Strom viselců

Strom viselců https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369591/bmid_strom-viselcu-aYR-369591.jpg 4 251 47

Policejní konstábl Peter Grant se po prazvláštním dobrodružství na anglickém venkově vrací do Londýna. Netrvá dlouho a v hlavním městě se opět začnou dít věci. Byť zpočátku jen nenápadně... Prostá podezřelá úmrtí obvykle nebývají doménou Rozmaru. Ani když k jednomu takovému dojde na divokém večírku v jednom z nejdražších obytných domů v londýnském centru. Jenže téhle party se účastnila i dcera lady Tyburn, jíž Peter dluží laskavost za jistou dřívější výpomoc. Během chvilky se tak ocitne v neznámém světě superboháčů a zlaté mládeže, v rezidencích s obrovskými suterény a exkluzivními bazény, na místech, kde se čile obchoduje s nebezpečnými a esoterickými materiály. Rozumný mladý policista by se držel zpátky a nevystrkoval hlavu, ale nebyl by to Peter, aby se při vyšetřování nedostal někam hodně daleko. Naskýtá se tak mu jedinečná příležitost ztratit sympatie starých přátel a vytvořit si nové nepřátele ve sféře, kde se mísí svět magie a výsostných práv. Zároveň objevuje nové spojence a dostává se závratně blízko jednomu z velkých hráčů... Nejčerstvější z dobrodružství Petera Granta, kterých se prodalo už přes milion výtisků, je zde.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hanging Tree , 2016

TomTomis
20.08.2018 2 z 5

Tak a dost. Uznávám- na některých místech jsem se i usmál. Ale jako celek- jako příběh se mi to zdálo jako splácanina, kdy se postavy pohybují na scéně velmi nahodile, vždy se vyskytnou tam, kde je autor potřebuje, aby příběh nějak pokračoval. Už tento díl jsem neměl v úmyslu číst, ale nechal jsem se zlákat- přece jen mírná zvědavost byla. Ale padouch nám stále uniká, motivy a jednání postav mi přijdou nepropracované, nedozvídáme se, proč se co děje, některé věci jsem prostě nerozluštil (různé zkratky, připomínky minulých dějů, narážky na něco, co jsem dávno pustil z hlavy...) Do toho kupa chyb v textu- špatná práce na vychytání různých šotků.
Takže sérii prodám. Další díly mě nezajímají... Ještěže ty knihy nemají tolik stránek:)

Jeweler_pet
21.07.2018 5 z 5

Líbí jako vždy

Ookmalej
19.07.2018 5 z 5

Pěkné čtení, Ben mě opět nezklamal. Jen je mi líto, že kvůli práci jsem čtení měla hodně rozkouskované.

Honey19
17.06.2018 4 z 5

Opět skvělý díl. Neuvěřitelně mne Peterovy průšvihy a pátrání baví. Řekla bych, že díl od dílu jsou knihy lepší. Už se nemůžu dočkat další knihy.

Devilae
07.06.2018 4 z 5

Mrzí mě, že selhala redakce u překladu. Zůstaly v textu poznámky, slovesa v infinitivu, až příliš často jsem narážela na opakování slov... to jsou vyloženě školácký chyby. Jinak kniha skvělá.

Marla
05.06.2018 5 z 5

A zase magický malér, který je potřeba vyřešit....tentokrát je Peter opravdu blízko Muži bez tváře, kouzla jsou zase kouzelnější, staří známí se znovu objevují a já mám čím dál větší pocit, že minimálně polovina obyvatel Londýna jsou alespoň zčásti fae.....

Makropulos
28.05.2018 3 z 5

Tak je Peter zase v Londýně a zase v průšvihu. Zase to bylo zábavné i napínavé, jsou tu nové zajímavé postavy a větší prostor dostávají i Nightingale a Lesley. Ale ... Měla jsem tentokrát pocit, že už mě nějak nebaví honba za Mužem bez tváře a dost mi tentokrát vadily – protože jsem na tento díl čekala tak dlouho – krátké připomínky minulých dějů, na které jsem měla problém si vzpomenout. Ale Peter je můj oblíbenec, tentokrát ovšem za 3.

Ben Aaronovitch
anglická, 1964