Koruna

Koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1942 1942

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

Knihomolka10942
30.08.2018 5 z 5

Díl Dcera se mi tedy líbil o něco méně ale tato knížka mě dostala. Moc se mi líbil ten konec, i když jsem to tak nějak čekala. Určitě stojí za přečtení!

dancadragneel
29.08.2018 5 z 5

Prostě dokonalé zakončení celé série. Na konci jsem málem plakala a poslední stránky byli napínavější než celá kniha. Myslím, že konec velmi překvapí protože se člověk zase něco nové dozví o Maxonovi a Americe, ale i tím jak se nakonec Eadlyn rozhodně. Za mě nejlepší díl celé série a to co říct, protože První si mě dost dostala.

Kakinka1998
24.08.2018 4 z 5

Krásné zakončení mojí oblíbené série Selekce. Je to skvělé oddychové čtení, děj vždy rychle ubíhal a já jsem musela číst dál a dál. Určitě doporučuji přečtení celé série. :)

dancav28
17.08.2018 5 z 5

Hezké zakončení celé série, jsem ráda že se z Eadlyn vyklubala pořádná královna a ne malý rozmazlený fracek, i když mě tato nástavba nebavila tolik jako první tři díly (Selekce,Elita,První) tak to byla taková milá oddechová knížka. Autorčin styl psaní je dobrý a určitě si budu muset přečíst její další knihy

Pedruska01
14.08.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostala k závěru této série. A jsem ráda, že to mám za sebou. Nejen, že je vlastně konec, ale hlavně taky proto, že mě to hrozně zajímalo, jak to vůbec dopadne. Znovu jsem propadla do dění toho světa, královské rodiny a selekce naruby samotné. Bylo to čtivé jako předešlé díly a milé. Pěkná moderní pohádka.
Už na konci Dcery se Eadlyn dokázala vymanit z toho neskutečně nesnesitelného spratka a díky bohu jí to zůstalo. Jelikož je to dlouhá doba, co jsem četla předchozí díl, měla jsem ze začátku problém se zorientovat, ale postupem stránek se to zlepšilo.
I když to byl příběh další generace, trošku mě mrzelo, že se tam tolik neobjevila America a Maxon. Jediné, co mi naopak vadilo bylo to, jak Eadlyn skočila po kralování. V tom okamžiku jsem spatřila znovu hamižnou, mocichtivou vlčici v rouše beránčím. Nebylo to pěkné.
Ke klukům, kteří tvořili zbytek selekce jsem si nijak zvláštní vztah nevytvořila s výjimkou Kilea. Proto mě trochu mrzelo, že to nebyla ta pravá volba, i kdyby nucená. Ve finále s jejím výběrem jsem mile překvapena a i spokojena. Není přeci nad to, když vyhraje láska nad rozumem. :)
Bylo to důstojné zakončení této série, i když poslední dvě knihy byly jen nastavovány, ale i tak se mi to líbilo, proto hodnotím plným počtem a doporučuji. :)

Evule114
08.08.2018 5 z 5

Popravdě všichni byli tak neuvěřitelně milí a sladcí, že by některé mohly bolet zuby :-) ale myslím to jen v dobrém. Dokázala jsem si totiž po boku Eadlyn představit hned čtyři nápadníky. Potom se to zúžilo na tři, když se Marid odhalil a i když jsme věděli koho miluje, tak i přesto jsem si říkala, kdyby nakonec byla s jiným.. každopádně jsem ale na konci čekala nádhernou svatbu a ono nic. I tak jsem si skvěle početla :-) jen je pravda a souhlasím s některými, že všechno bylo urychlené, což být nemuselo, protože bych si to užila daleko více...

KessieRixy
05.08.2018 5 z 5

Ach... Krásně zakončené. A obálka opět nepopsatelně krásná. Eadlyn mi byla zde i více sympatická a jsem ráda jak se příběh vyvinul :) . S trochou smutku ( protože serie končí ) uzaviram tuto skvělou knihu, ale hlavně se štěstím a skvělými čtenářskými pocity. :)

maja11231
23.07.2018 4 z 5

Krásné zakončení celé série. Koruna mi přišla že byla lepší než Dcera, moc se mi líbila. (a zase krásná obálka)
Doporučuji

Bookberry
17.07.2018 5 z 5

Překrásné zakončení nejen Eadlynina příběhu, ale také celé série Selekce, která mi neskutečně přirostla k srdci.

juni
06.07.2018 5 z 5

Zakončení Selekce bylo skvělé. Celou sérii jsem musela mít v knihovničce, a taky že mám. Nemám rády tyhlety ,,slaďáky'', ale tahleta série mě dostala. V budoucnu se k ní zase vrátím.

