S láskou, Lukov

S láskou, Lukov
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1092 1092

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

MagdalenaSlaba
17.11.2021 3 z 5

Zbytečně rozvleklé pasáže, předvídatelný děj, celé by se to vešlo na polovinu stránek. Na mě až moc sladké, není to typ knihy, kterou bych obvykle volila. Četla jsem to v rámci knižní štafety, kterou dělám společně se svými neteřemi. Ale ačkoli rozhodně nenadchne, tak asi ani vyložené neurazí. A pro mladé dívky asi docela fajn kniha.

Pavla79
15.11.2021 3 z 5

Jsem trochu rozpačitá..., ani vlastně nevím, co napsat.. Celkově mám tento druh četby ráda, odpočinu si u ni..., ale tato kniha byla taková zvláštní. Spoustu zbytečné omáčky, která mě docela rušila a kterou jsem i občas přeskakovala a občas i nějaká chyba v textu. Peprnější slova mi ani nevadila, spíš až moc "fňukání" Koule a až přiliž dokonalý Satan. Jediné, co si asi zapamatuji, protože pobavilo.... "To bude jak Hunger Games na ledě."

šneki
10.11.2021 3 z 5

V pořadí už moje třetí Zapata a já vám nevím. Příběh vždycky vypadá slibně, ale co ty postavy vypustí z pusy to byste je občas zfackovali. Cením krasobruslařské prostředí, ale některé věci byly hodně přestřelené nejen co se krasobruslení týče (třeba že Lukov se půlku knížky o Jasmine stará jak o dítě).

Lucyk01
06.11.2021 3 z 5

I když jsem pro tuto knížku nehlasovala, aby se u nás přeložila a vydala. Ale chtěla jsem si ji přečíst, protože od Mariany Zapaty jsem četla dosud všechny knížky vydané v ČR. Ale bohužel tato recenze bude v negativním smyslu. Čekala jsem od toho víc a kniha mě hodně zklamala. U knihy jsem se strašně trápila a furt se přemlouvala ke čtení. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a dětinská. Ke konci to bylo už trošku lepší, ale stejně. Děj byl zajímavý a super napsaný, i když v některých momentech bylo to moc zdlouhavě vyprávěné. Kdyby zbytečný věci ubrala, knížka by byla kratší a možná by se četla lépe. Každopádně knihu hodnotím průměrem, i když by si zasloužila o něco míň hvězd, ale já autorce věřím, že další knížka, která vyjde příští rok, bude lepší aspoň jako ty předešlé dvě prvně vydané knihy. Musím uznat, že obálka S láskou Lukov se povedla, ale musím se přiznat, že se do knížky podruhé pouštět nebudu. Teď jen budu čekat na další její knížky, které snad předvedou mnohem víc než tato.

wielka
04.11.2021 5 z 5

Mam velmi rada filmy aj knihy zo sportoveho prostredia a tato bola naozaj, naozaj pekna. Ano, mala som pocit, ze je to ako filmy Ladove ostrie, ale tie ja od detstva mozem pozerat vzdy, ked v TV idu :-) Takze tu si moja dusicka prisla na svoje. Ivan ako postava, ako clovek bol uzasny a Jasmine mala svoje vnutorne neistoty, no napriek tomu to bola bojovnicka, ako sa patri. Nechybal tomu vtip, nechybala tomu ludskost a ani laska, a to nemyslim lasku medzi nimi, ale jej najblizsich. Miestami ma to az dojimalo, co sa mne malokedy stava.
V porovnani s predoslou autorkinou "prekadenou" knihou Kulti, je S laskou, Lukov o ligu vyssie. Dakujem, skoda, ze sa neda dat tych hviezdiciek viac :-)

dooky
03.11.2021 4 z 5

Zapata opět nezklamala. Knihu hodnotím vysoce, jen jsem měla trochu problém se prvních cca 100 stran začíst a Jasmine mi nebyla moc sympatická. Nicméně potom se to rozjelo a byl to hezký příběh. Na Kultiho to ale nemá, ten byl zatím TOP.

EmillyT
31.10.2021 4 z 5

Líbilo se mi prostředí krasobruslařského světa a příběh se moc hezky četl, žádné drama ani nečekané zvraty. Je to taková milá oddychovka. Jen Jasmine mi nebyla úplně sympatická, vadilo mi, že se chovala jako ublížená protivná puberťačka. Ráda si od autorky přečtu nějakou další knihu.

Ivana09
24.10.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila tématem. Vývoj vztahů mezi dvěma hlavními postavami byl taky zajímavý. Příjemné čtení.
Ale přijde mi, že Kulti měl v sobě o malinko víc.

tereza7712
20.10.2021 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka byla hrozně sympatická tím, jak byla rázná... tím mi přišla jiná od klasických hrdinek YA dívčích románů a to bylo osvěžující.
Jedna z nejlepších knih, jakou jsem v poslední době četla.
Velmi doporučuji

janka2000
11.10.2021 4 z 5

Poslední kniha od Zapaty mě tak moc nenadchla jako její předchozí knihy. Přišlo mi, že hlavní hrdinka měla krapet problém s psychikou, ale na její obranu není se čemu divit. Životní nepřítel, nechutní fanoušci, šílená konkurence a ani v rodině to neměla úplně zářný. Ještěže mají tyhle knihy tak dobré konce...

trynitrix
11.10.2021 4 z 5

Četla jsem na úkor Kultiho
Byla jsem zvědavá jak to v KRASOBRUSLAŘSKÉM světě chodí a docela jsem koukala že to není žádný medík ale léta dřiny a odříkání.
Příběh byl fajne na pohodové čtení, trochu mi tam vadilo to jejích neustálé "MRKÁNÍ" na sebe a Jessiny deprese.
Ale jinak krásný romantický duet který se popstupně vyvíjí.

