S láskou z Riviéry

S láskou z Riviéry https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508524/bmid_s-laskou-z-riviery-RLv-508524.jpg 4 214 42

S láskou série

Oblíbená autorka romancí z atraktivních destinací Jules Wake čtenářky tentokrát zavede na francouzskou Riviéru. Carrie učí ve škole a jedním z mála povyražení pro ni je kino se sestrou Angelou a pubertální neteří Jade. Když ji snoubenec Alan požádá o ruku, je potřeba zúčtovat s minulostí. Carrie před ním totiž tají, že je stále manželkou Richarda Maddoxe, z něhož se vyklubala filmová hvězda první velikosti. Rozvod ani jeden z nich dosud neměl potřebu řešit. Na Azurovém pobřeží se nyní nabízí jedinečná příležitost – Carrie se svými příbuznými míří na dovolenou do míst, kde Richard zrovna natáčí svůj budoucí trhák. Po letech odloučení dojde na setkání, které její život ovlivní zásadním způsobem. Carrie sama netuší, co chce. Co když si celou dobu jen něco nalhávala? Jisté je jen jedno – pobyt na Riviéře si musí užít na maximum.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Escape to the Riviera , 2016

petulkapeta
30.06.2023 5 z 5

,,Ta skutečná Carrie chodí běžně na pláž bez plavek. Krade lodě a unáší na nich lidi, naskakuje na skútr a řítí se do západu slunce a řeže ve ferrari zatáčky. Jedná zbrkle a užívá si každou minutu.
Nestará se o to, co bude. Úplně jsem už zapomněla, jaké to je skutečně žít. Nebo jít za tím, co opravdu chci.

Tento romanticky příběh se odehrával na tak nádherném místě,mela jsem pocit jako bych tam byla. Celá jeji rodina byla super a když se jeji minulost střetla s přítomností...to bylo teprve něco.

Karoll_ina
23.06.2023 5 z 5

opět splnilo mé očekávání, krásný romantický příběh, sympatické postavy a nádherně popsané prostředí, jak kdybych sama byla na dovolené! :)Už se těším na knihu "s Láskou z Říma", která na mě čeká doma.

Mrňous1
16.06.2023 5 z 5

Autorka jako vždy splnila mé očekávání. Jasně, že to bylo předvídatelné, hlavní hrdinka mě občas svými utkvělými představami dráždila, ale opět jsem se bavila, bylo to vtipné, zajímavé, poučné a hlavně zábavné čtení. Julie Caplin - Jules Wake je prostě sázka na jistotu.

Jenny3
01.06.2023 4 z 5

Další kniha do sbírky od mojí oblíbené autorky. Občas to bylo předvídatelné, občas lehce kýčovité, ale celkově byl příběh zajímavý a moc mě bavil. Líbil se mi konec, mám ráda, když se hlavní hrdinka rozhodne bojovat sama za sebe a za to, co chce a potřebuje.

AndulinaU
28.05.2023 4 z 5

Zjistila jsem že tuto sérii čtu od konce, ale nevadí :)

strana394
03.05.2023 4 z 5

Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy #spoluprace IG: @strana394

Román S láskou z Riviéry je plný slunce, moře, romantiky i zapomenuté lásky. Oddechové vyprávění zaujme všechny romantické čtenářky holdující nenáročným příběhům. Je to taková správná zamilovaná kniha, u které člověk od začátku prostě ví, jak to dopadne, ale vůbec mu to nevadí.

Hned co knížku otevřete, na vás dýchne atmosféra, kterou umí vytvořit jedině Caplin. Velká část děje se tedy odehrává na Riviéře plné sluníčka a moře. Úplně jsem se přenesla na písčité pláže a azurové moře. Kromě krásného popisu prostředí se zde samozřejmě vyskytuje i francouzská kuchyně, ovšem v mnohem menší míře, než jak je tomu u série Romantických útěků.

Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, dokud se nedostanete na poslední stránku. Zajímavý děj s velmi vydařenou zápletkou, se spoustou vtipných scének, notnou dávkou romantiky a neskutečnou přitažlivostí mezi hlavními hrdiny Příběh je plný vzpomínek na mladický vztah Carrie a Richarda.

KnihománieN
19.04.2023 4 z 5

Pod pseudonymem Jules Wake se skrývá autorka série Romantické útěky Julie Caplinová. Ať už pod tím nebo tím jménem, nenechám si od ní utéct jedinou knihu. Přestože její příběhy jsou častokrát klasické romantické příběhy, tak zase jako přidanou hodnotu nabízejí autentické prostředí různých částí světa a perfektní líčení nejrůznějších lahůdek co jen gastronomie nabízí. Jednoduše se v jejích textech viditelně odráží vlastní poznatky a zkušenosti. Doplňkem úplně na špici je potom to, že knihy se můžou číst jako samostatné příběhy, ale v každém dalším díle se objevují již známé postavy, které jsou pak společným prvkem a je velmi příjemné se opět potkávat se známými hrdiny.
Její nejnovější knihou přeloženou do češtiny je osud Carrie ze série S láskou Pozvolna vplouváme do děje, kdy Carrie, učitelka a pisatelka divadelních her, mimo jiné také velmi sympatická, dobrodružná a neobyčejně obyčejná hrdinka, má toho nejvyrovnanějšího chlapa na světě Alana a on ji požádá o ruku. Situace prosycená štěstím se změní ve větší problém, když na mysl přijde skutečnost, že Carrie je už přece osm let vdaná za slavnou filmovou hvězdu Richarda Maddoxe. Ke snadnému vyřešení stačí svého manžela najít, rozvést se a jít si zase po svých. Když ale Carrie vyrazí se svou sestrou Angelou a pubertální neteří do Francie na Azurové pobřeží, kde Richard zrovna ,,naprostou náhodou natáčí, sled událostí obrací vše vzhůru nohama. Neviděli se roky, copak mezi nimi může stále existovat to dávné pouto? Nebo je to všechno letní atmosférou? Carrie začíná pochybovat kdo je ten pravý a zároveň se vrací zpět ke svému starému já.
S každou další knihou se autorka zlepšuje a vylepšuje svůj styl psaní. S Riviérou už ho dovedla na vysokou úroveň. Nejen že ubyly popisy jídel, ovšem ne vymizely, ale také její schopnosti vylíčit prostředí jsou úžasné. Jules Wake umí ,,pouhými slovy vyjádřit veškeré pocity, ty přenést na čtenáře, a to mě na této knize nejvíce bavilo. V těch několika vytížených dnech, během nichž jsem knihu přečetla, se pro mě Riviéra a duo Carrie a Richard stali příjemným útočištěm. A velmi milým překvapení se také stal akčnější náboj příběhu zvraty střídají menší zápletky a naopak. Tušíme sice všichni jak vše skončí, ale právě o takovéto příběhy bychom se neměli ochuzovat.

Kudlanka03
15.04.2023 2 z 5

Tento milostný únik nás přivádí do života Carrie, učitelky dramatiky. Všechno se zamotá ve chvíli, kdy se tak nějak cvrnkne do čela aha, asi mě požádá můj Alan o ruku, takže bych asi měla vyřešit, jak to udělat. Jak se nechat rozvést. Námět skvělý. Ale známe to už z mnoha komedií. Kdy zkrátka něco takového neřešíte, dokud vám fakt neteče do bot. A to naší Carrie teď teče. A tak se sebere a mizí do Francie, kde se potkává se svým mužem. No a co by to bylo za návrat, kdyby se neřešila minulost, nechala se dít přítomnost a tak se nějak nezačala psát i budoucnost.
Pokud máte před sebou sami nějaké životní rozhodování, jedete na dovolenou nebo jen sedíte schoulené při PMS do deky, cucáte čaj, pak si k tomu dejte tohle. Příjemně vás to pohladí na duši na tělě na srdci a pak už jen stačí vstát a začít žít i ten svůj život. Co třeba na Riviéře?
Moje první setkání s Jules Wake a taky s Julii Caplin a asi si dám časem další.

