Schovávaná

Schovávaná https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500623/bmid_schovavana-f7Z-500623.jpg 4 113 49

Schovávaná série

Kdo se schová před láskou, nevyhraje Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. V nížinách jejího života to ale právě chaoticky bzučí jako v úlu – matka randí s mladším kolegou, otec prchá k bigbítu a k pivu, bratr má silnou slabost pro marihuanu, babička trpí alzheimerem, cynický kolega srší nesnesitelným sarkasmem a Šárčin přítel David je čím dál tím víc mimo… vztah. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?... celý text

simona4926
02.04.2023 5 z 5

Knihu jsem si přečetla v rámci instagramové knižní štafety. Velké díky Tereze, že si mě do štafety vybrala, a dala mi možnost, si přečíst její knihu takhle z první ruky. Dlouho jsem se takhle nezasmála, kniha je velmi vtipná, ze života, plná pedagogických zkušeností hl. postavy Šárky, sarkasmu, ženských zkušeností ve vztazích s muži. Název knihy pěkně koresponduje s dějovou linkou, a charakterizuje Šárčinu cestu (vývoj posavy, i její vztahy, a vztahy dalších vedlejších postav) napříč knihou. Autorčino zacházení s jazykem je barvité, adekvátní situacím a postavám - pěkně zvýraznila a odlišila takto postavy od sebe. Kniha je plná odkazů na jiné knihy a autory, což hodnotím velmi pozitivně, miluji, když to autor udělá. 5/5

Jane2016
21.03.2023 4 z 5

Poslední dobou čtu spoustu detektivek a nějaké to zpestření z tohoto žánru vítám s otevřenou náručí.

A kniha mi opravdu sedla. Příběh lehce plynul, během čtení jsem se ani jednou nenudila a ke konci jsem byla vlastně jen zklamaná z toho, že to vše končí a kniha není delší o nějakou tu kapitolu! Jednotlivé kapitoly jsou chytře vymyšlené a nutí čtenáře číst dál a dál.

Pokud máte rádi knihy, kde se hodně řeší vztahy či láska, tak Vám nemůžu jinak než tuto knihy vřele doporučit. Sama si myslím, že se ke čtení ještě někdy v budoucnu vrátím. A autorku velmi chválím za opravdu povedenou oddechovku.

Pro mě je tedy kniha velmi příjemným překvapením a musím Vám ji doporučit všemi deseti!

dooky
25.02.2023 4 z 5

Napsáno moc hezkou češtinou. Příběh hned o několika zajímavých vztazích. Ten hlavní, týkající se věkového rozdílu mě moc bavil. Moc chválím za to, že mě však bavilo číst i o ostatních, i když se tam zrovna hlavní dvojice neobjevovala. A i já bych chtěla mít podobného kolegu Chrousta.

Nelajza
21.02.2023 5 z 5

Moc fajn čtení o tom, jak se ten život může zkomplikovat. Jazyk moc hezký,jediné co mi trošku vadilo bylo jak se tam obecně hodně pilo (nojo české zvyky:)

jitka7326
15.02.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka o rodinných vztazích knihách a lásce.

cornetka
12.02.2023 5 z 5

Šárka se vrací z Prahy do rodného města, kde začne učit na místní průmyslovce češtinu. Tak nějak se plácá životem, nic jí nebaví, do toho všeho se rozchází rodiče a s babičkou to taky nevypadá dobře. Potkává ale Ivana, na jehož místo ve škole nastoupila a najednou je všechno jinak. Kdo ale “hraje” na schovávanou? A před čím je (nebo není) potřeba se schovávat?
Za mě je kniha čtivá, vtipná, ze života, velmi reálná a nechybí v ní ani sarkasmus - především u kolegy Chrousta, který mě bavil asi o trochu víc než Šárka (jeho hlášky mě vždycky pobavily). Hlavním tématem jsou partnerské vztahy, nejvíce ten s větším věkovým rozdílem - ten se zdá zpočátku v pohodě, ale časem se začne projevovat právě rozdílný věk a životní zkušenosti. Zaujalo mě i několik zajímavých myšlenek (např. “Cesta končí jedině tam, kde se sama zastavíš.” nebo “Život je moc krátkej na to, aby ses někomu přizpůsobovala.”). Začátek knihy byl pěkně našlápnutý, pak se mi zdálo, že došlo k mírnému útlumu, ale i tak mě bavila kniha po celou dobu a čtení jsem si užila. Určitě doporučuji i ostatním.
Děkuji autorce za účast v knižní štafetě.

KnihomolkaEva
14.12.2022 4 z 5

Fajn oddechovka. Sice jsem očekávala, že v knize budou i nějaké příhody z vyučovacích hodin, ale téma věkového rozdílu mezi partnery mě bavilo.

denisa7430
03.12.2022 4 z 5

Svižné a vtipné vyprávění o lásce a běžném životě.

Peace
17.11.2022 4 z 5

"Cesta končí jedině tam, kde se sama zastavíš."

Příjemné překvapení v podobě moc fajn oddechovky.