Jak ulovit boháče

Jak ulovit boháče https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522003/jak-ulovit-bohace-t6I-522003.jpg 4 169 44

Rebelky z Oxfordu série

< 3. díl

Hattie Greenfieldová, dědička bankovního impéria, chtěla v životě tři věci – získat uznání v uměleckých kruzích, bít se za správnou věc a provdat se za skutečného džentlmena. Jenže se z donucení ocitla před oltářem s přitažlivým, ale zasmušilým finančníkem Lucianem Blackstonem, jehož temná minulost a bezohledné obchodní praktiky nahánějí britské šlechtě strach. Lucian Blackstone se sám vypracoval a získal obrovské bohatství, jediné, co mu chybí, je společenské postavení. A tak když mu do klína spadne dcera jeho obchodního soka, neváhá a chopí se příležitosti, aby mohl uvést do pohybu své dlouho utajované plány. Svatební cesta do Skotska však ukáže celou situaci v jiném světle. Hattie pomalu poznává Lucianovo pravé já a uvědomuje si, že oba můžou získat všechno – pokud jsou připraveni ztratit svá srdce... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Portrait of a Scotsman , 2021

kacenka6144
28.11.2023 5 z 5

Tato série se mi moc líbí a už od prvního dílu se vždycky těším na ten další. A nebyla jsem zklamaná ani tady. Příběh Hattie, která je další členkou party sufražetek, nás opět zatáhne do doby, kdy ženy začínají bojovat o svoje práva. Ale to samozřejmě není hlavní linka celé knížky. Tou je milostný vztah mezi Hattie a Lucienem - dvěma naprosto odlišnými povahami, které se musí naučit navzájem milovat a respektovat. Měla jsem strach, že Hattie bude takový ten typ věčné plačky, ale Lucianovi se dokázala postavit bez větších problémů. Opět jsem si čtení dalšího dílu našich "rebelek" užila. A navíc se příběh pořád prolínají všechny postavy. Už se těším na další díl.

dam.si.knihu
20.11.2023

Romantická série s názvem Rebelky z Oxfordu se od prvního dílu stala mou velmi oblíbenou. Častokrát to mám tak, že první díl bývá můj nejoblíbenější. Příběh Annabelle a vévody Mongomeryho si mě naprosto získal a říkala jsem si, že ho ani ten třetí nepřekoná. Nicméně autorka dokázala, že ten třetí, kde máme příběh o Hattie, dědičky bankovního impéria a Lucianovi, z něhož má britská šlechta strach, bude téměř tak skvělý.

Autorka znovu dokázala perfektně přiblížit dobu, do které hlavní hrdiny zasadila - to, jak se ženám žilo, jaká měla práva, či jak se s nimi zacházelo. Všechno to dohromady skvěle fungovalo a já nemůžu, než jen chválit. Byť jsem v počátku měla pocit, že tenhle díl je slabší, tak následující kapitoly mi to vyvrátily. A i když je tu více té romantické a skvělé hate to love linky, tak autorka neopomněla tu hlavní, a to boj žen za vlastní práva, která příběh skvěle utvořila.
Takže kdo ještě nečetl, tak tohle je mé velké doporučení, protože tohle si nejde nezamilovat.