Margaritta1987
11.04.2023 5 z 5

Julie Caplin opět nezklamala. Knížka mě bavila od začátku do konce a u téhle jsem opravdu až do posledních stránek netušila, jak dopadne.

BohyněKuchyně
11.04.2023 5 z 5

Sérii S láskou z... píše Julie Caplin pod jménem Jules Wake. Knížka je opět velice lehká, skvěle se čte a máte ji přečtenou za chvilku. Doporučuji sebou třeba na dovolenou. Na Riviéru.
Tentokrát autorka malinko změnila svou zaběhnutou osnovu. Hlavní hrdinka Carrie má před svatbou s učitelem Alanem. Jako, má ho ráda, to ano. Ale žádná velká vášeň to není. Velice rychle však vyjde najevo, že milá Carrie se nezdá. Ona už totiž vdaná je. Za hollywoodského herce Richarda. Vše se zamotá v okamžiku, kdy Carrie vyrazí se svou sestrou a neteří na francouzskou Riviéru, aby se tam s Richardem setkala a vyřešila s ním rozvod. Asi tušíte, že to nebude snadné.

Přiznám se, že tentokrát jsem netušila, jak to milá Jules Wake vyřeší. Jestli bude Carrie zodpovědná a zůstane s Alanem (kterého má ráda) nebo se znova probudí vášeň mezi ní a Richardem. Pochybovala jsem tak moc, že jsem si nemohla pomoct a podívala jsem se na konec knížky. Což teda normálně nedělám

Kupte si je všechny, jestli Jules Wake neznáte. Protože jsou fakt super...

Zomy
10.04.2023 4 z 5

Tentokrát pro mě neměla knížka Jules Wake takové terapeutické účinky jako obvykle. Autorka píše úžasně čtivě (a řekla bych, že jako Wake dokonce líp, akčněji než jako Caplin) a vždycky mě tím konkrétním prostředím úplně pohltí, jako kdybych tam byla.
Tady je ale příběh plný vzpomínek na mladický vztah Carrie a Richarda a mě úplně bolela ta jejich ztráta a pocit křivdy. Je to spíš můj problém, nemám moc ráda příběhy napravovaných vztahů. Pořád tu jsou fajn dialogy, příjemné postavy a pohádková láska, ale ty Carrieiny slzy v kině i jinde jsem jí natolik věřila, že jsem si to nedokázala tolik užít.

lexikon_tf
05.04.2023 5 z 5

Moje oblíbená autorka romantických knih a její nejnovější kniha, to mi zkrátka nemohlo uniknout. A opět jsem byla moc spokojená, i když u těchto, pro mě velmi oddechových knih, je děj docela předvídatelný, ani trochu mi to nevadí.

Scénáristka Carrie žije poklidným a spořádaným životem, má solidního přítele a bydlí se svou sestrou a její pubertální dcerou. Carrie své dřívější divoké já zamkla na hodně západů a teď je, jak sama říká, rozumná.

Když ji přítel Alan požádá o ruku, je moc šťastná, ale má to jeden docela zásadní háček. Je totiž stále vdaná za Richarda, který odjel před osmi lety za hereckou kariérou do Hollywoodu a od té doby jsou odloučení a nebyli v kontaktu. A chudák snoubenec o tom nemá ani tušení.

Jak z toho vybruslit, když ani neví, kde se její stále-ještě-manžel nachází? A že je z něj teď hvězda světového formátu, to Carrie také moc situaci neulehčuje.
Jaká to náhoda, že se Carrie se sestrou a neteří chystají o prázdninách na francouzskou Riviéru, kde Richard zrovna natáčí svůj nový film.
Tam, na krásném Azurovém pobřeží, na sebe Carrie s Richardem doslova narazí - a tohle shledání po letech všem pěkně zamotá život.
A jak to s nimi dopadne, to už si přečtěte sami!

