Ozvěny run

Ozvěny run https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495214/bmid_ozveny-run-ORX-495214.png 4 361 100

Runy série

Jejich láska byla zapovězená, ale její ozvěna zní až na věčnost. On se vrátí… runy jí to prozradily. Když Mia po milované babičce zdědí Birch Thorpe, letní chatu ve Švédsku, čeká ji nelehké rozhodnutí. Snoubenec Charles na ni naléhá, aby dům prodali a koupili si luxusní byt v Londýně. Mia váhá. Když se naskytne příležitost zapojit se do archeologického výzkumu, jehož cílem je objevit na jejím pozemku vikinské artefakty podobné zlatému prstenu, který je součástí dědictví po babičce, s radostí souhlasí. Získá tak čas a odstup, aby si všechno dobře promyslela. Vykopávky Miu zcela pohltí a pohledný archeolog Haakon Berger jí také není úplně lhostejný. Stejně jako ona totiž cítí jakousi spřízněnost s dávnými obyvateli těchto míst, jejichž životní osudy se každým dnem více odkrývají. Mie a Haakonovi se před očima začíná skládat dávný příběh velšské šlechtičny Ceri a záhadného vikinga známého jako Bílý sokol, který ji v roce 869 n. l. unesl. Do jejich života zasáhnou nejen ozvěny minulosti, ale i nepřátelé ohrožující Birch Thorpe a její obyvatele, a Mia a Haakon budou muset bojovat, aby ochránili to, co je jim nejdražší…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Echoes of the Runes , 2020

PájaHája
12.04.2023 3 z 5

Tajemno, romantika a ten happy end :-) Milé čtení.

Hypatia1010
08.04.2023 5 z 5

Četlo se to skoro samo. Zajímavý příběh (vlastně dva), velmi pěkný styl psaní a pro mě navíc hodně přitažlivé téma. Prostě jsem si to opravdu moc užívala, bylo to skvělé. Kniha mě zaujala svou anotací a také zajímavou obálkou. Vlastně jsem se skoro nemohla odtrhnout a litovala každé povinnosti, která mě přinutila knihu odložit. V knize se prolínají dva příběhy z různých časových období. V současnosti se odehrává příběh Mii a Haakona, kteří spolupracují na archeologickém výzkumu na pozemcích ve Švédsku, které zdědila Mia po své babičce. Společně tak odkrývají milostný příběh z dávné minulosti, jenž se odvíjí mezi vikingským jarlem Haukrem, který při nájezdu na vesnici ve Welsu zajme Ceridwen, sestru náčelníka a odveze ji do své vesnice. Přestože se oba citům zpočátku brání, je jen otázkou času, kdy se do sebe zamilují naplno. Musí překonat mnoho obtíží a překážek, než mohou svou lásku veřejně projevit a naplnit.
Příběh Mii a Haakona v podstatě evokuje příběh Ceridwen a Haukra, protože mezi oběma dvojicemi bylo až příliš mnoho společných rysů, než aby to mohla být jen náhoda.
Všechny čtyři hrdiny jsem si zamilovala. Akorát u Mii jsem měla dojem, že až příliš dlouho přehlížela chyby svého britského snoubence. Na to, jak byla v jiných věcech energická a sebevědomá, se vedle Charlese chovala nepochopitelně, skoro nejistě až podřízeně. A přitom on si ji vůbec nezasloužil, byl to sobec a egoista, pro kterého byly důležité jen jeho kariéra, peníze a prestiž. Naštěstí si Mia uvědomila včas, že se k sobě vůbec nehodí. Haakon byl pro ni naprosto ideální.

Marry123
04.04.2023 5 z 5

Přesně takovou milou oddechovku jsem potřebovala. Propojení současnosti a historie. Normálně skoky v čase v knihách moc nemusím, ale tady mi to sedlo. Prostředí Švédska, historie vikingů, krásná romantická linka a jemný nádech nadpřirozena. Prostě krása střídá nádheru, aspoň pro mě. Jsem moc ráda, že jsem na tuhle jednohubku narazila a mohla si ji přečíst.

