S láskou, Lukov

S láskou, Lukov
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1092 1092

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

ciniminisek
16.05.2021 4 z 5

Svéhlavá a protivná hrdinka, která si jde tvrdě za svým, nebo naopak bad boy, který nikdy nešlápne vedle. Děj se čte tak snadno, že než se nadějete, jste na konci téměř pět seti stránkové bichle. Může za to důraz na vtip, uvěřitelnost příběhu i fakt, že se budete po celou dobu čtení lehce a spokojeně usmívat.

Dokázala bych se smířit s kratšími myšlenkami hrdinky Jasmine, které občas mezi dialogy tvořily i dvě stránky. Tím kniha měla pomalejší rozjezd, každopádně svojí piruetu na závěr skočila dokonale.
Další bezvýznamný rušivý element jsem viděla ve věku hlavních protagonistů, kdy mi občas ujelo zakoulení očima nad jejich dětinským chováním a hlavně mluvou, třebaže je to jen jehla v kupce plné zábavy, krásných pocitů a radosti. Já jsem spokojená a věřím, že vy budete také.

Evka3814
16.05.2021 5 z 5

Příběh Jasmine a Ivana,byla skvělá jízda♡Nejvíc jsem si užívala ty jejich hádky,to byla pecka. Tak trochu jsem záviděla povedenou rodinku Jasmine. Kniha naprosto splnila mé očekávání, vlastně i překvapila. Pohodová kniha plná očekávání, vtipu , důvěry a lásky.

ciaram
15.05.2021 5 z 5

Cesta od nenávisti k lásce je v podání autorky přímo k sežrání. Co kniha, to jiný kvalitně uchopený námět. Žádná šablona ani na děj, ani na postavy. I když člověk ví, jak to dopadne, culila jsem se jak měsíček na hnoji. Rozhodně si ji přečtu ještě jednou.
P.S. chudák Kulti :) (rozšiřující povídka) - tam jsem se pobavila také :o)))

JanaDor
15.05.2021 5 z 5

Je to čtivé, zábavné i poučné. Víc jsem pochopila, kolik dřiny stojí za vrcholovým sportem. Moc se mi líbila rodina Jasminy, která je v každé situaci při ní, i když co se týče otce, tak tam to skřípe. Jasmina se proti světu brání vztekem, ale doma je vtipná a milující. Lukov také překvapil, vůbec není ten typ, jak si Jasmine na první pohled myslela. Celkově je to nádherná romance, která není přeslazená, ale hezké to je. Není to o erotice, ta je jen jemně v samotném závěru. Je to o vzájemném poznávání a o důvěře. K tomu je krasobruslení náročný sport a čtenář víc pozná, co se vše za těmi krásnými piruetami a skoky schovává.

Kiuska
15.05.2021 4 z 5

Po dočtení se usmívám jako sluníčko. Jedná se zkrátka o romanťárnu, nic světoborného, ale mě to líbilo moc. Kultiho jsem nečetla, Malychin byl fajn a celkově asi i vtipnější, ale tohle je za mě lepší. Jde tu i trochu o něco víc, než jen o lásku. Četla jsem recenze, že číst 350 stran o ničem, aby se vše semlelo na posledních 60 stranách, je děs, a chápu to. Je to i poměrně pravdivý popis téhle knihy. Já jsem ale ráda, že to tak nevnímám. Jestli mi je u knih něco jedno, tak je to délka. Je mi jedno jestli má kniha 200 nebo 1000 stran, a trvá než se něco stane, často to pak stojí za to. Pokud má autor čtivý styl psaní a něco mě zaujme, nemám problém. Takovéhle slow-burn romance mám ráda, když není vše hopem (to upřímně nesnáším). Nebudu ale lhát, někdy mě fakt štvaly ty sálodlouhé popisy pořád stejných pocitů dokola. Jeden dialog na pět stran s šesti výroky postav taky moc nepobírám. Jsem ale ráda, že tu autorka nevytahovala ty nechutnější věci jako v Malychinovi. I vztah mezi hlavními postavami se mi líbil mnohem víc. To pomalé budování jsem tu opravdu užila. Ivan je ️boží. Bohužel hlavní hrdinka mě někdy dost vytáčela. A na to, jak v mi Malychinovi ten přeslazený epilog dost zkazil konečný dojem, tak tady mi nevadil vůbec, je realistický, normální, tak jak to v životě chodí, a já jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla.

lusitta05
14.05.2021 4 z 5

Väčšinu knihy ma Jasmine totálne štvala,ale Ivan bol super. Nič by sa nestalo,keby autorka skrátila niektoré Jasminine výlevy,už som sa nemohla dočkať konca. Síce sa oplatilo čakať skoro úplne nakoniec a aj ten epilóg bol skvelý.

