S láskou z Londýna

S láskou z Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520307/bmid_s-laskou-z-londyna-QtX-520307.jpg 4 204 204

S láskou série

Tilly pracuje jako maskérka v londýnské opeře a v předvánočním období si užívá společné chvíle se snoubencem Felixem. Všechno ovšem změní její přešlap se zavirovaným e-mailem, který ji svede dohromady s novým ajťákem. Toho daleko více než emoce zajímají moderní technologie. Když se však Tillyin soukromý i pracovní život začne hroutit, racionálně uvažující Marcus je pro ni překvapivě tou největší oporou. Nejlepší vánoční dárek je totiž ten, o kterém nevíte, že ho chcete, ale na první pohled si ho zamilujete.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Covent Garden in the Snow , 2017

Borinka911
31.12.2021 1 z 5

Veľmi dlho som s knihou bojovala, slabá love story, hrozné dialógy, čaro Vianoc žiadne:/

bupilla
25.12.2021 3 z 5

Tak toto bolo nekonečné čítanie a nevzdala som to len preto, že som mala toľko povinností a tak málo času na čítanie, že mi bolo tak trochu jedno, čo čítam.

Ale ten preklad!!! Horší preklad som v živote nečítala! Chyby gramatické aj logické a teda hlavne tie logické - obsahové chyby, hotová katastrofa. Miestami som sa smiala, ale väčšinou ma to fakt rozčuľovalo, pritom som kľuďas, ale toto!!! To sa nedalo. Nechápem ako v tejto dobe, keď už aj automatické opravy fungujú veľmi dobre, môže vyjsť takto zle preložená kniha :( Doslovne a teda nezmyselne preložené anglické frázy, omg :( Hlavní hrdinovia si vykajú, aj keď sa už bozkávali a randia spolu... a aby to nebolo málo, tak sa oslovujú "vy" a nie "Vy" a rozdiel už snáď poznajú aj deti prvého stupňa ZŠ.
Samotný príbeh nie je zlý, postavy mi boli celkom sympatické a hlavná hrdinka celkom blízka :) Ale... je to príbeh hlavne o opere a operných predstaveniach, čo nie je práve moja šálka kávy... samotné Vianoce, zasnežená Covent Garden a dokonca aj romantická linka sú tu vlastne len okrajové. :(
Napriek týmto všetkým výhradám dávam tri hviezdičky, lebo autorka naozaj nemôže za to, že jej dielo je takto sprznené prekladom a príbeh je vlastne veľmi fajn, len by možno mohol mať trošku inú anotáciu, viacej zodpovedajúcu obsahu knihy.