalých postav, úžasného prostředí, občasného dramatu, důležitého adrenalinu, jakékoliv zábavy a vymyšlených plánů, nad nimiž vám zůstane rozum stát. Doporučuji, pět hvězdiček je jasných, nejraději bych ale dala i šest.
A právě nyní říkám něco poprvé a naposledy: „Nechte se unést! Nechce se vtáhnout do světa podvodníků! Věřte mi, že tyto zločiny stojí za to."

DračiceLaura
27.12.2017 5 z 5

Na první pohled mě zaujala nádherná obálka. Knihu jsem přečetla během dvou dní, bohužel měla kniha celkem pomalý rozjezd a než se dostaneme k hlavní zápletce jsme na sté stránce. Hlavní postavy jsem si neuvěřitelně oblíbila, mají hloubku, propracovanou minulost, každá z nich má jiné zásady a často jsou nepředvídatelné. Nejvíce mi vadilo, že autorka nenapsala ani jednu kapitolu z Wylanova pohledu, celkově mi přijde, že byl v knize opomíjený. Romantiky si v knize moc neužijete, ale přesto se rýsují romantické vztahy. Vztahy mezi postavami celkově jsou popsány uvěřitelně, jejich rozhovory k hlavní zápletce přidávaly, humor také nechyběl. Temné prostředí knihy mě bavilo, styl psaní mi byl blízký, kniha vás polapí a nepustí. Pět hvězdiček dávám hlavně kvůli postavám, které jsem si opravdu zamilovala.

Tofinka
27.12.2017 5 z 5

Tak tohle byla rozhodně láska na první pohled...❤
Knížka mě už po pár stránkách chytla a nepustila mě až do samého konce. Zamilovala jsem si jak svět grišů, tak i všechny postavy. Chvílemi jsem se do příběhu vžila tak, až jsem měla pocit, že se sama potloukám uličkami Barrelu, nebo pod palbou utíkám z Ledového paláce. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ve kterém, jak doufám, Kazovi nedojdou špinavé triky. :D

Nita17
24.12.2017 5 z 5

Asi jsem se zamilovala ♥ znova
Po dlouhé době kniha, která jsi po celou dobu zachovala stejnou úroveň napětí a tak zajímavý výběr postav. Teď se chystám na sérii Griša, aspoň pochopím lépe část toho světa, a nějak se musím zaměstnat než se dočkáme druhého dílu... I když část jsem poslouchala v polštině a už teď jsem nadšená i smutná zároveň ;)

lotofhs
22.12.2017 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který je snad prý i lepší než jednička. Ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, bála jsem se, že se bude číst špatně, ale zmýlila jsem se. Absolutně jsem si zamilovala atmosféru v téhle knize. Všechny ty gangy, město prostě úžasný! Co dále je úžasný tak jsou postavy. Ano miluji Kaze. Jesper je vtipný, Wylan je roztomilý, Inej statečná, Nina je naprosto úžasná a s Matthiasem tvoří super dvojku. Popravdě nemůžu se rozhodnout, kterému páru fandím nejvíc. Neměla jsem vůbec tušení, jak se dostanou do Ledového paláce vůbec jsem nečekala ten konec. Kdyby se Kaz nepodíval na Inej!! No prosím kohokoliv ať přeloží, co nejdřív druhý díl.

martina1199
14.12.2017 5 z 5

Skvělé! Zajímavý příběh z originálního prostředí plný akce, který vás nenechá vydechnout. Nejsilnějšími prvky jsou rozhodně hlavní hrdinové - jejich charakter, konverzace, vzájemné vztahy. Od autorky jsem četla už Griša - Světlo a stíny, a i když to nebylo špatné, po dalších dílech Griši asi nesáhnu. Zato dalšího dílu Šesti vran se už nyní nemůžu dočkat :-)

marije133
11.12.2017 5 z 5

Od samého začátku mě kniha naprpsto pohltila. Nedokázala jsem ji zavřít dokud jsem se nedostala na poslední stranu! Doufám že druhého dílu se dočkáme i v češtině a to co nejdřív!

Market505
10.12.2017 5 z 5

Ze začátku mě knížka moc nebavila a četla se mi pomalu. Ale po pár stránkách jsem se ponořila do děje a knížku si zamilovala. Rozhodně stojí za přečtení! Momentálně patří k mým nejoblíbenějším knížkám.
Líbilo se mi, že každá postava měla svůj typický charakter a odkrývala se tam různá tajemství z minulosti.
(Grišu jsem nečetla)

MaléZlo
08.12.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem nevěděla co čekat. Grišu jsem nečetla a byla jsem hodně zvědavá, co mi kniha nabídne, jelikož jsem četla samé pozitivní hodnocení.
Měla jsem docela problém se ze začátku začíst. Pořád jsem si říkala, co je na tom tak úžasného? A pak vybouchla loď a já se do knihy začítala víc a víc a nakonec jsem ji přečetla skoro jedním tahem. Moc se mi líbilo, že každá postava měla svůj prostor, každého jsme mohli poznat a udělat si o něm obrázek. U každé vrány jsme poznali její obavy, její radosti - zkrátka a dobře, kniha je velmi dobře čtivá, příběh si zamilujete a s ním i všechny hrdiny. Všem doporučuju!