_Brunetka_
15.11.2023 5 z 5

Pokaždé, co se k této sérii vrátím prostřednictvím nového pokračování, si uvědomím, jak moc ji miluju. Jak ulovit boháče se nestalo výjimkou. Autorčin styl psaní se vám přibývajícími stránkami bude dostávat čím dál víc pod kůži, až se nakonec s velkým úlekem ocitnete na konci se slovy, co si počnete, než vyjde další díl. Vážně jsem s ním velmi spokojená. Příběh si mě získal a přitáhl bez nějakých cavyků už od samého začátku, nechtěla jsem z něj jako z vřelého objetí milované osoby. Opět mě dostala síla námětu a provedení – to skloubení jistých zajímavých a důležitých informací s parádní romantikou. Hattie s Lucianem jsou hodně nepravděpodobnou dvojicí, ale tím lepší to bylo. Vážně se nejedná o zrekapitulování předchozích dvou příběhů se změněným názvem. Bylo to zase něco jedinečného, charaktery obou hlavních hrdinů se mi líbily a pomocí nich se provrtali do bezprostřední blízkosti mého srdce, čímž se zařadili k minulým párům. Romantická linka mě hodně bavila díky jejímu uvěřitelnému vývoji a jiskření, které se postupně od vzájemných antipatií dostalo až ke spalující vášni. Knížka ve mně probudila řadu emocí – ať už se to týkalo vztahu hlavních postav nebo problémů, které společnost tehdy tížily. Hlavně témata jako dětská práce, bezohledné chování bohatých, práce za nízké mzdy v nuzných podmínkách, nespravedlnost a odsudky ve společnosti, považuju za rozhodně užitečná, člověk si díky tomu uvědomí, jak by měl být rád za to, v jaké době žije. Vytáhla jsem si odtud spoustu hezkých myšlenek. Konec mě rozbrečel jako želvu – ty emotivní pasáže jinak nešly ustát a za tím si stojím! Za mě tedy jasné doporučení, pokud hledáte kvalitní romantiku s inteligentními hrdiny a v pozadí velmi atraktivně podanou nepostradatelnou část našich dějin.

Fidibus
14.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Tento díl mi bohužel přišel slabší. Začátek s galerií byl originální, až do svatby, pak se děj tak nějak zasekl - ona se zalekla a nechce s ním sex, on vyčkává. To je zpestřeno důlním prostředím, odkud zdánlivě tvrdý Lucian pochází, kde odhaluje svá traumata. Do toho Hattie začíná fotit horníky s rodinami a vymyslí výstavu, což je hezký námět. Oba si vlivem okolností k sobě najdou cestu, ovšem ona chce stále svobodu rozhodnutí a on jí ji dá. Do toho ještě napínavá vsuvka s přepadením. Idylický závěr - no nevím, opravdu by čekal takhle dlouho?
Asi mi tento díl na rozdíl od předchozích jednou stačil. Námět je dobrý, ale je to zdlouhavé a těžko uvěřitelné.

alzbeta4340
12.11.2023 5 z 5

Spojení historické romance a literárního exkurzu do boje za ženská práva funguje opět velmi dobře. Čtenářkám tohoto žánru určitě doporučuji.

haWranka
09.11.2023 4 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych se od knihy tohoto žánru nemohla od samého začátku odtrhnout a potřebovala ji rychle dočíst. Moc se mi líbí zapojení důležitých historických milníků do příběhu i zmínky o uměleckých dílech, dělá to z knížky trochu hlubší červenou knihovnu. Oba hlavní hrdinové se mi líbili, ale konec a krizovky v jejich vztahu už byly trochu moc na sílu (i když důvod autorka na konci vysvětlila).

Jenny46
07.11.2023 5 z 5

Příjemná historická romantika - oddechové čtení u které je jasné, jak to dopadne, ale vypnete hlavu a uniknete od všední reality...
Pokud nečekáte nic náročného doporučuji příběhy jsou dobře napsané!!!

tracey9
03.11.2023 5 z 5

Rebelky z Oxfordu už jsou takovou klasikou, něco, co si rozhodně nenechám utéct a vy byste také neměli!

Tentokrát se příběh zaměřuje na Hattie Greenfieldovou, další z nám již dobře známých oxfordských sufražetek. Hattie touží po manželství a zároveň miluje malování. Možná jí až tak nedochází za co celé hnutí bojuje, dokud se neseznámí s obávaným boháčem panem Blackstonem. Blackstone ji čímsi přitahuje a díky jeho intrikám skončí jako jeho manželka. Dokáže být šťastná ve svazku, do kterého byla vlákána?

