Sagittarius

Sagittarius https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516536/bmid_sagittarius-64a2e06142eec.jpg 5 143 143

Na šumavském Špičáku je dvojicí studentů nalezena mrtvola mladé ženy. Nahá oběť visela zavěšená za nohy na stromě a v jejím těle nalezli přivolaní policisté devět šípů. To, že jde s největší pravděpodobností o rituální vraždu, dokazuje i fakt, že ženě byl vyříznut jazyk. Fotky hrůzného nálezu se zakrátko objeví ve všech novinách. Jsou tyto sériové vraždy dílem náboženského fanatika, nebo má vše na svědomí duševně nemocný jedinec?... celý text

Sančez
22.11.2023 5 z 5

No teda tohle bylo skvělé. Bombastická česká detektivka, když jsem ji četla tak to bylo jako bych se dívala na film. Děkuji moooooc Danago (kterou sleduji na yutube) za tip. A hned si pořídím předešlou knihu autora. Oba vyšetřovatelé byli sympaťáci. Vřele doporučuji. Za mne nejlepší česká kniha tohoto roku.

PájaK37
18.11.2023 5 z 5

Skvělé!

orinka3
17.11.2023 5 z 5

Zasloužených pět hvězdiček! Dobře vystavěná česká detektivka. Neobvyklé vraždy v prostředí šumavské přírody, sympatický vyšetřovací tým, který šlape jak hodinky. Milé překvapení od pro mě neznámého autora. Žádný falešný tón, všecko jak má být a ještě s nádechem zdravého humoru. Doufám, že v psaní neustane, protože to UMÍ. :)

Ajinka79
13.11.2023 5 z 5

Příjemné překvapení v českých vodách.

alnahu
12.11.2023 5 z 5

Vybrala jsem si další knihu ,jejíž děj se odehravá na Šumavě.V příběhu se setkáme se sériovým vrahem,jeho obětmi jsou ženy ,které museli nesmírně trpět ,jsou zabity všechny stejně , devíti šípy,aby toho nebylo málo jsou ještě pověšeny nahé na stromě -hlavou dolů a navíc je jim vyříznut jazyk. Autor skvěle popsal zdejší přírodu.S touto knihou jsem objevila dalšího českeho- skvělého autora detektivek.Kniha je velmi napínavá až do konce,nemohla jsem se od ní odtrhnout.Doporučuji k přečtení všem kdo mají rádi dobrou detektivku.

Danago
12.11.2023 5 z 5

Druhé setkání s komisařem Hornem a komisařkou Bachovou a i když se mi kniha Dál nechoď líbila hodně tak tato je ještě lepší. Je vidět že se autor vyvíjí . Kniha je naprosto samostatná nijak nenavazuje na tu předchozí . Tentokrát se setkáváme s velmi precizním sériovým vrahem. Autor nás zavede na Šumavu, která je zde neuvěřitelně dobře popsaná při čtení jsem měla ta místa přímo před očima. Detektivka je po celou dobu strhující bez hluchých míst. Vyšetřování je logické a dovedeno do úplného logicky vykresleného konce. Knihu jsem otevřela a nezavřela dokud sem ji nedočetla opravdu se od ní nedalo odejít .
Moc doporučuji , tak dobrou českou detektivku jsem dlouho nečetla
A strhující obálka je bonus navíc.

Gibis
08.11.2023 5 z 5

Sériový vrah, šumavské lesy a kriminalista vtipálek :) Co víc si přát? Bavilo mě to a můžu doporučit!

Mandlevest
05.11.2023 4 z 5

Jak jsem psala nedávno, české detektivky moc nečtu, jen paní Klevisovou. A tak když jsem viděla v knihovně tuto knihu, vzpomněla jsem si na pěkná hodnocení a zvědavost mi nedala, nechat ji v poličce novinek. A dobře jsem udělala. Je to trochu jiný typ detektivky než píše Michaela K. , ta si buduje hlavně atmosféru a výborně si pohrává s psychologií postav. Zde se hlavně vyšetřovalo a ta mravenčí práce celého týmu, který měl na povel detektiv Hron, měla hlavu a patu, jen jsem se v té spoustě případných pachatelů místy trochu ztrácela, bylo jich opravdu hodně. Ale to nic nemění na tom, že detektivka je to opravdu čtivá a navíc prostředí Šumavy, kde se odehrává, jí určitě dodává atraktivitu. Jak jsem zjistila, pražská opatovská knihovna má i předchozí autorovy kriminálky :-) a tak s radostí rozšiřuji své české čtenářské detektivní portfolio. A milovníkům dobře napsané krimi určitě tento napínavý případ doporučím.

