Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne

Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37123/bmid_sedm-cest-do-pekla-kricici-orel-u-b-Lz7-37123.jpg 5 39 6

Křičící orel série

Kniha popisuje boje kolem Bastogne, kde byla 101. vzdušná výsadková divize (Křičící orel) povolána na pomoc v okamžiku, kdy byl boj téměř prohrán – mráz, nedostatek potravin, chabé zbraně proti dobře vybavené německé přesile, to vše bylo třeba překonat. Vydání první. 256 stran, 10 stran obrazové přílohy.

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Jota

Seven Roads to Hell: A screaming Eagle at Bastogne , 1999

jan.para
18.06.2023 4 z 5

Zajímavá kniha napsaná přímým účastníkem bitvy v Ardenách.

dontbullshitme
18.01.2021 5 z 5

Se vším respektem k válce a s úctou k padlým i k přeživším vojákům musím říct, že jsem si knihu užila a jsem ráda, že ji můžu mít v knihovničce.

jan7760
18.12.2017 5 z 5

Výborná, ako aj ostané zo série...

frantisek8863
14.10.2017 5 z 5

Bohužel jsem se začal číst sérii až od tohoto dílu. Zajímal mě pohled na německou protiofenzívu v Ardenách z pohledu Američanů. Dostalo se mi dost vyčerpávajících informací z osobního a surového vyprávění mladého a špatně vybaveného vojáka, který se svojí jednotkou byl v mrazivé části Evropy nasazen, aby zpomalili německý průlom. Spojenci se mezitím snažili urychleně na statečné a krvavé oběti 101. vzdušné výsadkové divize zformovat k obraně. Skvěle napsaná kniha obyčejný vojákem, který se zúčastnil těchto bojů. Statečnost, výborný výcvik a odhodlání těchto lidí v těžké zkoušce, kdy obstáli je úžasným příběhem, ale skutečným.

MartinezZ
28.06.2015 4 z 5

Hodnotím lépe jak předchozí dvě knihy. Buď si ke způsobu lehce odosobnělého vyprávění nacházím cestu nebo mi prostě třetí tlustý díl přijde napěchovaný něčím, co se skvěle četlo. Stále je to ale něco, co by se mělo určitě dostat mnoha lidem do rukou, nicméně stále tvrdím, že je vhodné tuhle Burgettovu sérii číst jako např. doplnění k již dříve čteným informacím a vzpomínkám. Stále jde totiž "jen" o popis dění s trochu mi tak vadí ona zmíněná odosobnělost a mnohdy jakoby chladnost a strohost popisovaného. Nicméně to i přesto stojí samozřejmě za přečtení. Škoda je snad ještě to, že "kapitoly" tu běžně čítají na 50 stránek textu, takže pokud na čtení nemáte extra čas a, jako já, čtete jen cestou z/do práce, dost špatně se mezi odstavci přestává a následně pokračuje ve čtení - nabourává to popisovanou atmosféru. Není to ale zápor knihy, jen upozornění :)

1cv6
03.09.2014 5 z 5

Poptávám tuto knihu.

západní fronta (2. světová válka)

Donald R. Burgett
americká, 1925 - 2017