Na mušce

Na mušce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488180/bmid_na-musce-gEh-488180.png 4 132 40

Šedý muž série

Před čtyřmi lety Courta Gentryho zradili jeho šéfové ze CIA. Aby unikl, musel zlikvidovat i bývalé parťáky, ale přežil. Teď se coby špičkový zabiják s přezdívkou Šedý muž živí zabíjením lidí na objednávku. Když ho však začne pronásledovat bývalý kolega, o kterém si myslel, že je mrtvý, jeho život se rázem octne na mušce. Stát proti nelítostným nepřátelům je jedna věc, ale když po vás jdou i staří přátelé, to je výzva i pro Šedého muže... Napínavé pokračování bestselleru Šedý muž se trefí do vkusu všem fanouškům akčních thrillerů!... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

On Target , 2010

Zdenas5
08.11.2022 4 z 5

Druhý díl mě nepohltil tak jako první, ale i tak byl velmi čtivý.

derminator
02.10.2022 4 z 5

O něco slabší kniha než Šedý muž, ale i tak je velmi dobrá. Gentry zase musí čelit spoustě nebezpečí a zápletka je také velmi dobrá. Doufám že kniha bude také zfilmovana ale nějakou lepší společnosti než Netflix. Kniha dobrá, doporučuji a dávám 80%.

Nuttelka
30.09.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Ojojoj, totálně jsem Gentrymu propadla! Potřebuju další díly, včera bylo pozdě! Sama jsem překvapená, jak moc mě tohle baví, ale jelikož čte Martin Stránský, tak je to jasné :-) Druhý díl vůbec nepolevuje v akčnosti a napínavosti a já doufám, že další díly si budou svou laťku držet aspoň minimálně jako doposud. Koukala jsem, že už je vydáno 11 dílů a 12. bude v příštím roce. Očividně se máme na co těšit :-)

Ticiana
30.09.2022 4 z 5

Dej ubihal hodně rychle. Akční jednohubka, ale myslim si, ze dlouho si nebudu dej pamatovat. Ale čte se dobre.

hana1039
27.09.2022 5 z 5

Audiokniha:
To bylo něco!S Martinem Stránským jsem si připadala jako v kině :-) Jojo,ten náš Šedý muž se prostě musí dostat z každé šlamastiky, abychom mohli číst/poslouchat další díl/y... už,aby byly !!!

ydnac
23.09.2022 4 z 5

NEPOLAPITELNÝ ŠEDÝ MUŽ OPĚT V AKCI :-)

Stále v nebezpečí.
Stále nesmrtelný.
Stále mě baví :-)

"Jak vám mám říkat?"
"Nikdo další tu není. Když něco řeknete, docela snadno si domyslím, že mluvíte se mnou." :-)

Těším se na další díl :-)

Drdu
15.09.2022 5 z 5

U mne dobrý

LadyNina
05.09.2022

rozečteno, jede to jak po másle... oproti prvnímu dílu mi zatím připadá poměr akce/děj celkem vyrovnaný :-) Ellen je neskutečná :-( přemýšlím, která mezinárodní organizace by vyslala na místo, kde dlouhodobě bují násilí a politické vztahy jsou nevyzpytatelné, vyšetřovatelku, neschopnou/neochotnou zjistit/akceptovat místní reálie a postupovat s opatrností přiměřenou tomu? jela se tam nechat zabít nebo splnit úkol? v každém případě se těším na české vydání dalších dílů :-)

Vlaďkaa4
31.08.2022 5 z 5

Další pohádka pro dospělé. Court je James Bond Jason Bourn a Ethen Hunt dohromady. Ale mě to baví.

beata-betsy2310
24.08.2022 4 z 5

"Je pozoruhodné, ako sa vnímanie dobra a zla mení podľa uhla pohľadu, ktorý človek zaujme."
Druhá kniha so Šedým mužom je odvážny triler v celej svojej kráse. Je plná akcie a napätia, postavy sú prepracované dobre a geopolitika v Sudáne pôsobila na mňa reálne. No prvá kniha sa mi páčila viac, pretože sledovať Courta ako súčasť vyškoleného tímu CIA, kde musel plniť príkazy nebolo až také zábavné, ako keď si Court "ide" po svojom a zostáva po ňom iba chaos a skaza. Ak hľadáte vzrušujúci príbeh - táto séria vás nesklame. Neviem sa dočkať prekladu ďalšej knihy veď: "Stále chcem vedieť, čo sa stalo v tom Kyjeve?!"

adevr
14.08.2022 5 z 5

Skvělá zábava, kniha plná akce a napětí. Co chtít, v tomto žánru, víc?!

