Sedem manželov Evelyn Hugovej

Sedem manželov Evelyn Hugovej
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420942/bmid_sedem-manzelov-evelyn-hugovej-P2r-420942.jpg 4 1786 1786

Starnúca hollywoodská hviezda Evelyn Hugo, ktorá už roky žije v ústraní, sa konečne rozhodla prezradiť celú pravdu o svojom nevšednom a škandalóznom živote. Za autorku svojej biografie si vyberie neskúsenú reportérku Monique Grantovú, čím zaskočí nielen jej kolegov, ale najmä samu Monique. Prečo práve ona? Prečo teraz? Evelinine dôvody síce nepozná, no jej vlastná kariéra už nejaký čas stagnuje, takže sa rozhodne túto príležitosť využiť a vyťažiť z nej čo najviac. Keď dorazí do herečkinho luxusného bytu na Manhattane, Evelyn jej rozpovie svoj životný príbeh: od jej začiatkov v Los Angeles v päťdesiatych rokoch cez jej sedem manželstiev až po jej rozhodnutie odísť zo šoubiznusu v osemdesiatych rokoch. Evelinino rozprávanie odhalí jej nemilosrdnú ambicióznosť, nečakané priateľstvá a veľkú zakázanú lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

zuzmi39
16.09.2023 5 z 5

Tohle je vážně skvělá kniha! Prolínají se zde dvě linky - linka z pohledu Monique, ženy, která píše příběh slavné hvězdy Evelyn Hugo, o níž vypráví právě linka druhá. Přiznám se, že kapitoly z pohledu Evelyn mě bavily nesrovnatelně více. Byly propracované do detailů tak, že to působilo jako život skutečné celebrity, a ne jen smyšlené fiktivní postavy. Příběh je napínavý, dojemný, srdcervoucí a plný zajímavých myšlenek. Ukazuje nám, jak to v životě celebrity mnohdy skutečně vypadá a že nic nemusí být tak, jak nám to prezentují média. Byl to zároveň příběh o pravé lásce, která mě upřímně chytla za srdce. Knihu rozhodně doporučuji!

prochajda
16.09.2023 4 z 5

Přiznávám, že číst o fiktivní, legendární femme fatale a zároveň sexbombě filmového plátna, mě moc nebavilo, ale nakonec jsem si tu postavu i oblíbila. Konec knihy mě ovšem úplně zasáhl a zrychlil moje mrkání....

myšpa
15.09.2023

Kniha mně nenadchla, určitě bych ji podruhé nečetla.

milena8281
15.09.2023 4 z 5

Skvěle podaný příběh. Zlatá éra Hollywoodu, pozlátko a lesk a pod tím lži, podvody, intriky. Věřím, že tak to v té době opravdu chodilo. A když si tu knihu přečtete, napadne vás, jestli ty dnešní skandály typu Depp a Heard, nejsou taky jen humbuk pro hloupé diváky a obdivovatele. Ono se toho možná zas tolik nezměnilo. Pořád ve stylu O kom se nemluví, ten je mrtvý....

lacinq
12.09.2023 4 z 5

Tahle kniha působí, jakoby ji psali dva lidé: vyprávění o životě herečky je poutavé a čte se samo, zatímco pasáže týkající se novinářky jsou slabinou celé knihy, nezajímavé, zbytečné, rušivé, mnohem hůře napsané. Je to škoda, kvůli tomu je to pro me maximálně 80%.

Illik
11.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Neuměla jsem se od ní odtrhnout, musela jsem vědět, co se bude dít dál. Vyprávění Evelyn je moc hezky napsáno a koncept příběhu v příběhu je super ozvláštnění děje. Od začátku az do konce pecka!

Mayaotzin
10.09.2023 5 z 5

Já jí to všecko pěkně zobala z ruky. Sežrala jsem jí to i s navijákem. Evelyn byla prostě naprosto skutečná :-)

baru_lienka
09.09.2023 5 z 5

Sledovat Evely Hugo bylo jako číst příběh v příběhu. Umění nechat vyplout na povrch před veřejnost jen informace, které Evelyn chce, aby se dostaly na světlo boží, bylo v knize skvěle popsané. Nejednou jsem se přistihla, že sahám po mobilu, aby si ověřila nějaké fakta, než mi došlo, že je vše jen fikce.