Ronnie68
27.03.2023 4 z 5

Kniha má za mě skvělý příběh... ale jedná se spíš o postupné propojení dějových linií hlavních postav z dob Vikingů a dvou postav z dnešní doby ...

Evar88
07.03.2023 3 z 5

Poměrně jednoduchý příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách, jejichž společným pojítkem jsou vikingské prsteny. Po přečtení anotace jsem asi čekala něco více. Přišlo mi, jako když autorka klouže po povrchu a nezabíhá do hloubky. Tím pádem mě knížka úplně nevtáhla do děje. Myslela jsem, že bude lepší. Navíc se oba příběhy střídaly v rychlém tempu a když se člověk začetl do jednoho, už ho hned nahradil druhý.

Zdenas5
05.03.2023 3 z 5

Krásné romantické odpočinkové čtení odehrávající se ve dvou časových rovinách - 9. stol. (Vikingové ) a současnost - splnilo mé očekávání.Tyto příběhy mám moc ráda, knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc jsem si ji užila. Bylo to příjemné odpočinutí od všech těch drastických detektivek, které v poslední době převážně čtu.

mythos91
28.02.2023 5 z 5

Příjemně čtivá kniha, kde jsou střídány dvě dějové linky, historická doba vikingů a současná doba. Archeoložka Mia zdědí ve Švédsku chatu po babičce a shodou náhod a za pomoci místního archeologa Haakona odkrývají na jejím pozemku nemalé pozůstatky vikinské osady. V 9. století si viking Haukr přiveze v podstatě z nuceného nájezdu několik otroků a jako rukojmí i šlechtičnu Ceridwen, kterou hodlá za výkupné vrátit její rodině. Při obyčejných denních činnostech vidí chování své věčně nespokojené ženy v kontrastu se zajatkyní, která začne pečovat o jeho odstrčenou hluchoněmou dceru Jorun a vytváří si tak bližší vztah nejen k dceři, ale i zajatkyni Ceri. Oba příběhy se tak vzájemně stupňovitě proplétají a mocná síla run začíná působit…

monishek
21.02.2023 5 z 5

Konečně knizka za únor, které mohu dat plny počet hvězdiček, protože me proste dostala. Krásný příběh plny lásky, který je zpestřen dvěma časovými rovinami. A líbily se mi obe časové linie. Vikingská doba (rok 868) i současná doba (rok 2000), kdy nakonec se propojily, vyborne. Doporucuji precist.

Kiwicatko
20.02.2023 5 z 5

Presne takove knizky miluju. Nedalo se od nej odtrhnout. Prolinani dvou pribehu, ktere byly tak moc propojeny. Klidne bych cetla dal jejich osudy. Chtela bych vedet vic o Ceri a Haukrovi. Nestaci mi vedet jak to skoncilo. Potrebuju par dalsich kapitol….

Juici
16.02.2023 5 z 5

.. Připadá mi to úžasné a doufám, že vám s ,,mými,, vikingy bylo stejně dobře jako mně! Christina ..

To si piš, že mi bylo s vikingy dobře :-)
Vzhledem k tomu, že knihy s tématikou dávných časů moc nevyhledávám, jsem mile překvapena. Dokonce mě více bavila část s Ceri a Haukrem. Trošku mě mrzí, že konec byl opravdu rychlý. Klidně bych přidala dalších 20 stránek, aby se ukončila láska obou párů romantičtěji. Kniha držela tempo a ani na chvíli jsem nechtěla přestat číst.

januska82
14.01.2023 5 z 5

Čo k tomu dodať??? Nikdy som k histórii neinklinovala, ale tento príbeh má vážne dostal. Určite to bolo aj tým, že sa súčastnost prelínala s dávnou minulosťou. Ani vo sne by mi nenapadlo, že budem niekedy čítať knihu s príbehom o Vikingoch, a už vôbec, ze ma bude baviť... No stalo sa. Zo začiatku som mala trochu problém s menami, keďže časové obdobia neboli oddelené kapitolami a nevedela som, či sa nachádzam v histórii alebo v súčasnosti. Ale postupne som sa do toho dostala.... Mia a Haakon - súčasnosť, Ceri a Haukr - minulosť. Oba príbehy boli skvelé napísané. Určite doporučujem prečítať.