Kniha byla opět velmi čtivá, se spoustou vtipných scének a notnou dávkou romantiky. Kdo máte autorku rádi, nebudete zklamaní. A kdo naopak její knihy ještě neznáte, klidně začněte s touto!

JeduvKnize
02.04.2023

Stejně jako i předchozí autorčiny knihy je to prostě milá oddechovka. Dějová linka je jasná, předvídatelná, ale tady to prostě nevadí.
Carrie pracuje jako učitelka (i když její ambice byly jiné), má klidný, stabilní a zdánlivě dokonalý vztah (i když v něm možná něco schází). A má se vdávat (i když - ano, další i když - se vlastně ještě nerozvedla a snoubenec o její minulosti netuší vůbec nic). Zdánlivé řešení ošemetné situace nabízí Riviéra, kam Carrie vyráží se sestrou a neteří. Právě na Riviéře totiž natáčí film stále ještě manžel Carrie, hollywoodská hvězda.
Sérii Romantické útěky mám přečtenou celou, Riviéra je moje první S láskou. Jasně, čtete romantickou knihu, hodně věcí se dá tušit, ale Caplin/Wake dává do knížek něco navíc. V Romantických utěcích jsou to specifika dané země, tady byla rozhodovací linka. Carrie řeší volbu na jedné straně mezi bezpečnou ulitou, usedlým životem nejen bez vzrušení, ale také bez velkého zklamání a bolesti s ním související, na straně druhé mezi životem plným akce, spontánních nápadů a velkým citem, který může ale hodně bolet.

EvikU.
29.03.2023 4 z 5

S láskou z Riviéry je taková správná zamilovaná kniha, u které člověk od začátku prostě ví, jak to dopadne, ale vůbec mu to nevadí. Je to moc hezky napsaný příběh tří žen. Teta, máma a dcera. A jedno velké tajemství. A léto v luxusní vile na riviéře.

Líbí se mi styl psaní, spoustu humoru, zážitků, letní romance. Úplně jsem se přenesla na písčité pláže a azurové moře. Popisy jdou autorce moc hezky. Krásná příroda, bílý písek, známé osobnosti, luxusní jachty a večírky.

Život slavného herce Richarda Maddoxe protne Carrie, která si užívá dovolenou se svou sestrou a neteří. Přestože se 8 let neviděli, o rozvod nepožádali. Nečekané setkání s nimi zamává. Oba se domnívali, že láska už je dávno pryč. Carrie je znovu zasnoubená a chce rozvod, Richard chce dva týdny prožít spolu. Jak to asi dopadne? Líbí se mi humor hlavních hrdinů, jejich chování, zažívala jsem s nimi tu bolest z odloučení. Zajímavé byli i další postavy, které v knize byli.

Je to jedna z těch knih, které věřím tu lásku, úsměvy, přitažlivost, štěstí, krásu přírody a života a jen si ji užívám. Moc hezky se četla a já ji měla jako oddech od knihy s válečnou tematikou, kterou jsem četla před ní. Byla krásná, ale smutná a tohle mám pak jako hojivý balzám , který kniha do puntíku splnila.

Kristy.Seb
27.03.2023 5 z 5

3 ženský v domě! Parádní příběh. Zajímavá minulost, vtipná zápletka a celé to bylo žhavé. Tahle autorka prostě umí.

Ralemo
13.03.2023 5 z 5

Tak tato kniha se vážně povedla, možná bych si troufla říct, že je nejlepší z celé série! Zajímavý děj s úžasnou zápletkou, dramatem, neskutečnou přitažlivostí mezi hlavními hrdiny, zajímavé drama v podobě sexy herce alias manžela, který se zuby, nehty brání rozvodu. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí dokud se nedostanete na poslední stránku. Moc ráda se ke knize vrátím. Tato autorka je sázka na jistotu a knihy od ní patří mezi moje nejoblíbenější! :)

Jane2016
13.03.2023 5 z 5

Kdo by nemiloval Julii Caplin. Sama jsem přečetla už poměrně dost jejích knih a musím říct, že se nikdy nestalo, že by mě někdy kniha zklamala. Ať už má oblíbená Čajovna v Tokiu nebo Domek v Irsku, všechny knihy byly skvělé a zahřály člověka u srdce. Nehledě na to, že kdybych měla někomu doporučit milou, romantickou oddechovku, autorka bude mezi prvními autory, na které si vzpomenu.

