Poslední zkouška

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. S... celý text

Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života.

Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296368/posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 4.6160

Sebastian Bergman (5.)

De underkända (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

March

Napínavé do poslední chvíle. I když kaskaderskym kousek SB byl trochu moc.... Trochu mi i ukapla slza, když šla Vanja říct Torkelovi její rozhodnutí.
Konec tohoto dílu byl hooodne slušný a už trpim, protože není zatím další díl ....

ZuK1

Výborná série, skvěle napsaná, jedna z nejlepších, jakou jsem četla!
Dokonalá souhra napětí - kriminální zápletky i vyvíjejích se osudů Sebastiana Bergmana a otatních členů vyšetřovacího týmu a závěr, který vás okamžitě nutí sáhnout po dalším díle ... tohle vše se autorům mimořádně povedlo!
Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl ...

BlackWidow

Tenhle díl se mi po Němé dívce líbil nejvíce. Byl napínavý až do konce a Sebastian byl jako vždy bravurní.Docela mi ho je i léto,ale snad mu autoři dopřejí v dalším díle zasloužené štěstí. :-) Billy mě šokoval a jsem zvědavá,jak to s ním nakonec dopadne. Doufala jsem,že by Jenny mohla nahradit Vanju,která mi byla tady nepříjemná,ale kdo ví,co z toho všeho ještě vyleze..:-)

Hana62

SUPER!!! jako vždy, nemůžu se dočkat, kdy vyjde další díl. Sebastiana chápu a přála bych mu víc uznání a štěstí, ale co nebylo, může být, že? :-)
Díly mají stoupající tendenci, tak jsem zvědavá, kam až můžou "vystřelit".

Aymira

Pánové Hjorth a Rosenfeldt mají zrejme smysl pro humor a hlavně pro otevrene konce. Tentokrát slovo padlo na Billyho... ale o tom az priste.

Poslední zkouška je jistě zajimavym příspěvkem do série, ale nemůžu si pomoct, už me unavuje, jak ze Sebastiana dělají outsidera. A to i přesto, že nasazuje vlastni krk a vteluje se do akčního hrdiny, aby zachránil Stockholmany před pohromou. Zadna slova díků, zadne uznání od rodiny. Jeho soupeř byl sice inteligentní, ale žádný Učedník to nebyl. V detektivní linii mi v příběhu proto tentokrát něco málo na plný počet hvězd chybělo.

Space.Junkienka

Nejlepší knížka...pánové si to prostě nechávali nakonec....Perfektní námět, úžasný příběh, skvělé popisy, dokonalý Sebastian a vlastně i celý vyšetřovací tým....Jenom ta Jennifer....když já v ní měla takovou naději (na další rozšířený tým, a tudíž i dokonalé případy)...

marion111

Sebastian Bergman - dokonalá serie ! S napětím jsem sledovala seriál Most - a tohle je naprosto stejné! Vzrušující čtení, při kterém mrazí, hrdinové se spoustou negativních vlastností - a přesto si je čtenář musí zamilovat.
Netušíte, zda bude pokračování?

Makii

Duo autorů mě opět nezklamalo. Knihu jsem přelouskla velice rychle, je napínavá. Odhalit pachatele nebylo zrovna jednoduché. Osudy hlavních hrdinů se opět dobře vyvíjí. Za mě vše dobré, až na ten závěr - byl hodně předvídatelný.. Ale budiž. Těším se na pokračování.

ren6939

Trochu moc "masová" akce, trochu amerického přehánění ... ale jinak skvělý díl, excelentní závěr, ale vzhledem k vývoji postav, no nevím, zda bude ještě nějak pokračovat.
Cením si, že když už se zdá, že je případ vyřešen, umí autoři přijít ještě s něčím ... nenechá to nikoho klidným, vidouc ještě 100 stran do konce a zdá se, že máte vraha ?!
Souhlasím s Ollinka1989, sice mi to dalo zabrat více než 10 dní - jinde než v metru a tramvaji nečtu, ale nejednou jsem přejela :D

ollinka1989

Prvni dil serie me moc nebavil..ale vsechmy dalsi dily byly super..ctivy..napinavy..vsech pet dilu jsem stihla precist behem 10ti dnu..az tak jsem to hltala. Diky posledni strance teto knihy bych opravdu nutne potrebovala dalsi dil..je to jak droga :)

Vvvera

Nejlepší díl série, bez debat. A ten závěr? Nutně potřebuji další díl..

Aliii

Jednoznačně má nejoblíbenější severská série - jak se do knih jednou začtete, už nechcete přestat. Navíc mi připadá, že kvalita s každou další knihou roste. Autoři dokážou udržet v napětí a věrohodně zpracovat jak detektivní případy, tak i osudy těch, kdo je vyšetřují.

matej9766

Žák: "Pane učiteli, pane učiteli, k čemu mi to jako v životě bude?"
Učitel: "Může se stát, že se tě na to někdo zeptá a když nebudeš vědět, tak ti k čelu
přitlačí jateční pistoli"
Žák: ":-O"

Jedná se o nejlepší knihu v sérii. Určitě patří k tomu lepšímu, co si v tomto žánru můžete přečíst.