Fantasysvet
06.12.2017 5 z 5

Keby som svoje pocity mala stručne zhrnúť, spravila by som to asi takto: Pri čítaní tejto knihy som zažila presne ten pocit, keď knihu nedokážete pustiť z ruky, pretože musíte vedieť, čo sa stane ďalej, no zároveň ju nechcete dočítať, pretože nechcete, aby príbeh skončil. Vrania šestka je kniha, ktorú budete s radosťou čítať hlboko do noci a bude vám úplne jedno, že na druhý deň musíte skoro vstávať. Proste uau. Super príbeh plný napätia a zvratov, úžasné postavy, ktoré som si zamilovala všetky do jednej a najmä ten malý zmrd Kaz Brekker, ktorý je taký prešpekulovaný, až nad ním človek len krúti hlavou a zároveň by ho najradšej vybozkával. Potrebujem pokračovanie!

marwinmh
05.12.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po fantasy žánru a jsem z této knihy neskutečně nadšená, 6 hlavních postav, jejich temná minulost, podvádění, plánování, dobírání si sebe navzájem, ani chvíli jsem se při čtení nenudila, děj měl spád, žádné zbytečně rozvleklé pasáže. Na druhý díl se rozhodně těším.

Matulka66
03.12.2017 5 z 5

Musím říci, že kniha se mi moc líbila :) !!

pink_ivy
02.12.2017 4 z 5

Poté, co jsem přečetla několik prvních kapitol, tak jsem byla docela rozpolcená v tom, jestli mám vůbec pokračovat, protože mě to vůbec nezaujalo. Po dočtení celé knížky můžu konstatovat, že jsem rozhodně ráda, že jsem to nevzdala.

Knížka je zajímavá jak dějem, tak postavami a hlavně tím, že se co kapitolu střídá jiný vypravěč. My se tak můžeme postupně blíže seznámit se všemi, co jsem vyloženě ocenila byli i back story u všech hlavních hrdinů, které ale nebyli odvyprávěné hned nazačátku, ale postupně se rozvíjeli.
To střídání sice prvně vypadalo jako zbytečně matoucí, ale jak jsem se do toho začetla, přestalo mě to rušit a v jedné části to mělo i vyloženě svůj smysl, že jsme mohli sledovat všechny najednou.

Po těch prvních několika kapitolách, když se do toho trochu začtete a začnete trochu chápat, se to čte samo. Postavy jsou sympatické a snadno se s nimi sžijete (u mě vedla Nina a Jesper!), každý má svoje místo a každý má svoje opodstatnění. Je sice pravda, že zrovna hlavní hrdina Kaz mi k srdci nepřirostl (nebo nejméně ze všech), ale chápu, že bez něj by to nebylo ono.

Do dalšího dílu určitě půjdu! 4*

niva00
29.11.2017 3 z 5

Námět super ale jeden velký promarněný potenciál!
Postavy mohly být více propracované. Bylo fajn, že měly svou minulost - na něčem se stavět musí, ale nic moc se na tom už "nepostavilo". Jejich věk mi k nim taky moc nesedl. Někdy se chovaly jako nevyspělé (což by i k věku mohlo sednout), někdy se ale zase neopodstatněně chovaly jako starší.
Spisovatelka měla problém s dodržováním osoby. Ve zbraních se taky úplně nevyzná. A o logice ani nemluvím. "...se slyšitelným křupnutím dozorci zlomila vaz." Ale no tak, vaz je vaz a dá se tedy celkem tiše přetrhnout - kost se s křupnutím zlomí... Akční scény jak z filmu, jsou dobré na efekt, ale podle fyzikálních zákonů nehrajou: vážně, i sebesilnější chlap jak hora nemůže jen tak střílet se dvěma pistolemi každou v jedné ruce, protože existuje něco jako zpětný ráz.
Sem tam byly i vtipné dialogy. Jak moc si už posoudí každý sám.
Myslím, že by z toho mohl být dobrý film/seriál, protože, jak jsem už řekla, ty akční scény se hodí spíš na plátno, jelikož o nich nikdo nebude moc přemýšlet a oko diváka určitě zaujmou.

tereza7914
28.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Začátek je sice pomalejší, ale když se pročtete dál, stojí to za to :) Řekla bych, že je to něco na způsob Dannyho parťáků, nebo jsem v tom dokonce někdy viděla i X-many :D Rozhodně stojí za přečtení a není nutno číst předtím knihu Griša.