Petra-1
08.10.2021 4 z 5

Knihu jsem četla v originále a moc se mi líbila. Oproti Kulti, kde mi přišla hlavní postava nevyspělá a celkově byla kniha nezáživná, jsem ráda, že jsem na autorku nezanevřela. Hlavní postavy sympatické děj rychle utíká a líbil se mi postupný vývoj ve vzahu.

kalinka99
07.10.2021 4 z 5

Kulti se mi líbil o něco více. Začátek knihy se hrozně táhl, jak Jasmine pořád nad něčím přemýšlela. Musela jsem přeskakovat stránky, ale líbí se mi nápad, že je to z prostředí krasobruslařského sportu.

teer.h
05.10.2021 5 z 5

Nechápu, proč jsem po knize nesáhla dříve. Tohle byl naprosto skvělý příběh, který jsem si užila. Upřímně jsem se u knihy ještě nezasmála, jako u téhle. Nebyla snad stránka, u které bych se nesmála jako blbeček.
Sprostá slova mi absolutně nevadila, ba naopak. Já jsem tak trochu dlaždič a v hlavní hrdince a její paličatosti jsem se viděla. :D

Potřebuji plechovku nářezu :D

ardeas
03.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Mam rada "hate love" knihy a tato má niečo do seba. Taká chorobná tvrdohlavosť a postupný vývoj, ktorý nepôsobí okate, to v tejto knihe je veľké plus. Opäť je tu muž ten múdrejší :D a za mňa, jednoznačne jedna z najintímnejsich sexualnych scén. Zvyčajne sa stretávam v knihách s tým, ze najprv je tam kopa sexu a potom je tam láska, takže veľmi vítaná zmena...

No je tu veľké ALE... a to, ze kniha so 400 str. je plná žvastov. Prvých 50 strán som mala chuť knihu zahodiť. Zbytočný balast, ktorý brzdil deň. Ten štýl autorky mi vobec nesedel. Aby v jednom dialógu medzi priamou rečou boli 2 strany obkecu... to je moc. Neskôr uz som si na to zvykla a skala dej... a preto uberám na hodnotení, pretože som knihu nečítala ale skalala ako klokan :( škoda
Nedá mi ešte poznamenať, že je v tejto knihe nová fráza :D Namiesto zabudla som dýchať, tu všetci mrkali očami...

kacenka6144
23.09.2021 5 z 5

Protože jsem první četla Kultiho, chtěla jsem dát v půlce jenom 4*. Na to, že Jas a Ivan měli 26 a 29 let, měla jsem občas pocit, že čtu knížku o postavách minimálně o 10 let mladších. Jejich slovní invektivy tomu odpovídaly. Ale nakonec mě příběh dostal a dávám * plný počet

NikolaSkop
18.09.2021 4 z 5

Kulti me bavil daleko vic ale tato kniha taky nebyla nejhorsi. Pribeh hezky plynul - je to takova ta klasicka oddechovka ktera neurazi ale ani nijak zvlast nenatchne.

Njangu
10.09.2021 5 z 5

Kdybych mohla, přidala bych ještě jednu hvězdičku. Knížka byla úžasná. Po delší sérii zklamání z jiných knížek (ne samozřejmě knížek o Mariany Zapaty), jsem si to náramně užila. Prostě je to sázka na jistotu. Mojí TOP asi stejně zůstává KULTI. To bylo tak překvapivé, asi hlavně díky prostředí, které je mně docela blízké. I tak si spisovatelka vybírá zajímavá prostředí, která se moc často v knížkách neobjevují a její spisovatelské umění je bezesporu výborné. Asi jsem si měla dát chvilku oraz od tohoto komentáře, ale píšu ho ihned po přečtení posledního slova knížky. A nadšení je obrovské. Už se moc těším na další knížku, kterou nám nakladatelství připraví.

miiiiiinka
07.09.2021 3 z 5

Kniha je velmi průměrná. Na rozdíl od Kulti má jednodušší děj, není ani zdaleka tak vtipná a co mi vadilo nejvíce - dlouhé myšlenkové pochody hlavní postavy, které byly kolikrát přes několik stran. Knihy se sportovní tematikou mě moc nezajímají, ale po skvělém zpracování v Kulti jsem se na S láskou, Lukov docela těšila. Nenaplnilo to má očekávání.

mikika
06.09.2021 5 z 5

líbí se mi, že autorka dokáže podat svět vrcholového sportu tak čtivě, že to baví i vyložené nesportovce, že do děje přimíchá spoustu dalších témat, jako je stalking nebo ztráta sebedůvěry... parádní čtení.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986