AliceTief
14.05.2021 5 z 5

Čekání se opravdu vyplatilo, krásný příběh. Miluju autorčin styl psaní a její humor. Scéna mámina feministického monologu vůči Jojovi mě opravdu dostala =D

magdalena2377
14.05.2021 odpad!

Hlavní hrdinka mě pak už tak štvala, že jsem měla chuť knihu odložit. Neustálé vztekání se a chuť někoho bít? To jako vážně? Nechápu to vysoké hodnocení knihy. Jsem ráda, že jsem měla knihu jen půjčenou, protože kdybych za toto měla platit, tak to bych byla naštvaná ještě víc. :D Od této autorky to byla má první a poslední kniha.

narisa
14.05.2021 5 z 5

Tak na tuto knížku od Zapaty jsem se opravdu moc těšila. A nezklamala. Nádherný příběh. Opravdu skvělý. Záčátek měl trochu pomalejší rozjezd, protože Jasmine se dost zamýšlela sama nad sebou, ale jakmile se tam objevil Ivan, tak to začala být paráda. Ivana zbožňuju. Když jsem tuto knihu četla poprvé, tak jsem si říkala, proč se k sobě chovají tak ošklivě, ale bylo mi jasné, že Ivan ji má určitě rád. A opravdu. Některé scény byly naprosto úžasné, obvykle, když se o Jasmine staral. Rozhodně všem doporučuji. Opravdu krásné čtení. A ano, už jsem ji stihla přečíst dvakrát :). S Kultim pro mě zatím nej. Moc se těším na další knihy od této autorky :).

dedysek
13.05.2021 5 z 5

Kulti je jedna z mých nejoblíbenějších knížek...včera jsem dočetla s láskou Lukov a musím říct, že jsem tak nadšená, až jsem z toho sama překvapená :-) možná o chloupek lepší než Kulti. Jestli váháte s koupí, tak šup do toho. :-)

Babu002
13.05.2021 5 z 5

Bomba!
Musím se přiznat, že mi tento díl přišel lepší než Kulti. Autorčin styl psaní mi sedí. Jako fakt.
Ten jejich vztah? Ten byl boží, hrozně jsem se nasmála. To jejich kočkování mě fakt bavilo. Ty dva jsou prostě skvostný!
Epilog byl úžasný! Jako vážně. Nechci tady psát, co se tam dělo, ale jako vážně, lidi, byl bombový!
Pobavila jsem se, ráda si přečetla o krasobruslení a koneckonců můžu jen srdečně doporučit!
A mimochodem ta obálka? Fakt se mi líbí. Koukala jsem, jak vypadá v originálu a musím dodat, že mi přijde, že ji máme hezčí. Fakt ji zbožňuju!

Aja39
12.05.2021 5 z 5

To bylo vážně super tahle kniha. Usmívám se po dočtení a chci další knihu od autorky!!! Miluji její styl psaní, Kulti je moje srdcovka ale tenhle příběh je úžasný. Skvělé prostředí popsané krasobruslařů a jejich hašteření no nejde jinak než tuhle knihu doporučit!!!!

gabca5316
11.05.2021 4 z 5

Velmi krásné, milé a nenáročné čtení. Taková pomalu se rozvíjející romance, ze začátku hate love. Lukov je frajer.. Jasmine se mohla trochu míň řešit.. Už se těším na další oddechovou četbu, škoda, že ji vydávají tak pomalu..