Johncze
26.07.2022 5 z 5

Grey Man opět úřaduje a rozhodně není na dovolené. Dostáváme opět akční nálož s minimem výplně, kde se klidnější, rozumněj měné mrtvých, první čast doplňuje s nekončíci akcí v závěru. Nedá mi jinak, než dát opět plný počet, protože se to čte doslova jedním dechem a stále nechápu, jak se vyložně filmový materiál dá takhle čtivě převést na papír.

aNGie5
14.07.2022 5 z 5

Pokud z prvních stránek budete mít pocit jako z béčkového akčňáku z devadesádek, tak ho překonejte, protože zbytek za to stojí - nečekané zvraty, akce a napětí - všeho bude dost a bude to skvělé :)

Sančez
12.07.2022 5 z 5

Tentokrát se spisovatel vyřádil. Samá akce a napětí to miluji, ale prosím už žádné Elleny ta mi hla žlučí,ale aspoň to nebylo nůďo. Už se těším na pokračování.

petkasable
12.07.2022 5 z 5

Skvělé pokračování. Opravdu mě to bavilo jako jednička. Vždy žasnu nad tím, co dalšího Courta napadne a jak je chytrý. Poradí si v každé situaci.
Kdo mě děsně vytáčel byla Ellen. Snad už v dalším díle nebude.
Celou dobu jsem si říkala, jestli jeho novým parťákům může věřit, ale ukázalo se, že je lepší, když je sám. A co mi stále vrtá hlavou je, proč ho chtěli zabít před těmi čtyřmi lety CIA! Přišlo mi, že to Court stále neví jistě a jen si to domyslel.

biki
10.07.2022 5 z 5

Zatímco úvodní díl byl víceméně přímočará záležitost s jednoduchou zápletkou, v této knize šlo rozhodně o něco víc. Gentry se ocitl pod tlakem z několika stran, byl nucen spolupracovat s lidmi, kteří si vzájemně nevěří ani nos mezi očima, včetně bývalých kolegů, kteří jej kdysi zradili. Při plnění úkolu tentokrát musel vzít v úvahu kromě technických záležitostí také složité geopolitické důsledky požadované akce, a rozhodně s tím měl (stejně jako čtenář) morální a etický problém. Tentýž problém ovšem neměli zadavatelé oné akce, kterým byl osud lidí, které úkolem pověřili a kteří za ně umírali, zcela lhostejný. Barvitě vykreslená různorodá prostředí, ve kterých se děj odehrává jsem měla doslova před očima, akční scény byly ještě propracovanější a v některých případech podstatně drastičtější oproti prvnímu dílu, a nechybělo ani pár dojímavých momentů. I když děj byl složitější, neměla jsem pocit, že by byl překombinovaný. V každém případě se podle mého názoru jedná o ještě kvalitnější a napínavější příběh oproti prvnímu dílu.

Poznámka - netuším, jaký je doopravdy autorův názor na roli mezinárodních dobročinných organizací, které působí v podobných oblastech jako je Súdán, ani na idealisty typu Ellen, neochotných akceptovat místní reálie. Naprosté nepochopení zcela rozdílného chápání světa totiž nemůže vést k ničemu dobrému, jak to i autor v knize trochu nastínil.

Babouš
04.07.2022 4 z 5

Na Šedým muži bylo geniální to, že byl úplně sám proti celýmu světu. V týhle knize dostává k ruce parťáky - i když takový, kterejm nemůže moc věřit - a to mi trošku vadilo. Oceňuju ale horký (doslova!) africký prostředí a spoustu kreativních způsobů, jak se zbavit nepřátel (ta improvizovaná bomba byla top). První díl to nepřekonalo, ale pořád v rámci žánru akčních thrillerů nadprůměrně čtivý. Doufám ale, že ve třetí knize už bude Šedivák zase sám :)

Zrzavá_Tereza
02.07.2022 2 z 5

Já jsem bohužel z dalšího pokračování Šedého muže zklamaná. Tenhle díl je hodně překombinovaný, někdy jsem se ztrácela v ději/informacích/postavách a ničemu nerozuměla.
Myslím si, že si tenhle příběh dokáže užít jen opravdový fanoušek akčních a špionážních thrillerů.

Jenny46
23.06.2022 4 z 5

Těšila jsem se na další pokračování příběhu zajímavé prostředí, špionážní zápletka a hlavní hrdina sympaták...

akinomV
21.06.2022 4 z 5

Jednička byla za mě lepší, ale i tak to nebylo špatné.

americká literatura thrillery americké romány

Mark Greaney
americká, 1967