Příběh draků

Příběh draků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170187/mid_pribeh-draku-UjX-170187.jpg 4 505 133

Serafína (R. Hartmanová) série

V království Gored žijí lidé s draky v míru už čtyřicet let, vzájemná nedůvěra však přetrvává. Draci jsou schopni brát na sebe lidskou podobu, ale přestože mají neobyčejně pronikavý rozum, lidské emoce jim zůstávají záhadou. Dívka Serafína, nadaná hudebnice, nechová důvěru ani k jedné z obou stran. Když je zavražděn příslušník královské rodiny a podezření padá na draky, v ohrožení se ocitá i její vlastní tajemství, které by ji mohlo stát život… Existuje hodně knih o dracích. Debut spisovatelky Rachel Hartmanové nad nimi ale vyniká. Trnitá cesta Serafíny za poznáním a přijetím sebe sama se vám vryje pod kůži.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Seraphina , 2012

lucie2057
10.03.2014 4 z 5

Příliš mnoho informací na začátku, člověk je z toho lehce zmatený a vžije se do děje téměř k samotnému závěru, přesto musím hodnotit kladně myšlenku knihy.

Laura Krivdova
20.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Adele02
11.02.2014 2 z 5

Takové... divné.

estelina2300
31.01.2014 4 z 5

Začátek knihy pro mě byl takový zmatený a nudný, ale potom se to pomalu rozvíjelo a začínala jsem děj chápat. Ke konci knihy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tato kniha mě trochu zklamala díky skvělím recenzím. Ale jinak dobrá knížka, ne vynikající. Také bych si ráda přečetla pokračování (tedy jestli nějaké bude)?

Lucy81
19.01.2014 5 z 5

Kniha mě opravdu velice zaujala. Začátek byl sice takový průměrný, ale pak se příběh rozvinul, že jsem knihu nedokázala odložit. Opravdu krásně napsaný příběh, který vezme za srdce. Konec mi připadal takový otevřený...takže bych byla ráda za pokračování.

Klepsi
18.01.2014 3 z 5

Kvůli pozitivním názorům a recenzím jsem měla vysoká očekávání, která ale kniha zdaleka nenaplnila, takže přijdu se spíše negativním názorem. Musím přiznat, že prvních 170 stránek mě nudilo a nejednou se mi v mysli vynořil nápad knihu odložit a vzít si kvalitnější čtivo. Na začátku jsem byla naprosto zmatená, netušila jsem, do jakého světa mě to autorka vrhla... a ta zmatenost se mě držela dobrou půlku knihy. První půlka prostě byla o ničem, zamotaná, nudná, bez záživnějšího děje a strašně špatně čitelná (alespoň pro mě). Ale pak přišel zvrat a zbytek knihy jsem přečetla s nadšením, bez potíží a zvědavá, co bude v dalších kapitolách. Přesto ale nedošlo k epické akci, kterou jsem očekávala, není to prostě nic, co bych vychvalovala do nebes. Možná, že se ze mě zkrátka stává náročnější čtenář. Nicméně co se mi líbilo, to byl vývoj postav, originální nápad a v neposledním případě jistá romance, která nebyla napsaná sladce, ale prostě... krásně. Luciana Kiggse si zkrátka musíte zamilovat společně s jistou slečnou hrdinkou. Chtěla bych dát víc, než tři hvězdičky, ale bohužel se k tomu nepřemůžu.

Sarka14
11.01.2014 4 z 5

Knížka jako celek byla vynikající. Ze začátku jsem z ní byla trochu zmatená, nevěděla jsem co si o příběhu myslet. Tak nějak jsem čekala něco jiného. Ale velice brzy mě děj strhl a já se nemohla odtrhnout. V první polovině mi přišel děj trochu chudší, ale závěr to přeci jen trochu vyrovnal :-) Moc se těším na pokračování. Snad na něj nebudeme čekat příliš dlouho... :-)

JanaDor
07.01.2014 4 z 5

Na to, jak je příběh detailně propracován, tak je perfektně a jednoduše popsán. Neměla jsem problém se v Goredském světě zorientovat. Je tam vše, co mám ráda – tajemství, dobrodružství a láska.

Teressa
02.01.2014 1 z 5

Abych pravdu řekla, kniha mě zklamala. V příběhu se nevyskytovala téměř žádná akce a často jsem nechápala, o co vlastně postavám jde. Navíc mi vadilo chladné chování, který navzájem projevovaly hlavně členové Serafíniny rodiny. Ještě ke všemu ve mně autorka vzbudila pocit, že Serafína a všichni míšenci jsou zakrnělé zrůdičky, což mě sice mrzelo, ale nemohla jsem si pomoct. Ale abych jen nekritizovala-musím uznat, že svět, který Rachel Hartmanová vytvořila, byl vskutku kouzelný a světlé stránky pro mě znamenala také královská rodina.

sirek
30.12.2013 2 z 5

Knížka byla vážně super a i když byla místy trochu nudná, vyplnila to super koncem, který mě donutil o knížce trochu přemýšlet! :)

Nika :)
26.12.2013 2 z 5

Nevím proč, ale tahle kniha mě moc neoslnila. Vůbec jsem se nemohla zorientovat v postavách, kterých tam hned od začátku bylo několik. Bylo to hezky napsané, ale jakmile sem si od knihy dala pauzu, už jsem se nemohla začíst.

misar11
19.12.2013 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem naprosto okouzlená! Perfetní!!! Paolini právě se objevila skutečná konkurence tvých bestselerů...a Eragone pozor, Serafína je skutečná bojovnice. S Ormou jsou si možná ještě více blízcí, než ty a Safira. Nový a dosud neprobádaný fantasy svět... :) skvělé, tleskám (a čekám na další díl!)

rasputinka
16.12.2013

Už od první stránky mě tato kniha strhla do svého příběhu. Od půlky to začlo gradovat a už jsem se nemohla dočkat až budu na konci knihy. Těším se na další díl! Skvělá kniha s fantastickým příběhem, hlavní hrdince držím palce, aby našla pravou lásku :-)

draci

Rachel Hartman