Toto je kniha o lásce, ve všech jejich možných podobách ~ romantické i neromantické, mateřské i přátelské. Tolik emocí u jednoho příběhu jen tak někde nezažijete a zjistíte, že institut manželství nás tady všechny vlastně drží v šachu. Knihu bych určitě doporučila všem, ať už vás baví jakýkoliv žánr. Hlavní zápletku si nechám pro sebe, je lepší to číst a nic o příběhu nevědět. Už zmíním jen to, že téma objektifikace žen a patriarchální společnosti se tam taky mihne.

kristyna1305
09.09.2023 4 z 5

Do čtení jsem šla s neskutečným předpokladem, že budu doslova a do písmene zničená, ubrečená a ohromená. S odstupem času mohu uznat, že se to krapet stalo. Příběh byl silný a opravdu Vás chytne za srdce. Nicméně do čtení nejděte s tím, že Vám tato kniha změní život.

Určitě doporučuji, později jsem se už nemohla odtrhnout.

zandu
08.09.2023 5 z 5

Tohle bylo naprosto skvělé. Nemohla jsem se odtrhnout. Výborný příběh. Jako kdyby Evelyn Hugo opravdu žila...

Restang
07.09.2023 4 z 5

Četla jsem autorčinou knihu o rockové kapele, ta se mi líbila o chloupek víc, ale vážně jen o chloupek, nicméně i tato byla výborná, čtivá, poutavá a nečekala bych, že námět knihy mě tak chytne. Příběh filmové hvězdy, který se vám odvíjí před očima. Dávám 4 *

sassenkka
06.09.2023 5 z 5

Tato kniha s poutavým názvem a noblesní obálkou mě na pohled velmi zaujala. Na druhou stranu jsem nějakou dobu přemítala o tom, jak unikátní musí být vyprávění stárnoucí herecké ikony, aby mě příběh opravdu bavil. Ne, že bych chtěla dějovou linii odsoudit před přečtením, jen jsem měla strach, že to nebude stačit. Že to bude málo.
Nicméně jsem se do knihy pustila a to, co následovalo, mě posadilo na zadek. Dostala jsem mnohem větší příběh, než jsem si dokázala vůbec představit.
Neskutečné, brilantní, poutavé, skandální, skvělé. Smutné, srdceryvné, dojemné.
Vlastně nevím, jak jinak tuto knihu ještě okomentovat.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem tento rok četla...

Lufiik
06.09.2023 5 z 5

Tak toto je naprostá pecka! Přečtu znovu a půjčím svým známým. Konec je za mě epický. Po autorce sáhnu ještě několikrát. Děkuji za tak úžasnou knihu. Skoro jako kdyby hlavní postava opravdu žila...#ctenarskavyzva2023.

rilajaan
03.09.2023 5 z 5

Velmi čtivá a uvěřitelná kniha. Klidně bych věřila, že Evelyn opravdu žila.

lenik284
03.09.2023 5 z 5

Za mě jasných 5*, bavilo mě to,byla jsem z knihy nadšená, skvěle napsané až bych věřila,že byla Evelyn skutečná ne smyšlená.Od půlky jsem tak nějak tušila jak dopadne konec a byla jsem překvapená na konci knihy z tajemství, které Evelyn prozradila Monigue.Na léto taková příjemná oddychovka, první kniha co jsem četla od této autorky,do budoucna si třeba ještě od ní něco přečtu.

Kristulda
31.08.2023 5 z 5

Tak tahle kniha si těch 5* opravdu zaslouží. Měla jsem trochu obavy, jelikož jí všichni chválí, ale zbytečně. Tato kniha byla za poslední dobu jedna z nejlepších. Dechberoucí, čtivé, tuto knihu si prostě musíte přečíst.

verka5083
29.08.2023 5 z 5

Fiktivní historie není můj šálek kávy, jsem raději pro realitu. Ale musím říct, že tohle bylo vážně skvělé. Kniha byla neskutečně čtivá a nedalo se od ní odtrhnout. Rozhodně lituji, že jsem si od autorky nepřečetla i jiné knihy, ale to určitě změním.

blueberrypink
29.08.2023 5 z 5

Z obyčejné ženy přes sedm manželů až na vrchol aneb nikdy na mě nezapomenete. Hodně dobrý, velmi čtivý. Konec pecka.

adel_21
29.08.2023 5 z 5

Neskutečně mě to bavilo! A nemohla jsem uvěřit, že Evelyn je opravdu fiktivní postava.
Knížku jsem si vzala na dovolenou s tím, že je dost tlustá, takže mi to hezky vystačí...pěkně jsem se spletla - přečetla jsem jedním dechem a zbytek dovolené neměla co číst :-D

Jupijow
28.08.2023 4 z 5

Asi jsem na základě recenzí čekala něco trochu... víc. Prostředí Hollywoodu a celého toho nablýskaného, ale vcelku falešného světa bylo příjemné. Evelyn byla silná postava, spolu s Harrym, pak byli i super dvojka.
Kniha byla čtivá, jen mi už postupem času přišly ty části s novými a novými manžely poněkud repetitivní. Jo a ještě jedna věc...opět velke nadužívání věty "miluju Tě"