Turante
11.01.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh s linkou odehrávající se v hluboké minulosti. Četlo se moc pěkně, více mě bavila část v minulosti, ale celkově to bylo moc hezké. Myslím, že pokud se někomu líbí Cizinka, s touhle knihou neprohloupí.

hajulka7
05.01.2023

Úžasná kniha, přečetla jsem jedním dechem, vřele doporučuji

2368
30.12.2022 5 z 5

Kde začít, krásná obálka, dvě vzájemně propojené dějové linie a podrobnosti z dob historie vzájemně utváří jedinečnou knihu! Když jsme ji začala číst těšila jsme se na jiný druh knihy než běžné čtu a opravdu mě nezklamala. Ano, jedná se o odpočinkové čtení, ale díky autorce, která si dala práci i s ověřením faktu z této doby jsme se i dozvěděla informace, které jsem nevěděla. Kniha se čte sama a prolínání dvou časových linií mě zde nerušilo (nejsem jejím příznivcem) tak jako to mám u jiných knih. Všem vřele doporučuji!

Kanimůra2
30.12.2022 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Doporučuju

Kami97
06.12.2022 5 z 5

Ozvěny run mě zaujaly svou obálkou i anotací a sám příběh mě ihned vtáhnul do děje a já nedokázala přestat číst. Příběhy Mii a Haakona ze současnosti a Ceri a Haukra z minulosti byly jako balzám na duši. Víte jak to má být, ale stejně vás to od čtení neodrazuje, spíše naopak. Doporučuji všemi deseti!

On se vrátí.
A ona bude čekat.

Parwana
20.11.2022 5 z 5

Skvělý a svižný historický román plný romantiky a ĺíbivých středověkých kulis, který jsem zřejmě v dané chvíli potřebovala číst. Nejprve jsem po první kapitole bojovala, zda knihu neodložit, protože mě první pasáže nepřesvědčily, ale pak už nešlo knihu pustit z rukou. Obě roviny, současná i vikingská, byly vykresleny velmi dobře a oba milostné vztahy se budovaly postupně. První žena vikingského náčelníka mě ale až do konce vytáčela.

Peggy2711
19.11.2022 4 z 5

Dozvíme se něco málo ze života vikingů a zažijeme dva napínavé romantické příběhy. Kniha se mi moc líbila, i když tento žánr moc nečtu. Konec byl přeslazený až moc, ale ráda si přečtu další díl. Lehce zde také nahlédneme do práce archeologů. Hvězdu ubírám za souseda a hlavně za to, jak to s ním autorka vyřešila.

Kenan
19.11.2022 3 z 5

Kniha se četla vlastně moc dobře a nutila pokračovat pořád dál, protože chcete vědět :).
Dvě romantické linky, jedna v současnosti a jedna v r. 869 př. n. l. Víc se mi líbil historický příběh a čekala, jsem, že se o Vikinzích dovím víc, což se nenaplnilo. Ale i tak jsem byla napnutá a čekala na odhalení, co mají oba příběhy společného a jak vše dopadne. Pokračovat v sérii ale nebudu.

Moniska2410
18.11.2022 5 z 5

Jedním slovem NÁDHERA
Opravdu nádherný příběh, kde se prolínají dvě dějové linky. Jakoby postavy z minulosti nějak ovládali postavy ze současnosti.

Mě byla sympatičtější dějová linka z minulosti, kde byly vikingové a vše okolo nich. Jen škoda, že to nebylo víc popsané, ale nebyla to kniha vysloveně jen o Vikingech.

Knížka se čte velice dobře, já jí nemohla odložit a přečetla jí za jeden den.
Řekla bych, že kniha není moc vidět a je to strašná škoda a já sem ráda, že sem na ní natrefila díky knižní štafetě.

Líbil se mi dovětek - spása Vikingů, jak a proč vznikla kniha.
Vikingové se nebáli smrti, báli se pouze toho, že nezemřou se ctí. Proto to byli odvážní a pro někoho snad i nelítostní válečníci. Ale dosáhli díky tomu i úžasných věcí a jejich dobrodružný duch je vedl až tam, co pokládali za konec světa.