Lethania
25.06.2018 4 z 5

Skvělé zakončení celé Selekce. Taková romanticky laděná pohádka a lehká oddechovka - za pár hodin přečtené. Stojí za přečtení.

Sixtinka144
14.06.2018 5 z 5

Doufala jsem, že to takhle skončí, Kiera mi udělala obrovskou radost! Hlavní hrdinka je zde vyspělejší a proto na mě celý příběh udělal výborný dojem. Knihu mohu jen doporučit.

Sakuhina
10.06.2018 4 z 5

I když mám sérii ráda, bylo to znovu jako selekce. Eadlyn mi ze začátku nebyla vůbec sympatická, ale nebylo to tak špatné. Cass je skvělá autorka.

popeluška
01.06.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem nadšená :-) úžasná, oddechová kniha.Maximálně jsem si jí užila a mám super pocit :-)

Knihomolka25
24.05.2018 4 z 5

Myslím si že první 3 díly Selekce byly o mnohem lepší. Eadlyn se mi zdála tak trochu otravná a pyšná. I když jsem konec vůbec nečekala ale velice mně potěšil.

whiolet
21.05.2018 3 z 5

Osobně si myslím, že Dcera byla lepší. Svého favorita na vítěze jsem měla, tudíž mě zvrat mile překvapil,ale.....
Zdálo se to je mně nebo to celé bylo najednou moc rychlé a mezi dvojicí neproběhl pořádný třesk, který běžně v romantických knížkách nenechá jedno oko suché? Je to velká škoda, možná by si jejich láska zasloužila o pár stránek víc,aby ve čtenáři nezanechala,tak divný pocit.

Lalina3
16.05.2018 4 z 5

Sérii Selekci mám moc ráda. Nechala jsem si Korunu v knihovně dost dlouho, brala jsem ji jako záruku toho, že se nebudu nudit a čekala, až mě chytne nálada číst.
Najednou nálada přišla a hned jsem se na ni vrhla. Samozřejmě byla tak čtivá, jak jsem čekala, četla se jedním dechem! Ale... To zamilování tam? Zamilovat se ze stránky na stránku, to přece nejde! Za to ubírám hvězdičku. Všechno tam bylo takové moc rychlé, některé problémy se ani vůbec nedotáhly do konce, zbytek skončil naprosto pohádkově.
Navíc Eadlyn mi byla docela nesympatická, oblíbila jsem si ji až někde od půlky, kde se konečně začala chovat jako vládkyně.
Ale jinak knihu doporučuji, bez ní by nebyl konec série. :)

Velmi záporně hodnotím nepřeložený epilog.

čtenářkaZ
06.05.2018 4 z 5

Kiera Cass mě osobně nezklamala. Sice jsem už od Dcery tušila kdo to vyhraje, tak mě hodně překvapilo její nečekané a taky by se to dalo popsat jako BUM zamilovaní. Hleděla jsem na tu stránku s otevřenou pusou hodně dlouho.
No. Ale když se vrátím k celkové knížce tak se mi líbila. (Jo dobře na trilogii Selekci nemá, ale musíme to brát tak, že je to 5. díl) Z mého pohledu je to čtivá, lehká a pohodová knížka v které se furt něco děje. I ty nepodstatné věci mě dokázali přimět k tomu, abych si tu knížku nevychutnávala, ale shltla ji na jeden zátah.
Takže za mě dobré:D

Siu83
09.04.2018 2 z 5

Knížka mně hrozně moc zklamala. Tuhle sérii, jsem četla jedním dechem. Ale tohle jsem nečekala. :-(

RennyWest
27.03.2018 5 z 5

Uspokojivé završení celé série - tím spíše, že "vyhrál" můj favorit ;) ale ono bylo celkem jasné už z předchozího dílu, koho si princezna nakonec vybere.