RozaD
11.05.2021 5 z 5

Nádhera.
Když vyšel Kulti a já Se dozvěděla, ze je to kniha z fotbalového prostředí, hned jsem ji zamítla, protože fotbal mě nebaví a vlastně jsem ho nikdy ani poradně neviděla.
Ale. Pořad jsem na tu knihu musela myslet, při každé návštěvě knihlupectvi... a tak jsem ji nakonec dala šanci. A byla to naprostá nádhera. Přečetla jsem si ji dvakrát po sobě a dlouho jsem se pak nemohla Zacist do jiné.
Pak přišel Malachyn- a to bylo docela zklamání, bylo to fajn, ale nemám chuť si knihu přečíst znova a prakticky si nepamatuju o cem příběh byl.
Kultiho jsem nedávno cetla znova a pecka.
Potom jsem se dozvěděla, ze vyjde Lukov a neváhala jsem, okamžitě jsem predpbjednavala. Něco mi říkalo, ze to bude zase stejně dobře jako Kulti. A nemylila jsem se. Kniha je úžasná na všech frontách. Normálně silim, když dvojice čeká doslova celou knihu na to, až budou spolu, ale u teto autorky to proste nějak funguje. Knihu čtete a čtete a ani si nevsimnete, ze jste už u konce- tak přirozené dej plyne.
U autorky se mi strašně moc líbí, ze to není jako u ostatních knih- vyspi se spolu na začátku, protože jsou cizinci, pak zjisti, ze spolu pracuji, nebo podobně, nechtějí být spolu, pak spolu jsou, něco se stane, rozjedou se, uvědomí si, ze bez sebe nemůžou žít, usmiri se a je konec. Hruza. Tady sice dlouho budují vztah, ale když už, tak to proste funguje bez zbytečných rozchodu a dramat.
Klidně by kniha mohla být ještě delší.
Takže za mě rozhodne 5*.
Lukov a Kulti se u mě dělí o první místo v žebříčku knih od teto autorky, přiznám se, ze kulti lehce prohrává, ale malachyn se ani neumístil, asi to byl nějaký autorcin slabší úlet- to možná potvrzuje i délka knihy. Každopádně se moc těším na další knihy a doufám, ze budou stejně úžasné.

Osice
09.05.2021 2 z 5

Tento komentář jsem sepsala v době, kdy ještě nebylo české vydání k dispozici.

Když jsem se dozvěděla, že Mariana Zapata napsala knihu z prostředí krasobruslení, tak jsem si ji musela hned přečíst. Důvody byly dva. 1) Miluju filmy o krasobruslení. A můj v současnosti nejoblíbenější seriál je Spinning out, který je překvapivě také krasobruslařský:-) 2) Od M. Zapaty jsem četla Kultiho a dost jsem si ho užila. Podobný zážitek jsem očekávala tedy i od této knihy. A víte co? Kniha se umístila na první pozici mého pomyslného žebříčku. A to v kategorii Největší zklamání. Nebýt 2 výše zmíněných důvodů, tak bych tuhle knížku odložila nedočtenou. Nepamatuju si, že bych kdy u knížky protáčela oči a vzdychala nad tím, jakou čtu pitomost. Postavy jsem si neoblíbila, Jasmine mě vyloženě štvala, vtipné to nebylo ani trochu, mezi hlavními postavami to ani trochu nejiskřilo, na ledě se toho moc nedělo, samozřejmě nemohl chybět ani úžasný homosexuální manželský pár (aby nedošlo k omylu, sňatky osob stejného pohlaví vítám) a ani nevím, kolikrát jsem řekla manželovi, že to asi ani nedočtu. Nebýt toho, že jsem četla v angličtině online na mobilu a mohla jsem číst při uspávání mimišáka, tak nevím nevím, jak by to dopadlo:-)

Knížka má v originále neskutečně vysoké hodnocení a já opravdu nechápu, jak je to možné. Jsem hodně zvědavá, jaké komentáře se ke knize budou zde na databázi objevovat. Já hodnotím jako nejhorší knihu z těch, které jsem zde hodnotila. Ty dvě hvězdičky jsou spíš pro mě, že jsem vůbec dočetla:-)

PS. Tak koukám, že čeští čtenáři hodnotí knihu také hodně vysoko:-)

knihomolkaMist
09.05.2021 5 z 5

Tohle bylo něco! Od Zapaty jsem četla Malychina a už ten byl boží. Tohle bylo ještě lepší!
Bruslařské prostředí bylo top. Postavy jsem si velmi oblíbila. Příběh se mi velmi líbil a u čtení jsem se takřka neustále uculovala.
Co mě kompletně dostalo byl ten epilog. Slzy na krajíčku... :D
Velmi, VELMI doporučuji :)

MarKy95

Moc krásná kniha.

talessea
09.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla jízda!
Už se těším na její další knihu, co u nás vyjde asi až příští rok. Naštěstí to vypadá, že se pracuje na překladu, tak to nebude tak dlouho trvat.

