Za vším hledej Bridgertonovy

Za vším hledej Bridgertonovy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324722/bmid_za-vsim-hledej-bridgetornovy-Idw-324722.jpg 4 356 70

Rokesby série

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století a k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je mrtev…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Because of Miss Bridgerton , 2016

Lee7
16.01.2021 4 z 5

Jestli máte rádi sérii Bridgertonových, nová linie Vás nezklame.. sice mě mrzelo, že rodiče všude oslovovány jen matko, otec (musela jsem šátrat v paměti). Přesto hlavní hrdinové perfektní špičkování, skvělé načasování a nástin druhého dílu za dveřmi...

AliceTief
31.07.2020 4 z 5

Pohodové počteníčko, pěkně napsané, těším se na další díly

kacenka6144
20.07.2020 4 z 5

Další pohodová knížka od této autorky. Těším se na další díly této série.

luckapa
02.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, vtipná, velice jsem se pobavila.

locin
10.04.2020 5 z 5

Pecka.. Moc pěkné čtení. Přečteno doslova jedním dechem :o)

warca
22.03.2020 4 z 5

Milý příběh, u kterého se člověk musí blbě usmívat celou dobu. Jen jejich láska mi nakonec přišla celá dost uspěchaná...
A otevřený konec.
No má to pokračování, tak uvidíme.

Pouli
08.02.2020 2 z 5

Příjemný návrat k sérii o Bridgertonech.

munka
08.02.2020 5 z 5

Julia Quinn patrí medzi moje obľúbené autorky a tak som privítala jej ďalšiu sériu. Úsmevný romantický príbeh, vtipné dialógy. Rozbeh série perfektný, teším sa na ďalších súrodencov.

maafa
07.01.2020 2 z 5

Knihu jsem si vybrala víceméně náhodně, do výzvy (kniha, jejíž autor letos oslaví kulatiny), od J. Quinn jsem ještě nic nečetla, tak mě to i zajímalo. Navíc pěkná hodnocení, komentáře....Musím ale přiznat, že mě to moc nebavilo. A to jsem již dříve nějaké historické romance četla, od L. Kleypas, N. Jordan,...
Dočetla jsem, ale k této autorce se asi nevrátím.

NathalieVerdun
18.12.2019 5 z 5

Milé, úsmevné, vtipné, romantické. Hlavná hrdinka - Sybilla ,,Billie" Bridgertonová - mi bola veľmi sympatická a až jej trochu závidím tú slobodu a voľnosť na vidieckom panstve. George Rokesby, vikomt Kennard je tiež typom postavy, ktorú si nejde neobľúbiť. A tie ich dialógy a vôbec, všetky slovné pošťuchovania medzi týmito rodinami - nesmierne mi to spríjemnilo náladu. Dej plynie ľahko, nenásilne, autorke to proste ide jedna radosť. Nehovorím, že je to nejaké svetoborné dielo typu klasickej literatúry, ale kto by to od tohto žánru čakal? - takže za mňa v tejto kategórii super.
Billieina sestra Georgiana a Georgov brat Andrew ma tiež zaujali a už sa teším na ich príbehy - grófka z Manstonu (matka bratov Rokesbyovcov) naznačila, že k spojeniu ich rodín by mohlo dôjsť aj medzi Georgianou Bridgertonovou a podobne starým Nicholasom Rokesbym, takže som neodolala, trochu pogooglila a... dočkám sa - ale najprv dostane priestor Andrew.
Som rada, že Bridgertonovci sú späť - viem, že autorke to dalo menej námahy zasadiť dej k známym postavám, no čitateľom to aspoň zmierni bôľ po prečítaní všetkých dielov tamtých Bridgertonovcov.

Etule
09.08.2019 4 z 5

Bridgertonovy jsou prostě srdcovka, takže návrat k nim byl celkem nostalgický. :-) Škádlení mezi hlavními hrdiny u mě vyvolávalo úsměv, někdy i výbuchy smíchu. Georgův bratr Andrew to je tedy číslo, moc se těším na jeho příběh.
Další příběh, kde se na začátku nemají příliš v oblibě, ale pak najednou prásk. Jasně, je to klišé až na půdu, ale Julia to prostě umí a tyhle její příběhy zbožňuji. Jsem ráda, že nakladatelství bude pokračovat s jejími knihami i nadále. Je to moje stálice v tomto žánru a její knihy prostě baví. .-)

pip11
16.07.2019 4 z 5

Příjemné lehké čtení, opět protkané svěžím humorem. Líbivá romantika v pěkném příběhu.

ariel platto
19.06.2019 3 z 5

Po přečtení věty od hlavní hrdinky na straně 58 "byl to úžasný pocit" jsem ji už neměla ráda a tak jsem knihu přečetla jen z donucení. Kdyby tam ta věta nebyla, dala bych plný počet *

avalonek
17.06.2019 5 z 5

Začátek sice trošku slabší rozjezd a pak to bylo naprosto perfektní..Hlavní hrdinové se znají od dětství,nemají se rádi,ale v dospělosti se začnou konečně poznávat a uvědomí si,že to nebyla nenávist,ale láska,co je k sobě celý život táhlo.A mé srdce zase zaplesalo..

GinaKicaid
12.06.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih od Quinnové - typický humor Bridgertonů se evidentně dědí :D Billie je přesně ten typ hrdinky, kvůli které tuto autorku zbožňuji, s Georgem na sebe museli oba dozrát!
Ps: Ráda bych si přečetla příběh i její sestry, ale pochybuji, že se jej dočkám, když je to série o bratrech Rokesbyových, což mi přijde škoda, ta holka mě zaujala i z toho mála, co se tam objevila :D

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Nádherná knížka o pěkném příběhu. Knížku velmi doporučuji.

katinthebox
03.07.2018 5 z 5

Skvela knizka, precetla jsme jednym dechem :) K autorce se vracim po x-letech, kdy jsem si ji zamilovala v serii o Bridgertonech. Dalši knižky, co se tady vydávali, byli dějově ze stejné společnosti ale bohužel mě moc neoslovili. Takže takhle byla moc mile překvapení a velice hezký úvod do doufám nové série o rodine Rokesby. Moc mě bratři bavili a fakt mě moc zajíma jak to dopadne s Edem :D

Kamiliana
20.08.2017 4 z 5

Pro mě klasická Quinnová. Nemohla bych její knihy číst bez přestávky, ale jednou za čas si ji opravdu vychutnám. Krásný relax, situační humor, jiskřivá konverzace - tato kniha vůbec stojí hodně na dialozích. Čtenářkám Quinnové mohu doporučit.

Litocha
28.07.2017 4 z 5

Milé, plné jiskřivé konverzace, sourozeneckého pošťuchování (na to by si JQ mohla udělat patent), se sympatickými (nejen hlavními) hrdiny. Jen by to mohlo obsahovat přece jen více děje. Baví mě ale propojenost příběhů - je hezké potkávat známá příjmení, i když se pohybujeme o generaci zpět.

helenkan
20.07.2017 5 z 5

Opět jsem si vychutnala pěknou,vtipnou romantiku.