Osobně nesmírně obdivuji, jak je každý příběh Rebelek úplně jiný. Popisuje nám další možnost vyvíjení se lásky v devatenáctém století, které pro ženy nebylo až tak jednoduché. Nebylo jednoduché ani pro dělníky v dolech a my spolu s Hattie odhalíme některé jejich osudy a problémy. Mimo doly a vyvíjecí se lásku mezi Blackstonem a Hattie se dozvíme spoustu informací o umění a především o fotografii a jejích začátcích :)

já jsem si příběh jako obvykle nesmírně užila a jeho čtení mě velice bavilo :) je fajn, že byl zase trochu jiný než předchozí díly a mohla jsem se zase dozvědět něco nového :) už teď jsem zvědavá a těším se na Catrionin příběh :)

Za knihu na recenzi v rámci spolupráce moc děkuji nakladatelství Grada a nakladatelství Cosmopolis

Knihu hodnotím 5 z 5 :)

lusitta05
30.10.2023 4 z 5

Séria, čo nie je iba nejaká obyčajná romantika,ale človek nahliadne do minulosti,kedy ženy nemali žiadne práva. Asi môžeme byť vďačné, že žijeme v modernej dobe. Skvelí chlapi, čo sú hrdinami týchto pribehov učarujú ženskému srdcu a hlavné hrdinky sú silné ženy po ich boku. Krásne pribehy.

monika0181
30.10.2023 5 z 5

První dva díly se mi moc líbily, ale i tak jsem ze třetího dílu nadšená úplně nejvíc. Asi mi víc sedí typy mužů jako Lucian ("zlý" muž se zlatým srdcem). Na pozadí této romantické knihy se odehrává naprosto zásadní boj žen za svá práva. Oceňuji u autorky, že to nejsou jen rádoby historické příběhy, ale staví příběh na reálných základech a znalostech. O to je pro mě kniha cennější, navíc se to nečte jako literatura faktu, ale opravdu příběh. Pravdou je, že Hattie mě také štvala, jako jiné z nás, co čtu hodnocení. Lucian se hodně snažil, ona potřebovala dospět a uvědomit si sama sebe, své city, potřeby. Ani knižní hrdina nemůže být perfektní hned od začátku :) , to bychom neměli co číst a nebylo tam ponaučení. Za mě skvělá série a doufám, že bude další díl. Min ještě příběh Catriony se nabízí. Tato série si jistě zaslouží své místo v e-knihovně.

luculi
21.10.2023 4 z 5

Již třetí příběh další z žen v této sérii. Každá z nich pochází z jiné společenské vrstvy, každá má jiný život, jiné problémy, přesto jsou přítelkyněmi, a všechny určitým způsobem bojují za ženská práva.

V této knize se příběh točí kolem Hattie, které se po jedné neuvážené chvilce otočí celý život vzhůru nohama. A na rozdíl od předchozích dvou knih, je tentokrát hrdinka nemilosrdně vhozena do manželského svazku s cizím mužem. A jak už to tak bývá, z počátku je mezi nimi docela nepříjemná atmosféra. Sbližování a pochopení je mezi nimi pomalé, až se zdá, že nikdy nenastane.

Samozřejmě dochází k různým zvratům. A jelikož se ve vedlejší lince probírá život ve skotských nížinách mezi dělníky kutajícími uhlí, je tu velký prostor pro problematiku chudých lidí pracujících za almužnu a každý den riskujících život. Vše se vzájemně proplete a popravdě to dobře funguje.

Jde o typického zástupce historického románu, kde jde obvykle o dobývání, romantiku, dobové předsudky a mnoho dalšího. Oddechová jednohubka pro nenáročné. U konce jsem byla trošku překvapená a docela jsem myslela, že to dopadne nakonec jinak, ale bez menšího dramatu by to nejspíš nešlo. Nicméně mě to bavilo a těším na čtvrtou přítelkyni z dané skupiny. Otázkou je, jestli s tím autorka skončí nebo ještě něco vymyslí. I přes tu romantickou naivitu tehdejší doby je to dobré čtení...

