Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1935 1935

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

Denaille
20.06.2017 5 z 5

Byla jsem trochu překvapená, že to všechno touhle knihou skončilo, klidně bych ještě jednu zvládla. Musím říct, že mě žádné velké city k původní trilogii netáhnou a tak patřím k těm, kterým tyto dvě knihy přišly daleko lepší. Bylo daleko záživnější sledovat dospělé hrdiny, které známe opravdu dobře, jak se vypořádávají s životem rodičů skrze pohled, který nám poskytuje Eadlyn.
A co víc, opravdu mě bavil ten zvrat, který spočíval ve výběru partnera. Bylo vidět, že autorka má tento svůj svět více po kontrolou a dokázala se s ním daleko víc vymazlit.

TaLu
20.06.2017 3 z 5

Odložila jsem rozečtené knihy a přečetla si knihu Koruna přednostně. To o něčem svědčí. Těšila jsem se na završení příběhu a završen byl. Stránky znovu ubíhaly velmi rychle a nedělní odpoledne šumělo téměř hmatatelným pohybem královských šatů a atmosféry. Přidávám nižší hodnocení, protože tento díl, když nepočítám vydařené finále, byl pro mne nejslabším článkem v celé sérii. Se selekcí "naruby" jsem se hůře sžívala již v minulé knize. Přišlo mi, že mužští uchazeči o princeznu si se svými rolemi nějak nevědí rady a celkově to moc nefungovalo. Když si vybíral mezi dívkami princ, tak to bylo mnohem uvěřitelnější.
Dospělá role původních hrdinů je jiná, než jak jsem si je zvykla vnímat. Škoda, mohlo to být mnohem lepší, kdyby America a Maxon zůstali stejní. To samé bych řekla, že platí o všech hrdinech z původního příběhu - proměnila se atmosféra jejich života tak, že se mi vzdálili a to mi vadilo, byli mi totiž blízcí.

Francesca14
19.06.2017 5 z 5

Původně jsem si vůbec nechystala "Korunu" kupovat, počítala jsem s tím, že si ji přečtu, jen abych věděla, jak to dopadne (i přesto, že mi kamarádka vyspoilerovala, kdo vyhraje) a tak jsem si půjčila e-knihu a... jakmile jsem ji dočetla, běžela jsem si ji hned objednat, protože mi tahle kniha přišla zase na úrovni "Selekce", "Elity" a "První". "Dcera" se mi až tak moc nelíbila a "Šťastně až navěky" už vůbec, ale tuhle knížku jsem si zamilovala jako starší díly. Líbilo se mi, jak se Eadlyn změnila, že si vybrala kluka, kterému jsem fandila, příběh byl sladký a obecně mi to přišlo jako neskutečně krásné zakončení celé téhle série.

Rose18
18.06.2017 3 z 5

Série Selekce je za mnou a najednou jsem strašně smutná, že už to skončilo... Někdo by díly o Eadlyn mohl považovat za zbytečné prodlužování příběhu, ale já musím říct, že mě její příběh lásky bavil mnohem víc!♥

kleous
18.06.2017 5 z 5

Celá série s emi líbila a musím říct, že me všechny díly bavily stejně, velice oddechové čtení

TerkaHor
17.06.2017 3 z 5

Po přečtení jsem celkem váhala nad tím, jaký dojem to ve mě zanechalo. Musím připustit, že Eadlyn tu není takový namyšlený spratek, ale na druhou stranu není to America. Prostě a jednoduše četla jsem i lepší.

lukyli154
16.06.2017 4 z 5

Těšila jsem se, ale nudný rozjezd knihy mě zklamal. Až závěrem nabral příběh moc rychlých obrátek. To mě čtení fakt chytlo a ejhle konec knihy. A vskutku nás čekal překvapivý závěr, kdy princezna Eadlyn během 7 minut musela učinit několik zásadních rozhodnutí.

PajusenkaB
16.06.2017 2 z 5

Ne, ne, ne. Téhle knížce říkám prostě ne! Bude pro mě existovat jen Selekce, Elita a První, další dva díly prostě neexistují.

Už u čtvrtého dílu jsem doslova skřípala zubama. Říkala jsem si: "To snad není možné!" No pátý díl to doslova celé pohřbil. Z namyšlené Eadlyn se úplným zázrakem vyklubalo úplné zlatíčko, America i Maxon nadále zůstávají naprosto naivní. Všechno se doslova opakuje a není již naprosto super, jak u předchozích dílů, číst nějakou novinku. VŠE STEJNÉ!

Volba byla jasná už ze čtvrtého dílu. Podíváním se, kdo to vlastně vyhraje, mě v tom naprosto usvědčilo. Zamilovaná Eadlyn a dělá veliké kroky, protože si myslí, jaká velká holka je. Prostě ne.

A ten konec? Co to mělo být za konec, prosím vás? Opět rychlý spád dějů, upouštění od předchozího nalinkování postav a naprostá změna. Jako by snad Kiera chtěla popisovat sebe, nebo někoho blízkého na konci.

Čtvrtý i pátý díl mě hodně zklamal, ačkoli je toto moje nejoblíbenější série. Doufám, že toto byl definitivní konec celé série, popřípadě že budou vycházet pouze povídky z pohledu někoho jiného.

Dvě hvězdičky za snahu.

