Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 806 806

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Patapuf
22.05.2021 5 z 5

Absolutní luxus.... Strhující závěr.... jediná skvrnka na mém zážitku z čtení této knihy je časová prodleva mezi předchozími díly... takže mi celkem dlouho trvalo vzpomenout si na předchozí události..... Doporučuji přečíst všechny tři díly najednou a zážitek bude dokonalý....

Dopi70
15.05.2021 5 z 5

Hodnotím po přečtení celé trilogie. Čtvrtá opice je skvělý thriller, děj má spád, napínavost, a příběh je ukončen. Pátá oběť sice navazuje, ale je to spíše předehra pro Šesté dítě, přibývá hodně postav, závěr zůstává otevřený a kniha přináší víc otázek než odpovědí, proto je nutné přečíst i třetí díl, kde vše vyvrcholí. Nejlépe hodnotím Čtvrtou opici, která obstojí i jako samostatná kniha, ale odtrhnout jsem se nemohl ani od dalších dílů. Udělal jsem dobře, že jsem s čtením čekal až budu mít všechny díly pohromadě, a doporučuji to i dalším čtenářům, protože ve velkém počtu postav a spletitém ději je snadné ztratit přehled, pokud nemá člověk vše v čerstvé paměti.

Miitenka
14.05.2021 5 z 5

Konečně dočteno. Řekla jsem si že nepůjdu spát, dokud to nedočtu, protože konečná série, obzvlášť druhá polovina knihy, začala nabírat na obrátkách a mě to nedávalo spát, chtěla jsem vědět kdo teda za tím vším stojí a jak to je, konec mě bohužel trochu zklamal. Mimo toho mohu říct, že tahle série byla asi jedna z nejnapínavějších, ač jsem se občas ztrácela ve jménech a ději, i tak mě četba hodně bavila a nejradši bych pokračování.

Solverino
10.05.2021 4 z 5

První dva díly velké a příjemné překvapení, třetí díl už pokulhává. Konec musím říct, že dost překombinovaný a z nostalgie 80% jinak spíš tak kolem 60%. Konec už dost nuda, čekal jsem jestli se to Samovi nakonec všechno nezdálo... některé věci už silně nelogické a na hraně sci-fi, je třeba trochu vypnout mozek, aby se to dalo akceptovat. Ale jinak si klidně zase něco přečtu od pana Barkera.

simona g.
09.05.2021 5 z 5

Ale jooo. První dva díly úplně turbosuper, tady u třetího maličko překombinované, ALE celkově super trilogie, knihami (i touto třetí), jsem proletěla jak šus, vyloženě jsem se na čtení těšila a vyloženě nerada jsem knihy ještě nedočtené odkládala. SUPER!

MonikaSt.
30.04.2021 5 z 5

Uuuf...wow! Kdyz jsem se manzelovi snazila vypravet o cem ta knížka je, tak to proste neslo. To se musi precist! Spousta děje, vyborne propracované, ctive. Super!

Kaik
22.04.2021 4 z 5

Upřímně by mě zajímalo, jestli to Barker už od začátku zamýšlel jako trilogii, protože všechny knihy na sebe navázaly skvěle.
Jednu oční bulvu bohužel musím ubrat za dost divoké překombinování děje. Téměř každá kapitola přinesla takový zvrat, že jsem z toho časem otupěl a vůbec by mě už nepřekvapilo, kdyby vrahem byla třeba britská královna. A co toho postavy stihly a vydržely...!
Každopádně to nic nemění na tom, že se jedná o mimořádně čtivou a napínavou sérii, která čtenáře nenechá ani na chvíli vydechnout. Super.

studentice
21.04.2021 4 z 5

Tuto knížku jsem četla s dlouhým rozestupem k předchozím dílům a bohužel jsem se v příběhu ztrácela.