Barbara182
21.10.2023 2 z 5

Možná už jsem měla moc vysoká očekávání po předchozích dílech, ale třetí pokračování mě nijak zvlášť nenadchlo. Hattie mi přišla strašně nerozhodná a rozporuplná a navzdory tomu, co pořád říkala, zrovna moc pochopení pro svého manžela neměla, přitom bych řekla, že z jeho strany se jí dostávalo svobody a podpory až až. Zhruba v polovině knihy mě ta její nejistota a váhavost přestaly bavit a do dočtení jsem se musela nutit, přičemž nebýt vedlejších postav ve skotských dolech, asi bych se na to vykašlala. Závěr dost překombinovaný (jakože spousta nových rozhodnutí zničehonic) a uspěchaný, škoda :-(
Navíc mi kniha celou dobu silně připomínala Svatbu s Winterbornem, která se mi ale líbila mnohem víc (zejména ono hledání cesty hlavních hrdinů k sobě ze dvou odlišných společenských vrstev).

havrmoni
19.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Je to opět velmi povedená kniha s historickým pozadím a událostmi té doby. To se mi fakt líbí. Oproti prvnímu dílu, kde mi byla hrdinka velmi sympatická, mi ve druhém a v tomto díle hrdinky přišly moc úzce zaměřené a radikálnější než si sami myslely. Navíc Hattie mi občas připomínala naivniho snílka. Ta část ve Skotsku se mi moc líbila, Hattie se tam něčemu přiučila, ale stejně jsem stále měla pocit, že se snaží Luciana změnit k obrazu svému. To potom a odloučení, aby si něco dokázala, no nevím. Nějak mě přišlo, že ona pořád něco očekává od něj. A co on? Chápu potřebu svobody žen, ale zrovna Lucian byl ochotný ke kompromisu a pomoci jí v její snaze něco změnit a pomáhat ostatním apod.
Moje názory a pocity ohledně Hattie nemění nic na tom, že tato série je úžasná a skvěle napsaná. A já se těším na další díl.

ivousekk
17.10.2023 4 z 5

Fajn pokračování rebelek, jen mi tento díl přišel slabší. Konec takový zvláštní, tak nějak na sílu vmáčknutá potřeba ukázat, že to jde i bez manžela, tedy alespoň dočasně. Po odjezdu ze Skotska to pro mne ztratilo šťávu, škoda.

Tess1
12.10.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl série, co na to říct já prostě tyhle majetnické "zhýralce" zbožňuju.
Jako ostatní i já musím pochválit historické pozadí, když se jedná opravdu o pozadi, které nijak neupozadňuje tu romantickou linku, pro kterou to minimálně já vždycky čtu.
Rozhodně 5/5* a doufám, že jsou v plánu další díly s charakterově podobnými mužskými hlavními hrdiny.

lena.o.knihach
12.10.2023 5 z 5

V dalším pokračování Rebelek z Oxfordu je hlavní hrdinkou Hattie Greenfieldová, která miluje umění a módu a jako dědička bankovního impéria je velmi dobře zaopatřená. Chce se vdávat z lásky, jenže je donucena si vzít tajemného Luciana Blackstonea, jenž se úplně nepohybuje na předních příčkách společenského žebříčku.

Pokud milujete Bridgertonovi (je jedno, jestli knihy nebo seriál) a neznáte Rebelky z Oxfordu, děláte obrovskou chybu. Knihy Evie Dunmore vám kromě skvělého čtecího zážitku přinesou i přidanou hodnotu, v tomto případě se dozvíte něco o dolech a těžbě uhlí v 19. století. A rozhodně nečekejte žádné nudné zdlouhavé popisy.

Šíleně mi to uteklo, klidně bych si tento (a předchozí díl) dala znovu. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a ta romantická linka v podobě dohodnutého sňatku neměla chybu. Hattie je takové usměvavé sluníčko a Blackstone bručoun, který si zachovává pověst drsňáka a nemravy, ale když ho blíže poznáte, zjistíte, že má srdce na dobrém místě. No co vám budu povídat... jiskry tu lítaly na všechny strany, bylo to vtipné a já si tento díl neskutečně moc užila.

