S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1168 1168

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

dencuska
04.01.2015 5 z 5

I napriek tomu, že nejde o knihu, od ktorej by som sa nevedela odtrhnúť, dávam najvyššie hodnotenie pre príbeh, jeho výnimočnosť, ako aj vtipné úseky, pri ktorých sa človek naozaj musí pousmiať :) Štýl písania je zvláštny, ale myslím, že po čase si naň čitateľ zvykne a zahĺbi sa do príbehu. K negatívam, trošku mi vadilo niekedy akoby "umelé naťahovanie" príbehu, stále sa niečo postavilo do cesty láske dvoch ľudí, niekedy až neuveriteľné :) Aj tak odporúčam, kniha zanechá v človeku niečo, nad čím sa musí po prečítaní knihy zamyslieť a to sa mne osobne už dávno nestalo.

paja0903
02.01.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila. škoda, že láska přišla až tak pozdním věku. Jen mne mrzí, že nenechali ten krásný název s prvního vydání "Kde končí duha" přišel mi ojedinelý a dávala to smysl

irma2076
07.12.2014

Od téhle knížky nebudete chtít odtrhnout oči. Strašně zajímavě napsaná formou dopisů, meilů a chatových zpráv. Autorka zapletla osud obou hrdinů a tak vás to bude nutit číst dál a dál, protože vás bude zajímat co se tedy s nimi děje. Je to krásný zamilovaný příběh, kde Alex a Rosie k sobě patří už od samého začátku. Konec vás určitě potěší, tak jako celý příběh. Doporučuji přečíst je fakt úžasná a hlavně dost čtivá. ;)

adelaska
17.11.2014 5 z 5

kniha vychází 7. ledna, ne 4. května.

Ella Knihomolka
15.11.2014

Tuhle knížku si zamilujete stejně jako Alexe a Rosie! Skvělá oddechovka, která je netradičně napsaná v dopisech, emailech a chatovacích zprávách. Nebude chybět smích, údiv, ale i slzy. Rosie a Alex k sobě jednoduše patří hned od první stránky, ale autorka jejich osudy tak zamotá, že ani nebudete věřit, že jednou spolu konečně budou. Dokonalá knížka, o tom, jaký život skutečně je... komplikovaný ;)

Knížku doporučuji a těším se na film!!

martina321
08.10.2014 5 z 5

Knihu jsem četla v originále a nelituji toho. Poněkud nezvyklá forma byla jen přínosem a četla se mi jedna báseň. Vtipné, oddechové dílo o všech strastech života, které každého z nás čekají. Rosie byla mou hrdinkou od první stránky a pokaždé, když jí osud postavil do cesty další břemeno, se vztyčenou hlavou se s tím vypořádala, což na ni obdivuji. To, jak se těm dvěma něco neustále staví do cesty mě mnohdy odneslo až na pokraj šílenství. Opravdu zajímavá knížka, kterou mohu jen doporučit. Můžu zaručit, že u konce budete mít pocit štěstí smíšený se slzami a trochou lítosti, že jste na poslední straně.

spencer
28.09.2014 5 z 5

Úžasná oddechovka. Knížku jsem si hned oblíbila a rozhodně ji všem doporučuju :)

maruna
28.08.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, prima oddychovka

J.books
17.08.2014 2 z 5

Tak na film se těším. Kniha mě bavila.

Shanny
08.07.2014 5 z 5

Podle knížky byl natočen i film "Love, Rosie", který bude mít v USA premiéru na podzim 2014. Jsem zvědavá, jaký bude (tedy pokud se u nás dostane do distribuce ;) ). Volba hlavních představitelů je docela zajímavá.

hrubik
02.06.2014 5 z 5

Nádherná kniha! Jedna z nejhezčích co jsem kdy četla. Hlavní hrdinku Rosie jsem si zamilovala hned od samého začátku, byla mi velmi sympatická svým smýšlením a pohledem na svět, svým věčným optimismem a dobrou náladou. Alex byl prostě sympaťák a ten nejlepší přítel, kterého by chtěla mít snad každá z nás. Nemohla jsem uvěřit té shodě náhod, proč to těm dvěma vždycky jako naschvál nevyšlo. Ale takový je asi život, ne vždy všechno dopadne, jak si přejeme. Proto musíme chytit za pačesy jakoukoli příležitost, co se nám namane. Abychom svého konce duhy taky dosáhli.

