Vnitřní oko

Vnitřní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2794/bmid_reka-bohu-iv-vnitrni-oko-4VF-2794.jpg 4 552 67

Řeka bohů / Rieka bohov série

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto, netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Quest , 2007

vysypanel
02.06.2012 1 z 5

Jo přesně jak píšou ostatní - Wilbur se nám pomátl. Nasadil tomu korunu když eunuch dostal zpět své "nářadí" :-)

Lucia1973
19.01.2012 2 z 5

Musím souhlasit s komentáři. Když jsem psala,že 3.díl nedosahuje kvalit dvou předchozích dílů,ještě jsem netušila co mne čeká ve čtvrtém... Bohužel,tato kniha patří k tomu nejhoršímu co Wilbur Smith napsal. Naprostá slátanina.

ferda
28.12.2011 1 z 5

Knihu jsem bohužel dočetl celou, ale to je tak, když někdo píše pokračování za každou cenu. Řekl bych, že tímto dílem to celé zkazil.Pohádky ať Wilbur nechá druhým.

maruna
07.09.2011 2 z 5

Moc fantazie, už přehnaně dost. Ale musela jsem ji dočíst.

vic11
23.08.2011 3 z 5

Knihu jsem dočetl, odložil a vrátil. Závěrečný díl tetralogie, k mému zklamání, rozhodně nedosahoval ani po kotníky prvnímu dílu. Mohu říci pouze bohužel...

Corehead
04.06.2011 3 z 5

Tento díl mě ze všech bavil a zaujal nejméně.Na mě je tam až moc magie,trošku moc nadpřirozena a už to není srovnatelné s kvalitou předchozích dílů,zejména dílu prvního.Taita je stále sympatický,byť značně starý a nové postavy se snaží celkově přiblížit postavám z dřívějška.Ale na mě už je to moc...nejhorší díl.Nakonec jsem jej dočetl,ale tentokrát s opravdu velkým přemáháním.

Zuzkanka
04.01.2011

knihu jsem nedočetla, protože mi to přišlo být už moc sci-fi.. prvních 70 stran jsem přemýšlela, jestli Wilbur na něčem nejede.. dál jsem nepřemýšlela a knihu odložila.. :/