ninano
01.11.2023 5 z 5

Výborná tuzemská detektivka. Vlastně je to 2. díl ze série s vyšetřující dvojicí HornBach, ale jedná se o samostatný příběh. Stejně jako předešlé autorovy knihy jsem i Sagittaria přečetla jedním dechem. Skvělé charakteristiky postav, střídmé, ale výstižné popisy, výborné dialogy a přestože se jedná o celkem drsný příběh, jsou zde i velice vtipná místa, která napínavý děj odlehčí, ale nepůsobí rušivě. Za mě jasných 5*

ArwenAragorn
29.10.2023 5 z 5

81%

Pár vteřin přemýšlela, co má dělat, obrátila se od okna zpět do místnosti a ihned si všimla menšího stolku stojícího vedle okna. Překvapeně zírala na jakýsi improvizovaný oltář, v jehož centru stál obraz světce. Nad ním visel velký kříž. Bachová cítila, jak se jí srdce zase rychleji rozbušilo. Světcem na obrazu byl svatý Šebestián.
______________________________________________________________________________
Díky čtenářům tady na databázi jsem objevila dalšího výborného českého spisovatele detektivek. Kniha se sériovým vrahem - lukostřelcem - nás zavede na Šumavu. Čte se opravdu jedním dechem, má napětí, zdařilý motiv a překvapivé, aspoň pro mě, rozuzlení. Dvojka detektivů Horn, se svým charakteristickým humorem a Bachová je velice sympatická.
Knížku jsem si půjčila v knihovně, další od Václava Křivance bohužel vůbec neměli, tak si netrpělivě počkám na novou detektivku od tohoto autora. Tu si nesmím nechat ujít a tuto samozřejmě doporučuji.

encyklopedie
15.10.2023 5 z 5

...chtěl jsem taky přečíst jedním dechem jako cornetka....ještě že mě manželka našla /promodralého/ musel jsem se nadechnout podruhé...ale i tak paráda
MOBA zabodovala.....

cornetka
05.10.2023 5 z 5

Skvělé svižné české krimi, které přečtete jedním dechem.

efka.saf
22.09.2023 5 z 5

Už s první autorovou knihou jsem věděla, že pan Křivanec musí i nadále zůstat v mém zorném poli. Kniha Poslední nadechnutí byla více než jen povedená prvotina, byl to vážně intenzivní čtenářský zážitek. S druhým počinem nás již autor ale nezavedl do fiktivního amerického města (které pro mě bylo asi hlavní Achillovou patou celé prvotiny), ale začali jsme se pohybovat po českých luzích a hájích, což bylo přesně to, co knize v mých očích chybělo. I třetí díl se odehrává u nás, tentokrát na Šumavě, což jsou kulisy více než famózní! Přečetla jsem ji za den na jeden zátah a nesmírně jsem si ji užila. Pan autor nejen že dokáže vymyslet zajímavou a neotřelou zápletku s drastickým modem operandi, ale především ji umí zakomponovat do výborného příběhu. Má skvělý vypravěčský jazyk prošpikovaný hovorovými výrazy či různými nářečími, což knize dodává právě onen punc českosti (které v překladech prostě nenajdeme). Celé vyšetřování stojí na opravdu poctivé policejní práci a spolupráci mezi jednotlivými členy týmu, a ne na nějaké náhodě uměle vycucné z prstu proto, aby se příběh mohl uzavřít, jak je tomu v mnohých jiných knihách. Zápletka díky tomu působí i přes svoji drastičnost opravdově a přesvědčivě. I hlavní vyšetřovatelská dvojice mi docela sedí a ke konci knihy jsem už měla opravdu chuť na medovou třináctku :-).
Za mě tedy rozhodně knihu doporučuji, protože je to přesně to, co česká detektivka potřebuje. Autorovi přeji hodně zdaru v jeho spisovatelské dráze a budu se těšit na další krimi jízdu dvojice HornBach. Krásných a poctivých 5*.

janina66
19.09.2023 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Od začátku až po poslední stránku napínavé.
Dokonale popsaná mravenčí práce všech vyšetřovatelů.
Vyjímečně jsem vraha odhadla správně.
Děj převážně celé knihy- Šumava.
Kdo má rád české detektivky vřele doporučuji!!!!