_Žanet_
15.06.2017 5 z 5

Hodně jsem se téhle knížky bála, protože Dcera mě bavila nejmíň a tak jsem se bála pokračování. Ale příjemně mě to překvapilo. Bylo to opět čtivé, tohle se mi na Kieře líbí. Umí napsat příběh tak, že listujeme a listujeme, až jsme najednou u poslední kapitoly a ani nevíme, jak jsme se tam dostali. Takže super a plný počet. :)

klarinka9974
15.06.2017 5 z 5

Zamilovala jsem si celou Selekci. Obdivovala jsem krásu obálek a prožívala každý děj, jako bych byla sama jeho součástí. Koruna nezklamala. Hned jsem se začetla a po pár hodinách jsem ji odložila přečtenou. Samotná princezna mi už nepřipadala jako největší nafrněnost samo o sobě. Změnila se a dokonce začala být i rozumná. A co víc, prosadí si svou a dá přednost osudové lásce :)

betule3
15.06.2017 4 z 5

O něco lepší než Dcera, ale stále slabší než první tři díly. Myslím, že by se Dcera a Koruna daly spojit do jedné knihy. Eadlyn mi oproti předchozímu dílu nepřipadala tolik nafoukaná a protivná, ale stále by se to dalo vylepšit. :D Děj byl zajímavý, ale jak jsem již zmiňovala, na první tři díly to nemá. Upřímně se mi moc nelíbí výběr manžela. Dotyčný mi byl prostě pořád nesympatický. :D Jinak celkově rozhodně nelituji, že jsem si knížku přečetla. Selekci zkrátka miluju. :)

Terr_y
15.06.2017 3 z 5

Sérii selekce jsem si zamilovala hned a byla jsem šťastná za to že to pokračovalo dílem Dcera ale myslím si že Koruna už bylo takové spíš prodloužení celé serie, myslím, že by se dcera a koruna daly dát do jedné knihy. Poslední kniha byla docela předvídatelná ale i tak musím uznat že mě to bavilo protože prostě tuto sérii opravdu miluju. Nakonec to bylo příjemné čtení ale i tak dávám jen 3* protže predchozí díly mě bavily o něco víc :)

verulik196
14.06.2017 5 z 5

Tato série si mě získala okamžitě a tohle nadšení mě nepustilo ani v posledním díle. Knížka byla jako vždy čtivá a dostala jsem se tedy na konec rychleji, než bych chtěla :-)

Napůlanděl
14.06.2017 5 z 5

SOILER!!!!

Trochu mě překvapilo jak se nakonec změní vláda, ale možná to bylo jen dobře…Eadlyn byla jasná od začátku koho si vybere a já jsem moc ráda, že to byl zrovna on…

markulka
12.06.2017 3 z 5

Selekce byla úžasná série. Dcera se mi také moc líbila, ale tenhle díl pokulhával. Samozřejmě (jak jinak) byla knížka velmi čtivá. Bohužel se děj také docela dost točil kolem takových politických záležitostí (Eadlyn nastupuje na trůn, lidé jsou nespokojení a bla bla bla :D ) Takové pasáže mě opravdu nebavily. Romantiky, dle mého názoru, tam také bylo poskrovnu. Buď je hlavní hrdinka "antiromantická" anebo autorka obrátila. Také popravdě nejsem moc spokojená s tím, jak to celé dopadlo. Přesto však mohu říct, že se mi knížka líbila a časem se k ní možná vrátím :-)

Bettybook
11.06.2017 5 z 5

Konečně Koruna dorazila(česky)k nám do knihovny a je to další skvělé pokračování!! Jsem z toho vážně nadšená,že to skončilo takovým krásným koncem.Nevíte někdo jestli bude další díl? Jestli jo tak by to bylo vážně super nemyslíte?

Efeméra
08.06.2017 4 z 5

O hvězdičku lepší než Dcera, ale na plný počet to není. Opět čtivě napsaný text, který se četl sám, ale... Tak zaprvé scén, které strávila Eadlyn společně s klukem, kterého si na konci vybrala, bylo žalostně málo, a když už tam byly, připadaly mi strohé a odbyté. Na nervy mi lezlo taky to, jak všichni neustále opakovali, že toho má královská rodina na bedrech opravdu moc. Jednoduše řečeno jsem z toho měla dojem, že se o všecičko v celé Illey stará král s královnou a Eadlyn. Což je pochopitelně nesmysl. Dovedla bych si představit, že by to lidem v zemi připadalo jako otravné fňukání bez výsledků stejně jako mně. Jedná se o poslední díl velmi dlouhé série, proto mě překvapil ukvapený konec, který působil, jako by to autorka chtěla mít co nejrychleji za sebou. Mohla se s námi alespoň nějak rozloučit. Škoda. Za mě s přivřenýma očima 4 hvězdičky.

Lucibuska
07.06.2017 3 z 5

Selekce mě velmi bavila, vlastně i ta Dcera nebyla vůbec špatná. Ale tahle kniha byla slabší. Téměř žádné romantické scény, vše se dlouho táhlo a až ke konci to mělo až moc rychlý spád. Přišlo mi to až moc úspěchané. Jedna z malá knih, u kterých jsem už to chtěla mít za sebou a dočteno. Navíc mě pak ještě zklamal výběr Eadlyn. Takže moc pozitivní pocit z této knihy nemám.

Dela90
05.06.2017 5 z 5

Knížku jsem si užila naprosto plnými doušky, a to doslova. Nepamatuji knížku, která by mě takhle chytla za srdce. Tolik slz jsem neuronila hodně dlouho
Krásný závěr celé série. Po této sérii se mi bude stýskat. Kierra Cass píše vážně chytlavě. Všem vřele doporučuju, stojí to za to! :)

kalinka99
05.06.2017 2 z 5

No za mě nic moc. O proti předchozím dílům se to táhlo. Žádná pořádná zápletka a konec už jsem nějak tušila.