Nixa
19.04.2021 5 z 5

Tuto sérii se Samem Porterem jsem si oblíbila a tak mi je líto, že toto byl poslední díl. Skvělá tečka za skvělou sérií. Kniha se čte skoro sama, příběh plyne a vy absolutně netušíte jak vše nakonec dopadne, protože když už si myslíte, že je konec, přijde další zvrat. Další překvapení, které nečekáte. A tady vás překvapí i poslední věta!

JankaV80
12.04.2021 5 z 5

Vlastně ani nevím, co o knize napsat, protože už tady bylo řečeno všechno :-) Celé je to tak, že co se Vám zdá zřejmé a jasné, zřejmé a jasné po pár stránkách není, je to ještě víc zašmodrchané a komplikované a čtenáři nezbývá nic jiného, než číst až do úplně poslední (ano opravdu poslední) stránky.
Celá série super. Doporučuji číst všechny 3 díly za sebou (teď už ta možnost je) bez časové prodlevy.

edith79
11.04.2021 4 z 5

Neskutečná divočina. Celou dobu jsem byla napnutá jako struna. Nevěřila jsem už nikomu a ničemu a pořád si říkala, jak tohle proboha skončí. No skončilo to jako jeden můj velice oblíbený (možná nejoblíbenější) film. Až mě napadlo, jestli se tu autor trochu neinspiroval. Tak snad toto nebude poslední kniha a brzy se dočkáme nějakého dalšího temného případu z pera J.D.Barkera.

monte
29.03.2021 5 z 5

Tak to byla neuvěřitelná jízda. Celá série je úžasná. Napínavé, dech beroucí, akce střídá akci.
Dávám minimálně 6*

Lethania
17.03.2021 4 z 5

První chyba, kterou nesmíte udělat je, že po přečtení druhého dílu se nesmíte pustit do jiné knihy nebo žánru, ale okamžitě se vrhnout na ten třetí, poslední, díl, protože jinak zapomenete spoustu informací, které jsou mnohdy v příběhu důležité.
Já tu chybu udělala, takže jsem se do knihy nemohla pořádně začíst. Až někdy za polovinou mě to chytlo, vše se mi jako zázrakem vybavilo a já tak ujížděla na parádní detektivní vlně.
Konec mě překvapil, ale taky trochu zklamal. Moc uvěřitelné to tedy nebylo, ale co už. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Rozhodně doporučuji! Snad se od autora dočkáme dalších knih.

PetK
15.03.2021 5 z 5

Mám ráda detektivní série. Většina z nich pak sleduje linku hlavního hrdiny a jeho životního příběhu, ale jednotlivé případy jsou oddělené a dá se tak kniha číst i samostatně. Autor tím jaksi jde na ruku čtenáři. Baker se vydal jinou cestou - už od prvního dílu si připravoval půdu pro finále, což ale v podstatě zjistíte až v díle třetím. To fakt oceňuju, že to má promakané. Stejně jako to (což už jsem zmiňovala u předchozích dílů), že začátek vlastně nebyl začátek, ale jakýsi prostředek, a že se v příběhu objevoval humor. Proto pět hvězdiček patří odvaze a propracovanosti celé série. A taky za úplný konec.
Abych jen nechválila, ke konci už jsem se maličko ztrácela ve jménech a odkazech na dřívější události. Taky se holt musíme smířit s tím, že v tomhle žánru se prostě občas dějí ne úplně uvěřitelné věci. Ale ráda je odpustím, pokud je zbytek kvalitní.
Určitě mrknu i po dalších knihách autora.

rimar
13.03.2021 5 z 5

Tak tentokrát to bylo taková kombinace prvního a druhého dílu. Opět jsou tam deníky ale akce sviští od začátku do konce. Člověk netuší pořád pozadí příběhu a prolínání minulosti a současnosti bylo opravdu napínavé a konec opravdu pecka. A řekl bych že pokračování by ještě nastat mohlo otázky tam zodpovězeny všechny nebyly a mne osobně příběh nepřišel ukončený ale možná je to tim že v životě nekončí vše podle našich představ a dobře.

jejda.majda
13.03.2021 5 z 5

Nebojím se říct, že tahle trilogie byla tou nejlepší detektivní sérií, kterou jsem v životě četla a všem ji moc doporučuji!

