Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5307 5307

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

Pavčule
12.05.2021 5 z 5

Klasika , která nesmí chybět v knihovničce žádného fanouška SK. Plný počet hvězdiček .

Petrasim
08.05.2021 5 z 5

První kniha od Kinga a moc se mi líbila. Už se těším až si pustím i film.

Gumiczud
01.05.2021 3 z 5

Podstatný je začátek a konec knížky. Prostředek byl o ničem, taková Ulice. Ve výsledku je to pěkná knížka s krásným koncem.

baji42
01.05.2021 5 z 5

Krásně strašidelná kniha od jednoho z předních autorů hororového žánru.

Katrinreading
19.04.2021 5 z 5

Vtipné a strašidelné zároveň, jeho knihy čtu hlavě kvůli skvělému jazyku a vybroušenému stylu a tahle je jedna z autorových nejlepších.

HockeyGirl
10.04.2021 4 z 5

Druhá knížka, kterou jsem od Kinga přečetla. Film jsem neviděla, protože horory nemám ráda ve filmovém podání. Stejně mám skoro furt zavřené oči, takže bych z toho nic neměla. :D Ale jako knížka v pohodě, takže jsem si chtěla přečíst i Řbitov zviřátek. Knížka se mi líbila, bylo to opravdu strašidelné, ale i psychicky strašidelné, takže taková kombinace. Konec byl trochu přitažený za vlasy, a některé pasáže byly zbytečně dlouhé, občas mi přišlo, že se tam něco opakovalo (některé fráze, pasáže), ale nebylo to tak moc. Dávám 4*.

JajaD13
08.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v nemocnici na JIPce, což tomu dodalo ještě hororovější rozměr... A vyprávěla ji na pokračování sestřičkám.
King umí vybudovat atmosféru a pracovat s tím, co není vidět...
Stejnojmenný film je skvělý, byť jsem byla nejdřív úplně v šoku, kdo že to tam vraždí... (Nechci spoilerovat.)

zdenda75
07.04.2021 5 z 5

Klasická Kingovská temnota. Klasika všech klasik. Tentokrát pochválím i obálku, která je mnohem lepší než ta původní trapnost.

KnihoSny
05.04.2021 5 z 5

Řbitov zvířatek Je skvěle čtení místa mi mě i mrazilo doporučuji♥️A i film je skvělej

Beky
24.03.2021 3 z 5

Neuvěřitelně, zbytečně a strašně zdlooooouhavé!
Tak polovinu z příběhu bych asi klidně vynechala, protože to všechno, co se dělo v knize bylo tak rozvleklé a popisné, že jsem místy myslela, že to nedočtu.
Jasně, bylo to napínavé a prostě musela jsem vědět, co bude dál a jak to skončí.
Nebylo to nakonec pro mě ani nijak děsivé, místy mrazivé, to ano, ale to je tak vše.
Z knihy jsem vcelku zklamaná ...

jjanca
18.03.2021 3 z 5

Moja prvá kniha od Kinga a bohužiaľ (asi) aj posledná. To bolo tak neskutočne rozťahané. Niektoré odstavce som preskakovala, aby som sa dostala k tomu podstatnému. A vôbec som sa nebála. Najviac strašidelný mi prišiel maximálne ten kocúr. A všetko bolo tak veľmi predvídateľné. Čakala som viac.

Denisa.M99
17.03.2021 4 z 5

Od knihy jsem očekávala více hororový nádech, jak jsem četla v recenzích, nicméně jsem se u ní ani jednou nebála, což mě mírně zklamalo, kniha toto zklamání však skvěle vyvážila poutavostí a celkovou ponurostí. Časté dialogy o smrti a umírání nutí člověka o smrti přemýšlet a může to vyvolat až mírně depresivní náladu. :) Knihu jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout, konec má rychlý spád, ale zůstává otevřený, takže záleží jen na čtenářově fantazii.

evask
13.03.2021 5 z 5

Tohle se mně ještě nestalo. Knížka plná napětí, nedá se od ní ní odtrhnout, přesto ji asi nedočtu, protože před spaním mně vyvstává v mysli cesta za polomem a až příliš přemýšlím, jak asi smrděl ten kocour.

Asteroid
01.03.2021 5 z 5

Možná první kniha, kterou jsem kdy od Kinga četl. Zaujala mě, bavila mě, nemohl jsem ji přestat číst a hlavně - bál jsem se u ní. A tak jsem u Kinga už zůstal a od té doby si kupuji snad každou knihu, která mu v českém překladu vyjde.

Calwen89
24.02.2021 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější. Člověk pak začne být v přítomnosti koček mírně znepokojen... :D

Ginosaji
30.01.2021 5 z 5

Moje druhá Kingovka. První hororovka. Ačkoliv byl děj předvídatelný, mělo to spád. Málokdy mě knížka chytne natolik, abych jí přelítla během dvou dní. Popravdě jsem si celou dobu připadala, jako by Wendigo občas dýchal na záda i mně. Čekala jsem v závěru teda něco víc od Gage, ale tak zase zápas dvouletého, byť posedlého dítěte, vs. třicátník... Myslím, že se ke knize ani nemusím vracet, protože si to budu dlouho pamatovat.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Definitívne jedna z najstrašidelnejších Kingoviek. Mrazenie na chrbte zaručené.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Kniha vyvolává divné pocity, a to je přesně to co čtenář (tedy já) chce. Děj má hloubku a je předložen ve velmi přijatelné formě.

Evkae36
16.01.2021 4 z 5

Moje první kniha od Kinga.
Děj předvídatelný, ale dobře se to četlo.
po přečtení knihy jsem samozřejmě shlédla filmy, jak starý tak nový, přičemž ten starý mi přijde mnohem lepší, nevím proč v nové verzi bylo nutné od poloviny filmu děj změnit.

terezarath
07.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Nevím proč, ale čekala jsem od Kinga trochu víc napětí. Přeci jen mi přišlo celkem jasné, co se stane, jen jsem čekala, které z dětí to vlastně odskáče.
Ale uznávám, stylem psaní i čtivostí je to jedna z nejlepších knížek, které se mi od Kinga dostaly pod ruku.

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Stephen King
americká, 1947