Rebelové vln

Rebelové vln https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387916/bmid_rebelove-vln-OdW-387916.jpg 4 94 94

Rebelové vln série

1. díl

Magický ostrov Svatý Loray konečně ukončil válku s Argridem, kde vládne církev a strach z kouzel. Při mírovém jednání ale zmizí argridský posel a země žádá odplatu. Z únosu je obviněn pirát Vex. Aby si zachránil krk, rozhodne se pomoci válečnici Lu najít skutečného viníka. Mezitím dostane argridský princ Benat šokující úkol – zbavit svůj lid odporu k magii. Jak se klubko intrik zamotává, musí se Vex, Lu i Benat rozhodnout, co jsou ochotni obětovat pro mír.... celý text

Dobrodružné Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

These Rebel Waves , 2018

vandalindakova
16.01.2019 3 z 5

Tak nakonec dávám čtyři hvězdy. Obálka je hrozně moc hezká a originální. Styl psaní S. Raasch se mi líbí, mám ráda její popisy míst a situací.
Tuto knihu bych rozdělila na tři části. První část (do 96 stránky) byla taková neutrální, obsahující právě popis světa (ostrovu Sv. Loray), situace, která zrovna vládne, hlavních postav atd. Na straně 96 se objevil moment, který mě emočně docela vyždímal, až mi z té situace vyhrkly slzy do očí. A to bych ani neřekla, že jsem se do toho příběhu nějak dostala nebo se s nějakou postavou sžila. Ale tam jako by se všechny emoce zasekly. Poté následovala druhá část, která pro mě byla prostě nudná. Začínala jsem si uvědomovat, že mě dané téma nebere a nebaví mě příběh o pirátech a plavení na lodích. A nakonec posledních cca 100 stránek přibyla akce, více se příběh zaměřil na celkovou situaci, která tam panovala. Objevilo se tak několik překvapivých objevů a zjištění a ten konec! Konec byl prostě geniální. I kdyby byl o nějaké bezvýznamné rybičce plující jen tak kolem, tak musím říct, že napsaný byl fakt skvěle. Sice si myslím, že to stejně nedopadne, tak jak to vypadá, ale i tak mě to nutí čekat na ten další díl.
Největší minus knihy je nenápadně a pomalu se objevující romantická linka. Ne, sem se to prostě fakt nehodí. Minimálně už jen proto, že je to hrozně, ale hrozně průhledný a od první chvíle, kdy se ty dvě dotyčné osoby potkali mi bylo jasné, že mezi nimi něco bude.

lucygreen
06.01.2019 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Ze začátku jsem teda vůbec nevěděla o co se jedná, ale pak mě kniha neskutečně vtáhla do děje a bavilo mě hlavně to prostředí a i postavy. Před koncem se to trochu táhlo, ale myslím si, že i přesto si kniha zaslouží pět hvězdiček :).

ver_varvar
28.10.2018 4 z 5

Rebelové vln mají velmi zajímavý děj. Líbí se mi myšlenka autorky zasadit děj do doby po válce o nadvládu nad ostrovem. Jakožto milovník historie tyto politické převraty zasazené do fantasy světa opravdu oceňuji. Nejlepší je na tom ale ta rostlinná magie! Jediné co bych vytkla je, že někdy byly postavy až příliš předvídatelné.

hasenp
27.10.2018 4 z 5

Musím přiznat, ze mě první půlka moc nebavila. Řekla jsem si ale, že ji dočtu a jsem za to ráda. Děj dostal význam. Konec byl skvělý a už se těším na pokračování.

OxxyOyxxO
09.10.2018 5 z 5

Musím říct, že... Páni. Prostě páni. Potom co jsem četla Sníh nebo popel, jsem od knihy neočekával víc, než průměrnou a předvídatelnou YA fantasy. Ale tohle bylo dokonalé. Celičký svět i nápad "rostlinné magie" byl originální a skvěle zpracovaný, stejně jako např. říční piráti. Nic nebylo ponecháno ladem a každičká narážka byla později vysvětlena. Stejně tak kultura a církev i se svým odporem k magii. Co se postav týče, každý charakter je propracovaný a do detailů vykreslený. A konec... Ach, ten konec! Za mě Teda pět hvězdiček a těším se na další díl.