Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3182 3182

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Keiko.L.
01.03.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka

babystar
26.02.2019 3 z 5

Tak bych řekla, že jsou to "účastníci zájezdu po anglicku". Jen nechápu, co v příběhu bylo vtipného. Šest novinářů a pracovnice reklamní agentury se vydají v rámci reklamní kampaně do Kodaně seznámit se s dánským životním stylem nazvaným hygge. Kromě přehnaného chválení Dánska se ukáže, že každý z hrdinů má svého "kostlivce ve skříni". Je tam i milostný vztah a autorka samozřejmě nezapomněla i na gaye. A nakonec vše dobře dopadne.

alnahu
26.02.2019 3 z 5

Já jsem se nějak do této knihy nemohla pořádně začíst, vadilo mi přeskakování v ději. Moderní svět podle Hygge mi moc nebere.

jarmila7388
26.02.2019

Dobrá knížka čtivá na konci napínavá některé časti zbytečné na kole po Kodaňi.Víc bych tam dala prostoru pro Hygge v interieru domova,obchodě.

Šárka5875
25.02.2019 4 z 5

Pokud jste milovníci útulných kaváren, dobré kávy či čokolády, křupavého pečiva a mihotajících plamenů svíček, knihu musíte mít. Už jen ta úžasná obálka na vás dýchne báječnou atmosférou. Autorka skvěle popisuje život v Kodani, jejich pohodový styl, žádné honění se za prací, to pro ně není na prvním místě. Pěkně si sedněte, nalijte si výbornou kávičku a začtěte se do příběhu sympatické Kate. Jde o oddechové, vtipné, romantické čtení, které mi vyloženě v tuto chvíli padlo do noty, a čtení jsem si užila. Je to takové pohlazení po duši.

zuzana4587
24.02.2019 3 z 5

Po knize jsem sáhla záměrně, protože za týden odjíždím do Kodaně. Rozdělila bych ji na dvě části: na tu o hygge a na tu romantickou. Hygge část mé bavila, těším se, až ochutnam všechny dobroty. Kniha mě na Dánsko navnadila. Romantická část me nenadchla, čekala jsem, kdy se v knize objeví "má vnitřní bohyně" jako v Odstínech. To se díky Bohu nestalo, i přesto příběh mi přišel jak psaný 16 letou slečnou. Jako oddechovka a pochopení smyslu hygge dobrý, za mě 3*.

Iwíček
19.02.2019 5 z 5

Výborná oddechová kniha, při jejímž čtení se pobavíte, ale zároveň se dozvíte něco nového. Líbí se mi takovéto tituly, které čtenáři něco dají. Tento titul to plní hned několikanásobně. Mohu vřele doporučit.

Stellia
18.02.2019 5 z 5

Zviedla ma krásna obálka! A urobila som veľmi dobre, že som sa ňou nechala "zviesť". Romantické Dánsko a Hygge mi prišlo do cesty v najlepšiu možnú dobu :) Krásne som si pri nej oddýchla. Odporúčam!

Charlesska
17.02.2019 2 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli tématu a taky na základě skvělého hodnocení zde. Jsem ale velmi zklamaná. Sice jsem se dozvěděla něco málo o hygge, ale především se jedná o naprosto tuctový, klišovitý příběh z červené knihovny s černobílými postavami, kde přesně víte, co se stane na následující straně. Kvalitu knihy navíc ještě snižovaly četné překlepy a chyby.

reading-lucy
11.02.2019 4 z 5

Skvělá oddechová kniha plná hygge, kávy , pečení a romantiky. Výborná kniha přesně na zimu nebo na předvánoční čas. Já jsem se u knihy nikdy nenudila a četla se jedna báseň. Je opravdu čtivá a vůbec nemám co vytknout. Jestli hledáte oddechovou knihu, která vás pohladí na duši a u které nebudete muset vůbec přemýšlet, tak sáhněte právě po této. BYLO TO PROSTĚ SKVĚLÉ A JÁ SE NEMOHU DOČKAT, AŽ SI JI PŘEČTU ZNOVU (TŘEBA O TĚCH VÁNOCÍCH).

ronave
11.02.2019 3 z 5

Trvalo mi tak sto stránek, než jsem se do knihy začetla. Celkem předvídatelný děj. Ale i přesto se mi kniha líbila, pěkně napsaná a přehledná.