Nikdy jsem neměla ráda dlouhé ucajdané romance, jenže už i autorčin Kulti mě přesvědčil o opaku.
Tenhle vzorec u ní prostě funguje a u mě taky.
Sportovec, co už má něco za sebou a holka, co si věří, jen ještě nepřišly vhodné podmínky, aby i ona ochutnala kousíček slávy.
Ačkoliv nerozumím sportům obecně, autorka dokázala vše popsat, jako kdyby v tom sportu byla sama profíkem.
Jasminimu rodinu by chtěl mít snad každý, až tedy na otce.
U Kultiho jsem trochu kroutila hubou, když se setkal s rodinou hlavní hrdinky, ale tady to bylo prostě úžasné.
Jen mi přišlo líto, že jsme se neseznámili líp s Ivanovou sestrou.

Bookrožec
08.05.2021 4 z 5

S láskou Lukov je první mou přečtenou knihou od Mariany Zappaty. Dlouho jsem myslela, že se mi vyhnou všechny autorčiny knihy, ale pak přišla tato kráska z krasobruslařského prostředí a hned jsem věděla, že si ji musím přečíst.
A jsem opravdu ráda, že mě kniha nezklamala. Jako malá jsem mohla do nekonečna sledovat seriály a filmy o krasobruslení. A tak byl pro mě tento příběh neskutečnou nostalgií. O tom, jak moc si mě dostalo tohle prostředí, nemusím asi ani povídat.
Kniha byla docela vtipná. Ne, že bych se u ní vyloženě nahlas smála, ale dost často mi vyčarovala úsměv na tváři a toho si opravdu cením. Hlavní hrdinové byli přesně to, o co si tento příběh říkal (i když v mých očích jim bylo aspoň o pět let méně, než uvádí autorka). Taky mi vyhovovala pomalá romantika, která mi tady opravdu seděla a měla jsem tak chuť číst dál a dál.
Mě si kniha získala a věřím, že pro milovníky Mariany Zapaty bude tohle nebe. Stejně tak by všem nemusela sednout. Pro čtenáře romanťáren je tohle však určitě doporučení.

Dellphi
08.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihy Mariany Zapaty mám ráda, autorka má svůj vytříbený styl a její knihy mě baví. Ale k této mám určité výhrady. Rozjezd knihy byl skvělý, hned mě to vtáhlo do děje a v podstatě mě to bavilo celou dobu. Jen mi přišlo hrozně moc líto, že autorka více nerozvedla závodění, nejen konkrétní jízdu, ale i hodnocení a vše co k tomu patří. Celou knihu sledujete, jak se snaží, jak dře, jak tréninkům věnuje maximum a těšíte se až si užijete jejich snad vítěznou jízdu a autorka to nakonec naprosto odbyde. Vlastně to popsala slovy: „To dáme.“ A taky jsme to dali. Což je sakra škoda a myslím, že to dost snížilo kvalitu knihy. Alespoň teda v mých očích.

A upřímně řečeno, někdy mi to přišlo jako scifi. Tři hodiny spánku a makat naplno tolik hodin denně, navíc každý den v týdnu? A vydržet to několik měsíců? To asi těžko, to by nezvládla ani wonder women. Navíc si udělá těžký výron kotníku a po šesti týdnech může bez problému bruslit? Do háje zeleného to by prostě šestadvacetileté tělo nevydrželo, ani kdyby na to měla sílu vůle…

Ale když pominu tohle, tak to bylo super. Jen mě zkrátka mrzí, že odbyla to závodění. I ta scéna s bývalým partnerem byla docela odbytá, čekala jsem nějaké větší rozuzlení. Jako třeba proč od ní tak náhle odešel, nebo tak něco. A ono nic. I tak byla kniha dobrá a rozhodně si ji přečtete. Bude vás bavit, ale asi nebude patřit mezi top knihy. Od autorky se mi zatím nejvíce líbila kniha Kulti.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986