Fleur123
17.09.2023

Výborně se kniha čte, má spád, ústřední dvojice vyšetřovatelů velmi sympatická, žádná hluchá místa, za mě přečteno za dva dny.

tereza7090
16.09.2023 5 z 5

Napínavá česká detektivka, která se odehrává v prostředí Šumavy. Od této oblasti bydlím jen kousek, o to mi byla tato kniha bližší. Všechna popisovaná místa jsem navštívila a mám k nim vztah. Ať už je to Železná Ruda, Špindl nebo Špičák.
Ale k samotné detektivce. Kniha začíná prologem, který již dává tušit, že něco nebo vlastně všechno nebude v pořádku.
Ženy se rády seznamují na seznamkách, kde ovšem číhá i velké nebezpečí. Nikdy si nemůžeme být jisti, kdo se skrývá na druhé straně za obrazovkou...
Že se nevyplácí věřit neznámým lidem a už vůbec za nimi nevyrážet sami do odlehlých míst.
Do šumavských lesů přijíždí na dovolenou Martin Horn a těší, že si zde odpočine a nabere energii z místní přírody, ale i jídla a piva. Bohužel mu plány zkříží jeho synovec Ondřej Bek, také policista, který na Šumavě slouží. Najde se totiž mrtvá žena s devíti šípy v těle a vyříznutým jazykem. Ondřej navrhne tedy místní kriminálce, že by mohl pomoci jeho strýc, který je zde nedaleko ubytovaný v hotelu a má se zločiny velké zkušenosti.
Martin Horn si přizve ještě svou kolegyni, policistku z Prahy, Barboru Bachovou, se kterou tvoří tým, který je vyhlášený po celé Praze i okolí.
Dají se do pátrání a obětí přibývá. Zdá se, že mají i něco společného. Vypadá to, že vraždy připomínají umučení svatého Šebastiána. Jak ale tato symbolika zapadá do vražd a co to vypovídá o pachateli?
Moc se mi líbilo Martino a Báry špičkování, humor, nadhled i dvousmyslné poznámky. Oba mi byli sympatičtí a Báře jsem držela palce, když se dostala díky vyšetřování i do ohrožení života.
Pachatele jsem absolutně neodhadla, bylo to pro mě velké překvapení.
Na českých detektivkách mám nejenom ráda české prostředí, které je mi blízké, ale i jména, která jsou pro mě více přehledná než u zahraničních autorů.
V této knize je pěkně popsáno nejen prostředí Šumavy, krásná příroda, okolní lesy, hotely, kostelíky ale i charaktery osob.
Kapitoly jsou krátké a postav tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel.
Tato kniha je opravdu velmi čtivá, nejsou zde žádná hluchá místa, všechno do sebe perfektně zapadá.
S tímto autorem jsem se setkala poprvé a vůbec ne naposledy. Určitě si ráda přečtu i přechozí knihy, protože dvojice detektivů HornBach mě velice bavila a jsem zvědavá na jejich další vyšetřování.
Za mě tedy plný počet hvězdiček, přes tři sta stránek jsem měla přečteno za tři dny.

kiraa
28.08.2023 5 z 5

Doporučení pro všechny, kteří rádi hezky po česky.
Detektivní příběh zasazený do jednoho z nejkrásnějších míst u nás, okolí šumavského Špičáku.
Místo, kde lesy ztratí svou přívětivou tvář a stanou se naopak místem tajemným a děsivým. Tam, kde se utajený randíčka mění v boj o život . V hlavní roli holky, který si vybraly svůj osud na internetový seznamce a který bohužel s křížkem po funuse poznávají, že lejno do kterýho šláply je v jejich pozemským životě lejnem posledním. Cestou za duhu jsou chuděry doprovázeny několika šípy, jen to nejsou ty od frajera Amora (tady mě vždy trochu zabolelo pod žebrem :)
Zapátrala si opět dvojice Horn & Bachová a já klasicky s mým tipem mimo terč.
Každopádně se potvrdilo, že ze stromu nutně nemusí viset jen šišky :)

baji42
17.08.2023 5 z 5

Přečteno za dva dny, což hovoří za vše. Četla jsem také předchozí autorovy knihy a jeho styl se mi moc líbí. Výborné popisy prostředí a skvělé dialogy. Mimochodem musím pochválit obálku, povedla se.

Jiho226
08.08.2023 5 z 5

Super detektivka, napínavá, velmi pěkně vygradovaná a navíc opět obohacena vtipnými replikami detektivů Horna a Bachové, stejně jako v předchozí knize autora. Oceňuji i zasazení do prostředí Železnorudska, které je pro tento kriminální příběh skvělou kulisou a pro milovníky této části Šumavy významným bonusem.

Katulinka69
08.08.2023 3 z 5