#spoluprace @grada_cz

Paja.92
12.10.2023 5 z 5

Konečně! Přiznám se, že jsem se už trochu obávala, že se dalšího dílu ze série „Rebelky z Oxfordu“ nedočkáme. A to by byla velká škoda. Tohle je po dlouhé době historická romantická série, která mě skutečně nadchla.

Tentokrát sledujeme příběh Hattie a Luciana, jejichž rozdílné povahy dodávají příběhu tu správnou jiskru. Autorce se opět podařilo zachytit chemii mezi hlavními postavami, která na vás vykukuje z každé stránky, a vy díky tomu nechcete knihu odložit.

Co ale nejvíce oceňuji na knize, je její historické „zázemí“. Jde vidět, že autorka si dala tu práci a zjistila si něco o době, ve které se příběh odehrává. A nejen o ní, ale i o tématu, ve kterém v jednotlivých knihách píše- v tomto případě dolech a těžbě. Takže vy máte skutečně pocit, že tam jste a to je to, co mi u mnohých nynějších historických romancí chybí- např. Bridgertonovi jsou oproti tomu plytká bezduchá záležitost.

Přičtěte si k tomu to, že je to velmi čtivě napsané a dostanete knihu, ke které se budete velmi rádi vracet.

Zkrátka a jednoduše.

Pokud máte rádi romantiku v „historických kulisách“, budete z této série nadšení.

@knihozroutka_eleanorcorvin

Dellphi
08.10.2023 4 z 5

Mě se tahle série opravdu líbí. Nejen, že jde vždy o velmi poutavý příběh, ale navíc si autorka dá tu práci a vloží do něj kus historie a o to je to lepší. Navíc se jí to opravdu daří, přestože vysvětlit fungování britského parlamentu ve viktoriánské době není vůbec jednoduché. A to, že se ženy v okamžiku sňatku vzdávaly (nedobrovolně) všech svých práv, je opravdu děsivé. Vůbec se nedivím, že to Hattie tak špatně nesla. V tomto příběhu je navíc popsán těžký život nejen horníků, ale i žen pracujících v dolech, a hlavně práce dětí. Člověku se z toho dělá opravdu špatně.
To je ta vážnější část knihy, ve zbytku je popsán vývoj vztahu mezi Hattie a Lucianem a i to stojí za čtení. Přiznám se, že jsem čekala trochu větší napětí mezi hlavními hrdiny. Luciana jsem v minulých dílech tipovala na většího zloducha, ale on to byl vlastně strašně hodný chlap, který zažil hrozné věci, a tak se změnil jeho pohled na svět. No bylo to zajímavé, rozhodně doporučuji přečíst.

Přesto u mě zatím vede první díl :-)

Zomy
07.10.2023 5 z 5

Další báječná romantika, kdy nám autorka kromě úžasného zamilovaného příběhu dá ještě něco navíc - pohled do historie, kdy ženy bojovaly za své místo v tomhle mužském světě.
Je pravda, že v předchozích dílech byla Hattie víc praštěná a Blackstone pouštěl víc hrůzy, ale přesto se mi jejich romantická linka moc líbila.

Adris
04.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Opět MOC povedená:). Líbí se mi zatím všechny díly, knihy mají přidanou hodnotu, což je prostě super! A je tam prostě všechno - láska, vášeň, erotika, historie i temné zápletky. Nechápala bych, kdyby se někomu nelíbila, třebas i průměrně:). Je vidět, že autorka si dává velkou práci s dohledávámím autentických informací. Musím přiznat, že některé "byznys" a politické rozhovory jsem těžko chápala, ale vyvodila jsem si z toho to hlavní. O to je však román bohatší, není to jednohubka. Za mě kavlitní čtení v žánru romantiky.

Podíváme se do Skotska k horníkům a jejich nesnázím. Hattie prožije hate to love lásku plnou vášně a nakonec nechybí ani vlastní seberealizace. I když by v té době reálně muž asi takto "nedovolil", v tomto žánru to beru a je to hot:).
Mohu doporučit.

Skotsko svatební cesta