Od první až do úplně poslední stránky netušíte, jak to vlastně celé bylo a jak to dopadne. Nutí vás to pořád číst dál a nepřestávat. Já kvůli tomu přečetla Šesté dítě za dva dny a šla jsem spát v pondělí ve 3 ráno, abych pak mohla v 7 zase vstávat do práce.

První díl vás pěkně navnadí, při čtení druhého dílu si říkáte, že už není možné, aby tohle celé vedlo někam dál a na konci třetího dílu už pak jen sedíte s otevřenou pusou a nemůžete uvěřit, jak to celé bylo skvěle vymyšlené. Navíc je to i dost surové, zvrhlé, napínavé - prostě opravdu masakr.

rumova_kulicka
11.03.2021 4 z 5

Škoda, že jsem předchozí díly četla už před nějakým časem a moc si je nepamatovala. Nicméně v průběhu čtení jsem se jakž takž rozpomněla. Rozhodně ale doporučuji číst za sebou.
Celá trilogie je skvělá, promyšlená (i když mám pocit, že je tam pár nesrovnalostí), má drive. Prolínání s minulostí a postupné rozuzlování je super. Ale ten závěr mě trochu zklamal, proto 4 hvězdy. Každopádně můžu jedině doporučit, opravdu napínavé čtení, které nepustí :-)

Jenny46
06.03.2021 5 z 5

Po přečtení posledního dílu musím přemýšlet a urovnat všechny myšlenky a nemůžu mozek vypnout jede na plné obrátky ...
Jsem ráda, že knihy čtu hned po sobě - prolínání minulosti a současnosti, opět hodně postav trochu zmatenost a nejasnosti odvádí pozornost, ale děj je promýšlený a zakončení fenomenální.
Určitě si celá trilogie zaslouží 5* a jsem zvědavá co nám autor dále nabídne, protože nasadil vysokou latku

Katulinka69
06.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla mega jízda. Nic lepšího jsem ještě nezažila. Celá trilogie naprosto bombasticka, ještě to stále vstřebávám. Děkuji autorovi. Jen nevím co budu teď číst.

ladyba
05.03.2021 4 z 5

Pro mě bylo zpočátku těžké se začíst do prvního dílu, druhý už jsem zhltla a třetí taky. Protože příběh je hodně překombinovaný, není těžké se v něm ztratit, zbytek dorazí "ztraceno v překladu". V třetím díle se najde pár matoucích míst, jako např. Matka Emory zemřelá na rakovinu v prvním díle vs. identifikovaná jako jedna z obětí v jezeře v díle třetím... Hapruje občas i časová osa. Určité zmatení způsobuje i velký skok v deníkových záznamech mezi pobytem v Camdenu a na farmě. Bishopův subjektivní intuitivní vjem času je fajn, ale jen jestli se to trochu nepřepísklo a papírky na nastěnce občas někde autorovi neselhaly. Zvídavý čtenář se opravdu musí občas zarazit nad vývojem a zvraty příběhu. Občas jsou trošku chtěné a těžko uvěřitelné (např. nastrojení dodávky s "dětskou" obětí a účetními záznamy v parťákově garáži, "dopis na rozloučenou", který najednou donese parťákova manželka, osvětlující hrdinovu naprostou nevinu po všem tom zmatku, kdo je sériový vrah a kdo oběť). Na druhou stranu zůstává záhodou, proč vlastně v polovině devadesátých let otec opustil svého syna... Asi mi něco fakt uniklo. Ale jinak musím uznat, že mě ten příběh fakt dostal.