Záludné léto

Záludné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335325/bmid_zaludne-leto-Mbr-335325.png 4 324 70

Když se ve vesnici Rushpool v západní Anglii začnou pohřešovat dvě jedenáctileté dívky, konstábl Peter Grant musí vytáhnout paty z Londýna, aby zjistil, jestli se na jejich zmizení nepodílelo něco nadpřirozeného. Jde o rutinní opatření a Nightingale je přesvědčený, že Peter bude mít v případu do večera jasno. Jenže Peter lidi v nesnázích nikdy neopouští, takže i když neobjeví žádné zjevné stopy po magických aktivitách, nabídne místnímu policejnímu sboru své služby, neboť ví, že při pátrání po nezvěstných je potřeba každé volné ruky. Netrvá však dlouho a ocitá se ve zběsilém závodě s časem, ve světě, kde hranice mezi realitou a světem skřítků a víl nikdy nebyly prostupnější...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Foxglove Summer , 2014

hetty64
24.02.2020 3 z 5

Možná byla chyba v tom, že jsem nečetla díly předešlé (jelikož kniha mi byla darovaná), ale příběh mne začal zajímat asi až tak od poloviny. První část mi přišla vleklá a nic moc se v ní nedělo. Autorův styl psaní je čtivý, zřejmě se však nestanu jeho pravidelnou čtenářkou.

Elion
23.08.2019 4 z 5

Velmi pěkné pokračovaní, Ben Aaronovitch se stále překonává =)

Elis.n
27.06.2019 4 z 5

Záludné léto se stalo mým nejoblíbenějším dílem série (alespoň zatím). Asi to bude tím, že Peter pro změnu pobíhal po anglickém venkově a společnost mu dělala bezprostřední Beverley. Trošičku mi bylo líto, že Nightingale zůstal někde v teple Rozmaru, ale co člověku může chybět, když čte o tlupě masožravých jednorožců a bojechtivých víl.

Selket
19.06.2019 4 z 5

Opravdu povedená, napínavá tím správným způsobem - který nutí k neustálému čtení. Ale konec mi přišel docela ufiknutý.

mr.Zdenek
18.05.2019 5 z 5

Mám přečteno všech pět dílů o Peteru Grantovi. Zkusím komiks, bude-li v knihovně, popřípadě některý jiný titul od Aaronovitche. Jinak tento pro mě ještě v loňském roce neznámý spisovatel, mne opravdu oslovil, zaujal.

nik077
04.05.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila....sáhla jsem po ní k vůli čtenářské výzvě - nelituji a určitě si ráda přečtu další knihy tohoto autora

zazvorka
02.04.2019 5 z 5

Skvělé čtení - sérii čtu s potěšením už po druhé. Líbí se mi vše, zápletka i postavy. Oceňuji humor a výborný překlad. Koupila jsem si knížky i domů a nepochybuji o to, že až je zapomenu, budu číst potřetí. Paráda!

Finn69
23.02.2019 4 z 5

Neuvěřitelné se stalo skutkem - Peter Grant opustil Londýn a čelí teď barbarské divočině anglického venkova. A je z toho povedená knížka, jedna z nejlepších v téhle sérii, navíc, právě kvůli té změně prostředí, trošku jiná než ty ostatní.
Vracím se k Petrovi po delším čase a pořád mě to baví, mám tu spoustu oblíbených postav a sedí mi i ten anglický humor. Hned jdu na další díl :)

gruno
20.02.2019 5 z 5

Séria Constable Grant sa momentálne stala mojou najzamilovanejšou fantasy sériou. Nepoznám lepšie urban fantasy. Výborné.

azzies
20.02.2019 5 z 5

Velké překvapení, zatím nejlepší díl série.
Skvělá zápletka, která má hlavu a patu, solidně odvedená policejní práce, stále vtipné hlášky a konečně se vtah s Bev posunul do té správné roviny. Peter už začíná dospívat a je za to odměňován.

boucner
24.01.2019 4 z 5

Opět se mi moc líbila, ale dávám 4/5 z pěti za ten konec. Tam jsem buď jako čtenář něco minula, nebo mi chyběly stránky...

Denisa153
07.01.2019 5 z 5

Pro mě je toto nejlepší díl série. Super...

Eillen
28.12.2018 5 z 5

Bála jsem se, že se mi tento díl líbit nebude, protože jsem hlavně fanouškem Nightingalea a když mi došlo, že bude "jen rádce na telefonu" byla jsem trochu v šoku. Autor mi to ale vynahradil přítomností muže z Nightingaleovi minulosti a konečně i osvětlením, co že byl vlastně ten Ettersberg.

A tak jsem se začetla do knihy, abych ji druhý den odložila dočtenou. Petr opět nezklamal a je vidět, že příběh dokáže utáhnout sám. Malé plus vidím za Lesley a její smsky. Přijde mi, že se to k ní hodilo - nedokáže se úplně odpoutat od minulosti a je vidět, že Petera považuje za přítele. Proč by mu jinak dávala takovou radu, že? Malé mínus za uspěchaný konec. Celkově bych to tak viděla na 4,5 hvězdy.

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Peter Grant se poprvé dostává za hranice Londýna. A svědčí mu to. Záludné léto je zatím nejkompaktnější z grantovských románů, nadbytečné vaty je minimum a jako bonus se dozvídáme o dalším druhu magie - tentokrát o té spjaté s přírodou. Jediné, co maximální hodnocení sráží, je uspěchaný a nedovysvětlený konec.

Forest66
05.12.2018 3 z 5

Tenhle výlet na venkov vstoupil do hlavního příběhu stejně, jako reklama do filmu. Najednou tam vůbec nezapadá a dlouho mi trvalo, než jsem se do něho vůbec začetl. Konec by měl dle mého být úplně o něčem jiném, ale i tak to ve výsledku byla docela povedená knížka obsahující laskavý humor i mírné napětí celé dosavadní série

Tesset
25.11.2018 3 z 5

Trošku slabší a tak nějak mi to přišlo mimo rámec příběhu. V předchozím díle taková bomba na konci a teď se nic nevyřešilo a nijak se to neposunulo dál. Každopádně humor byl, malilinkatá indicie k poznání Molly - sakra jak já chci vědět, co je zač!

jmn7053
15.11.2018 5 z 5

Pořád mě to baví a bavit bude!
Peter je sympatický konstábl, se kterým je zábava trávit čas. Je jako starý dobrý kamarád, nepotřebuje představování, počáteční zdrženlivé chování ani nudné zdvořilé řeči. Nezáleží kolik času uběhne, vždy se vracíte k tomu stejnému čaroději, co Vás vtáhne do dalšího neuvěřitelného dobrodružství.
Neomrzí, pohladí duši a častokrát i rozesměje!

Alma-Nacida
11.11.2018 4 z 5

Už si s tím sama připadám, že se opakuju, ale tohle je další kniha, která by prospělo zkrácení. Takhle se celkem dobrý nápad rozmělní a je to jednak škoda a potom taky otrava to číst. Nemít knihu do výzvy, asi bych ani nedočetla.

sarka9190
09.11.2018 3 z 5

Elfíci trochu jinak:-) Po Prokletých domovech krapet svižnější díl.

Kejdy
21.10.2018 5 z 5

Zatím asi nejlepší Peter Grant.

městská (urban) fantasy

Ben Aaronovitch