Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1534 1534

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Niki.N
16.01.2024 2 z 5

Oproti předchozím dílům mě tento díl moc neoslovil. Hodně protahované,chybí pořádná zápletka.

Barulinkas
11.01.2024 3 z 5

První kniha od této spisovatelky co jsem četla. Příběh se mi moc líbil. Japonsko autorka krásně popsala, ale i přesto mě návštěva této země stále neláká.

Na konci málem ukápla slzička. Dávám velké plus za ukončení příběhu :-)

Ellkao
06.01.2024 5 z 5

Musím říct, že knihy Julie Caplin jsou nahoru, dolu. Jedna super (Kodaň, Chorvatsko) druhá slabší (Brooklyn, Paříž, Island). Ale Tokio mi učarovalo, japonská rodina byla boží a Fiona mi přišla jako velmi zajímavá hlavní postava, rozhodně s ní nebyla nuda.

A ještě bych chtěla vyzdvihnout překlad knih Julie Caplin. Jako čtenářka i originálu, musím říct že tyto knihy jsou opravdu kvalitně přeloženy.

Laira
31.12.2023 2 z 5

Tak táto zatiaľ bola za mňa najnudnejšia. Rozbehlo sa to asi až na 120 strane. Nútila som sa do čítania. Zachránil to len ten koniec, ktorý bol celkom pekne spracovaný a takmer som slzičku vyronila.

terinkha
28.12.2023 3 z 5

40/2023
Hvězda za Japonsko, hvězda za téma fotografování (přiznávám se, že popisy fotografií autorce šly a já si je dokázala představit celkem živě, fakt!) a hvězda za docela fungující ústřední dvojici.
Přelouskala jsem to za jeden den, dala jsem hlavě oraz a bylo mi fajn :-)
Dávám tak 70 %, dobré to bylo.

6Nikki6
22.12.2023 5 z 5

Opět krásná kniha která byla jako pohlazení :)

Sumatrae
10.12.2023 5 z 5

Nadherne popsane Japonsko, zvyklosti, priroda a cajovna Stejne jako u Hotylku na Islandu me vykresleni prostredi nadchlo, ze bych se tam nejradeji hned vydala Velice sympaticke snad vsechny postavy, prijemna oddechovka

Ála1968
24.11.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh,ale oproti předchozím si myslím, že tomu něco chybělo.Trochu nějaká větší zápletka,je pravda, že tu bylo popsáno skvěle Japonsko, různé jeho zvláštnosti,zvyky a tradice i různé nejlepší pamětihodnosti,ale přesto tam chyběl nějaký náboj

Anniee
19.11.2023 4 z 5

Klasická Caplinová. Feel good romantika co zahřeje na duši, okouzlující popisy Japonska, kupa skvělého jídla a happyend. Co víc si v tyhle pošmourný upršený dny přát.

Tamirai
16.11.2023 5 z 5

Vďaka tejto knihe a Fioniným fotkám by som do Japonska išla na výlet aj hneď. Čaj, pohoda, úžasné postavy, kultúra, príroda, romantika. Krásna kniha :)

Srdcovka, ako aj kniha Pláž v Chorvatsku.

Iris30
05.11.2023 5 z 5

Mně se moc líbily popisy Japonska, nejen místa, ale i zvyky a tradice. Jinak je to oddechovka, kde čtenář dopředu ví, ze kniha bude mít šťastný konec a to od oddechovky očekávám.

petra1394
24.10.2023 1 z 5

Já jsem to nedala. Skončila jsem na 50. straně :D

Le Chat
12.10.2023 5 z 5

Moje třetí kniha od Julie Caplinové - a zatím NEJLEPŠÍ! Určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet. :-)

EliBla
08.10.2023 4 z 5

Oddechová kniha se šťastným koncem a zajímavými popisy Japonska.

Ester59
23.09.2023 1 z 5

(SPOILER) Cukrárna v Paříži má stejné téma, po 10 letech stejný chlap? Stejná zápletka- 1 pusa a pořád podlomené nohy ? Autorka snad píše podle šablony a mění jen okolí. Tentokrát odkládam. Škoda, těšila jsem se na popis Japonska. Ale není mi 18 a na pohádky už nevěřím.

pavpaz
10.09.2023 4 z 5

Taková pěkná romantická kniha, hezky se čte, dozvěděla sem se něco o Japonsku, to mě bavilo. Děj se dá očekávat.

Erinien
02.09.2023 4 z 5

Julie Caplinová mě prostě umí nadchnout přesahem, který do svých knih vkládá. Asi po pěti letech jsem si uvařila zelený čaj a mám chuť pěstovat bonsaie a fotit.

Malinali
28.08.2023 4 z 5

Trochu utahané, ale odpočinkové čtení ze známé série.

taikatalvi
27.08.2023 4 z 5

Dejová linka fajn, oveľa lepšie ako Cukráreň v Paríži ktorá bola slabota. Knihu by som si užila viac, ale bohužiaľ kvôli rokom stráveným v japonskej firme ich vnímam inak ako sú opísaní v knihe a mám voči krajine averziu. Pre fanúšikov Japonska to ale musí byť veľmi príjemné čítanie :)

knizninadsenec
25.08.2023 4 z 5

Příběh se rozvíjel pomalu.

Líbilo se mi prostřednictvím hlavních postav poznávat trochu Tokio a i kulturu (a i jiná místa v Japonsku), tradice, něco o odívání a jeho částech či názvů, obydlí, jídle, filozofii,... Bavilo mě to číst a v duchu jako bych tam byla. Přála jsem si kimono také vyzkoušet, vidět místa, která navštívili a i ty nádherné fotografie, které jsem si mohla jen představovat.

Také se líbilo, jak byly hostitelky, kde Fiona bydlela, laskavé, trpělivé. Hodně se od nich naučila.

Ale samozřejmě v příběhu nejde jen o to. Musím říct, že Gabriel na mě opravdu působil, tak jak se píše v anotaci, jako kdyby ho Fiona obtěžovala. Ale jen ze začátku.

Fiona mi přišla jako fajn a zvídavá mladá slečna, která se vydala na cestu, někam kde nikdy nebyla a neznala to tam. Obdivuji každého, kdo se vydá daleko a sám.
Dozvíme se i o něco o jich minulosti formou vzpomínání. Pomalu se poznávají a až později je to takové více osobnější.

A co se týče lásky. Bylo to úžasné. Sice je to ze začátku zvláštní, nebudu prozrazovat proč, ale po uvědomění a vyjasnění, je to kouzelné. Najednou k sobě mají jiný přístup a láska kvete. Pak zase nějaké to nedorozumění typické asi pro romantické útěky. Četla jsem zatím jen dva díly.

Bylo to plné emocí, zvratů, smíchu, přátelství, lásky, laskavosti a překvapení.

Trochu mě mrzí, jak byla kniha utnuta. Já bych rozhodně byla ráda, kdyby to trochu pokračovalo.

Celkově to byl zajímavý příběh. I když pro mě zpočátku zajímavější vše okolo, kde fotila, zajímavosti,... a pak ti tam bylo najednou ta vášeň a já se do čtení zakousla, jak jsem byla zvědavá kam se dostanou. Ale rozhodně to bylo zajímavé a Gabe mě překvapil.

Kromě toho, že pro mě byla kniha ze začátku trochu nepoutavá, což asi tak mělo být. Takový pomalý rozjezd a sympatie či nesympatie byly i v Cukrárna v Paříži. Tak nemám co vytknout.