Ivuska.09
08.02.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani je velmi podobná knize Hygge a polibky. Pokud se vám líbí jedna, bude se vám líbit i druhá. Pokud první nesedne, do druhé se vůbec nepouštějte.

veronika0382
08.02.2019 5 z 5

Krásná. Takové pohlazení na duši. :-) A rozhodně si musím pořídit i jiné hygge knihy, kterým jsem se doposud vyhýbala. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

sycek
04.02.2019 5 z 5

Kniha,je milá,odpočinková.Určitě chci někdy navštívit Kodaň????

LuciKo
31.01.2019 5 z 5

No a co, že je už od začátku jasné, jak to dopadne? No a co, že klišé střídá klišé? Já tyto knížky beru do ruky jako jistotu a ani tato mě nijak nezklamala. Za mě jako relax po práci super. A ta Kodaň, to byl bonus. Hygge a šílenství kolem něj mě doteď nechávali chladnou, ale ta atmosféra knížky, ta je! Pokud je to teda ono, vzdávám se :) Autorka odvedla skvělou práci, krásná reklama na dovolenou v Dánsku.

Terrez93
30.01.2019 5 z 5

pekny pribeh,takova romartarna, uz na zacatku clovek vi kdo s kym skonci. pekně napsáno, určitě přečtu znova. :)

ewi
26.01.2019 3 z 5

romantická kniha plná klišé, u ktorej už na 20. stránke viete, ako bude pokračovat a ako skončí ...ale je velmi pozitívna a dá sa ňou inšpirovat pre cestu do Kodane, čo sa tam oplatí vidieť a zažiť..

LilianaFalcon
24.01.2019 3 z 5

Taková pohodová oddychovka. Hezký romantický příběh o přehodnocení vlastního života. Přemýšlela jsem nad 4 hvězdičkami, ale místy to bylo hrozně zdlouhavé a hlavně se tam občas nepřehledně skákalo v ději.

Pistácie
19.01.2019 2 z 5

No, ehm. Líbily se mi dvě věci. Za prvé se to čte dobře. Je to celkem zajímavý příběh z prostředí PR a žurnalistiky. Za druhé je zasazený do mé oblíbené Kodaně, kterou jsem navštívila, a tudíž jsem mohla vzpomínat na všechna zmíněná místa v knize.
Co se mi nelíbilo? Jako by snad ani nedělali korektury po překladu knihy. Strašně moc chyb a komolení. Dále jsou tam divné přeskoky. Na jednom řádku jsme v jedné scéně, a ihned potím už jinde. Je lepší, když se to oddělí mezerou, nebo alespoň odstavcem, aby se v tom čtenář úplně neztrácel. O naprosto předvídatelném ději ani nemluvím, Samá klišé a zápletky jak z telenovely. Je to průměrný příběh zasazený do krásného dánského města. Není to Shakespearovské dílo, ale najde si své čtenáře. Dobrá oddechovka a romanťárna. Nic víc nic míň. Ale v době marodění se mi to hodilo, že jsem u toho nemusela moc přemýšlet. Nebo spíš vůbec.

martinaandulka
17.01.2019 5 z 5

Moje vysněné město Kodan kam plánuji se jet podívat,proto jsem byla zvědavá na knihu a nezklamala.Sice je to obalené v romantické lásce,ale popisuje Dánský způsob života lidí ve stylu hygge.Za mě pěkné odpočinkové čtení kde se přenesete do krásného severského města