Více v mé recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/uceni-v-mladi-je-moudrost-ve-stari-7626

Эva

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha serie! Stydím se to přiznat, ale poprvé jsem sympatizovala s vrahem! Plus postavy se skvěle vyvíjejí, ze Sebastiana se stává můj velký oblíbenec!

ankaras

Do osudů hlavních postav jsem se s radostí začetla a někdy bych se o nich zase ráda něco dozvěděla.

Kamienkova33

Uplne najlepsia cast serie! Skvely krimi pribeh aj neustale problemy detektivnejo timu... a ten koniec wow! Prva budem cakat na dalsiu cast :)

konicekbily

Tandem našich oblíbebých autorů nezklamal, přinesl nám nevšední počteníčko - a to až do úplného závěru.

čika

uz klasika, velmi velmi dobre odvedene remeslo. zapletka i psychologizacia postav na 1.

1.ještěrka

Já mám prostě ráda tuhle partičku, každý se svými starostmi, problémy a úchylkami. Samozřejmě ve všem vede Sebastian, ale ani ostatní nezůstávají pozadu. Co v této knize odhalil Billy.....A navíc ještě neobvyklý případ, kdy vrah poukazuje na hloupost lidstva.
Rozhodně je to knížka, kterou jsem musela vzít do ruky každý den, i když času bylo tentokrát pomálu. A ten konec....., jen jediné je jasné, už aby tady byla další.

happy-smile

Je to podivuhodné, ale zdá se mi, že si tato série drží pořád stejnou úroveň. Číst o této partě vyšetřovatelů mě prostě baví a opět se mi to četlo stylem, kdy jsem si na konci každé kapitoly říkala: Ještě si přečtu jednu. Stejně tak jsou pánové mistři na to vás na konci nalákat na další díl. Doporučuju.

pet_pet

Super, kniha, super závěr :-) doporučuji.

jendoslav

Autoři drží vysoko nasazený standard série, i když zápletka je možná trochu přitažená za vlasy. Ale v rámci žánru nic vybočujícího. Napínavé, čtivé, no a Sebastian je prostě Sebastian. Jediné negativum vidím v tom, že otevřený konec navnadil ještě víc než minule na pokračování, které ale vyjde nejdřív někdy za rok...

rybizka

Jak jsem se začetla do prvního dílu,tak jsem nemohla přestat. Během pár dnů jsem přečetla všech pět dílů, pěkně popořadě. Úžasná série,nezapomenutelný Sebastian. I tento zatím poslední díl je plný napětí a zvratů a nechyběl otevřený konec. Má to jednu chybu a to,že šestý díl vyjde ve Švédsku až na podzim 2017.

Tuff

Sérii jsem začal číst od Hrobu v horách a postava Sebastiana mi byla zpočátku nesympatická. Měl jsem z příběhu smíšené pocity, ale přesto jsem se vrátil ke čtení v Němé dívce, která mě už nepustila a Sebastian začal u mě sbírat plusové body. Poslední zkouška je na hodně vysoké úrovni. Je znát rukopis scénáristy Mostu. Vysoce hodnotím schopnost překvapit čtenáře do posledního okamžiku. Těším se už na další díl..

PetK

Původně jsem někde četa, že tenhle díl bude poslední, ale prej ne, hurá :-) Perfektní děj, postavy, napětí, vztahy, které rozhodě nejsou černobílé... A konce, tak ty autoři teda fakt umí. :-) U tohoto dílu tomu není jinak. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Iki1

Výborně propracovaný děj, aktuální kritika rádoby celebritek propagovaných televizí i sociálními sítěmi. Vlastní popis odhalování vraha je románově obalen psychologickými sondami do nitra vyšetřovatelů, opepřen líčením jejich vzájemných vztahů. Navíc se postavy také vyvíjejí, což je jen dobře. Pěkné počtení je to.

SimonaP
30.12.2016

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha série. Napínavé, zajímavé a ten konec .... Už aby byl další díl. Ale sérii je třeba určitě číst popořadě, jinak ztrácí smysl a čtenář se ochudí o polovinu zážitků.

triatlet
30.12.2016

První setkání se Sebastianem. A těším se, až začnu celou partu vyšetřovatelů poznávat i v dalších dílech.
Autoři nezapřou svůj um - často jsem si představoval, jak by vyšetřovala Sága a Martin, kdyby se zločin odehrál v Mostu.
Zachycení zločinu a hledání pachatele je zajímavé, ale stejně poutavě autoři charakterizují postavy kriminalistů. I když mě (trochu) nudila divoká Sebastianova jízda městem, tak závěrečné řádky mě doslova šokovaly. Autoři měli text promyšlený do poslední scény.

MarieH
22.12.2016

Sebastian je mi silně nesympatický, ale od každého pokračování se nemůžu odtrhnout. Škoda že další pokračování vyjde až příští rok, jsem zvědavá co Billy vymyslí.
Dávám 5 hvězdiček.

Hella
03.12.2016

Lahůdka. Absolutní, totální a naprostá detektivní lahůdka. Kdybych mohla, hodnotím 6* !