Růže a čokoláda

Růže a čokoláda
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436159/bmid_ruze-a-cokolada-brc-436159.jpg 4 139 139

Uprostřed růžové zahrady se skrývá tajemství ... Anna Keplerová, dědička staré dynastie výrobců cukrovinek si v drážďanském starém městě otevřela svou již druhou čokoládovnu a nastěhovala se do rodinné vily, kterou konečně získala zpět. Nadšeně se pouští do obnovy zahrady, jejíž legendární růže kdysi daly název celému domu, a přitom v jednom ze záhonů objeví starou krabici. Ukrývá zažloutlý deník ženy, která žila ve vile před sto lety. Anna však od rodičů ani od dědečka o této Emmě nikdy neslyšela… Teresa Simonová ve svém novém románu opět rozehrává strhující ságu několika generací žen, jejichž životy byly poznamenány událostmi posledních století, a především oběma světovými válkami.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Die Frauen der Rosenvilla , 2015

skael
28.06.2020 5 z 5

Krásná kniha, plně doporučuji. Knihy od této autorky mám ráda, ale musím říct, že tato vede. Osud tři žen v dobách minulých a čtvrtá v současnosti, je pěkně propojené. Mohu jen popřát pěkné čtení

Ivuska.09
27.06.2020 5 z 5

Předchozí autorčinu knihu jsem zatím nečetla, ale hodlám to napravit, protože tohle vyprávění bylo dokonalé. Čtyři generace žen (včetně Anny), jedno velké tajemství a deník, který má vše vysvětlit. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a doufala jsem, že to pro ni nakonec dobře dopadne. Navíc kniha voní po růžích a čokoládě, to je kombinace, které lze jen těžko odolat!

karinga
27.06.2020 5 z 5

Růžová vila, ty nejlepší čokoládové pralinky a krabička ukrývající rodinná tajemství.
Přečetla jsem ji na tři zátahy. Nemohla jsem se od příběhů Anny, Charlotte, Emmy a Heleny odtrhnout. A teď mám pocit, jako bych je znala.

Vyprávění prolínaly deníkové zápisky plné lásky, bolesti, naděje, zklamání... Bylo to dojemné čtení. Víc v recenzi.

Knižní střípky
25.06.2020 5 z 5

Díky této knize jsem se přenesla do krásného příběhu, který byl místy velmi smutný, ale i přesto byl nádherný. Mám moc ráda knihy, kde se střídá minulost se současností, a zde se mi dostalo hned několika dějových linek z minulosti a jedna byla lepší než druhá. Většinou mě linka současná baví méně, zde byla i současnost pro mě velmi atraktivní. A přiznávám se rovnou, že na tom svůj velký podíl měly popisy Anniných čokoládových delikates, moc se mi líbilo, jak byla zapálená do svého podnikání, ale zároveň ctila dědečkův odkaz a snažila se za každou cenu obnovit původní krásu rodinné vily. Moc jsem jí fandila a přála jí, aby i v soukromém životě našla své místo na slunci.

Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí a čtení jsem si užila od první do poslední stránky a po jejím dočtení mi bylo smutno, že je konec. Ale již dnes vím, že jednou se do Růžové vily zase vrátím....

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.