Alisce
20.04.2014 5 z 5

Prvních pár stránek jsem si nemohla zvyknout na styl psaní ( e-maily, dopisy), ale nakonec jsem se během pár dnů knihou lehce prokousala. Je to krásný, výjimečný příběh, ale ten konec mě bohužel zklamal. SPOILER!!! Můžete si říkat, že jsem nějaká náročná, ale mě prostě mrzelo, že se Rosie dala s Alexem dohromady až za takovou dobu. Ve filmu není moc poznat kolik jim na konci příběhu je let, ale v knize to je jasné, že jim trvalo dlouho, že se dali dohromady. Sice se říká lepší pozdě než nikdy, ale mohli spolu žít už pěkných pár let. Pro nás čtenáře je to alespoň takové varování. :-)

Marbulka
12.01.2014 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu chytla. Nádhera, nádhera, nádhera

Tess.96
10.01.2014 5 z 5

Báječná kniha. Jsem z ní nadšená stejně tak jako z PS: Miluji tě. Nemohla jsem se nabažit skvělého a vtipného příběhu. Je to psané formou chatu, emailů, dopisů, pozvánek atd. Mě to vůbec nevadilo. Naopak. Bylo to něco nového a víc mě to přítáhlo. Několikrát jsem se zasmála, někdy mi bylo do pláče. Cecelia mi ukázala, že umí psát úžasné knihy, takže si zasloužila místo mezi mé nej.

kattyV
11.12.2013 5 z 5

Snad nejvíce mne oslovila nezdolnost hrdinky. Vždycky, když to pro ni začne vypadat dobře, život jí udělí další ťafku. Ale ona se z toho zas a znova otřepa, posbírá střepy a jde dál.

monushka
15.08.2013 5 z 5

Nádherná knížka!!! Doslova jsem jí zhltla a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, až mi za to doma přítel huboval :D Ale příběh nádherný, celou dobu jsem čekala, kdy se konečně dají dohromady a pořád jsem si říkala "teď už". A dost jsem se u ní nasmála :D

vercadole
31.05.2013 3 z 5

Včera jsem ji dočetla a byla jsem mírně zklamaná. Ze začátku jsem vůbec nechápala, proč má kniha tak dobré hodnocení. Po přečtení musím říci, ano byl to opravdu milý, hezký a oddechový román, ale něco mi tam chybělo. Nejspíš mám radši knihy s větší myšlenkou a i když se kniha čte opravdu dobře, nějak mě jednoduše nezaujala tak, jak by měla. Na konci jsem se usmívala (ženská duše se projevila:D), takže ty tři hvězdičky si zaslouží:)

kneslova
27.05.2013 5 z 5

Báječná kniha ač romány pro ženy nejsou mou oblíbenou literaturou

Andulino
25.05.2013 5 z 5

Moc milá kniha psaná velmi zajímavou formou, která mě bavila víc, než bych čekala! Příběh byl skvělý, se spoustou životních zvratů a problémů, ale i šťastných chvilek a lásky, přičemž vše je viděno očima hlavní hrdinky Rosie a očima její rodiny a přátel. Konec byl možná očekávaný, nicméně popsaný naprosto krásně a dojemně. Doporučuju!

ruzovka
29.12.2012 5 z 5

Kniha je zajímavě psaná, víceméně formou emailů, chatování a dopisů, ale čtivá , humorná, prostě mně se moc líbila.
Jen mě bylo líto hlavní hrdinky, že happyend přišel poměrně později , než by bylo možné ... :-)