A ani S láskou z Riviéry není výjimka. Hned co knížku otevřete, dýchne na Vás atmosféra, kterou umí vytvořit jedině Caplin. To teplo, pohoda a spokojenost. Ah, těším se až se do knihy pustím v létě znovu.

Celý děj se odehrává na Riviéře plné sluníčka a moře. Přišlo mi, že v knize bylo opravdu málo částí, kdy jsem se neusmívala od ucha k uchu. Protože jak už od Caplin známe, s romantikou to opravdu umí.

Po dočtení jsem si slíbila, že si musím přečíst celou sérii S láskou a v knihovničce na mě už čeká S láskou z Říma.

nina3905
11.03.2023 4 z 5

Prijemné nenáročné romantikuš čítanie.

eva3992
08.03.2023 4 z 5

Carrie před svým snoubencem Alanem tají svou minulost. Jelikož se blíží jejich svatba, bude potřeba ji vyřešit. Je totiž stále vdaná za herce z Hollywoodu Richarda. Na dovolené na Azurovém pobřeží se s ním po letech potká a má tak možnost svůj problém vyřešit.
Jules Wake je pseudonym Julie Caplinové, kterou známe ze série romantických útěků. Pod pseudonymem jsem od autorky četla knihu Pozdrav z Itálie, která se mi líbila, takže jsem tak nějak tušila, co mohu od autorky čekat. Nespletla jsem se a čtení jsem si moc užila.
Jelikož hlavní hrdince už není dvacet, ale spíše čerstvě třicet, bylo pro mě snazší se do ní vcítit a pochopit, co prožívá, navíc jsem si oblíbila i její starší sestru Angelu. Knížka nás zavede do Francie a já si při čtení představovala, že bych chtěla taky takovou tetičku, díky níž bych mohla strávit nějakou dobu na Azurovém pobřeží. Prostředí je vykresleno tak, že bych se tam nejraději hned rozjela.
Jak jsme u autorky zvyklí, kromě krásného prostředí jsme tu dostali naservírováno i spoustu lákavého jídla a pití, které neodmyslitelně k Francii patří.
Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem očekávala jednoduchý, odpočinkový, romantický příběh. Je sice předvídatelný, ale u knížek tohoto typu mi to nevadí, naopak, vždy té hlavní dvojici fandím, aby jim vše dobře dopadlo.
Příběh je úsměvný, místy i vtipný, celkově milý. Pár stránek na začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale jakmile se dámy ocitly ve Francii, knihu jsem neodložila a přečetla ji na jeden zátah. A na konci samozřejmě i nějaká ta slzička ukápla.
Ideální čtení na dovolenou, nejlépe na pláž, tak si knížku nezapomeňte přibalit do kufru.

veruptackova
08.03.2023 4 z 5

Knihy Jules Wake alias Julie Caplin jsou jedny z mála současných romantik, po kterých vždy ráda sáhnu. Tyto příběhy totiž pro mě mají narozdíl od většiny knih tohoto žánru přidanou hodnotu. Postavy obvykle nejsou plytké, autorka umí skvěle nalákat na destinaci, ve které se kniha odehrává a vykouzlit vám úsměv na rtech. A přesně taková je i kniha S láskou z Riviéry.

Ano, tohle je jedna velká pohádka pro dospělé, jejíž zápletku odhadnete po přečtení několika prvních stran, ale osobně mi to absolutně nevadilo. Pokud třeba stejně jako já chcete prostřídat žánry nebo prostě jen nemáte energii na nějakou složitější knihu, rozhodně vám tuto romantickou oddechovku doporučuji.