Půlstoletí s Cimrmanem

Půlstoletí s Cimrmanem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309730/bmid_pulstoleti-s-cimrmanem-1xc-309730.jpg 5 118 118

Legendární divadlo z odvrácené strany. Unikátní knížka, která vychází při příležitosti padesáti let Divadla Járy Cimrmana, přibližuje obrazem i textem neznámou tvář nejslavnějšího českého divadelního souboru. Zdeněk Svěrák bilancuje jeho historii formou soukromého dopisu Ladislavu Smoljakovi a každý člen divadla přidal svou nejživější vzpomínku. Čtenář se tak dozví, jak se přihodilo, že se Petr Brukner narodil ve dvou městech současně, čeho nejhoršího se dopustil Miloň Čepelka a jaký je největší herecký problém Miroslava Táborského. Pro fanoušky Járy Cimrmana bude překvapením, že souborem prošla řada známých osobností jako Jiří Menzel, Jiří Stivín nebo Jaroslav Uhlíř, a že v tomto zdánlivě ryze mužském divadle nechybějí ani ženy. Nepřeberné množství fotografií zachycuje herce v jejich výrazných rolích, ale většinou je objektiv namířen do zákulisí, a odkrývá tak dění, které zůstává publiku utajeno. Svazek obsahuje DVD se záznamy raritních vystoupení.... celý text

hzd
09.05.2017

Knížka je pro všechny milovníky Járy Cimrmana. Určitě stojí za to si ji přečíst a mít ji v knihovně jako milou vzpomínku. Jsou v ní krásné fotky. Doufám, že Divadlo
Járy Cimrmana bude i nadále hrát s takovou chutí jako dosud.
Dopis panu Smoljakovi do nebe mě dostal.

whale77
24.03.2017 5 z 5

Knížka je psaná s nadhledem a bez (evidentní) nostalgie, přesto čtenáře sentimentem naplní!

Gibis
19.03.2017 4 z 5

Kdo má rád Cimrmany, bude se mu kniha líbit. I mě nejvíce chytl za srdce dopis Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi v úvodu knihy.

ElizabethK
09.02.2017 5 z 5

Krásná kniha plná veselých příhod (z výlovu rybníka?) i dojemných myšlenek. Svěrák, Smoljak a Šebánek vytvořili legendu, kéž by Cimrmani hráli co nejdéle.

E_Lan
29.12.2016 4 z 5

Příjemná kniha, která je nejlepší na svém začátku v podobě dopisu Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi. Pak už jsou vzkazy více či méně vtipné, zajímavé a k věci. Přesto celkově je to zajímavý a netradiční pohled do zákulisí tohoto neskutečného fenomenu.

MaxQ
27.12.2016 4 z 5

I já použiji slovo "příjemné". My cimrmanologové to totiž opravdu přečteme za jeden večer, takže nakonec je to spíše taková příjemná ozdoba knihovny.

mlha.gr
30.11.2016 4 z 5

Čekal jsem, že úvodní dopis Smoljakovi do nebe půjde trochu víc do hloubky, a že taky odhalí víc ze zákulisí a vztahů v divadle. Nicméně je to příjemné čtení, které se úplně nevyhýbá i ožehavějším věcem, které v kolektivu spolutvůrců nutně za delší čas nastanou. Vzpomínky dalších členů divadla včetně kulisáků, uvaděček i příležitostných hereckých výpomocí jsou zajímavým kaleidoskopem a poodhalují život divadla za oponou. Poslední část tvoří fotky, celkem zajímavé a zábavné. Celkově fajn, ale mohlo toho být víc, cimrmanofil to přečte za večer.

DennisMoore
08.09.2016 4 z 5

Mno, zase tak úplně odvrácená ta strana není a stejně jako Miloň Čepelka bych byl raději, kdyby kniha vyšla až příští rok, kdy uplyne půlstoletí ne od založení divadla, ale od první premiéry. Nicméně čtení to je příjemné a chválím tvůrce (tedy vlastně členy DJC), že knihu nesestavili jen z vousatých historek, ale opravdu se mnohdy podělili o zážitky, které si doteď říkali možná jen mezi sebou. Úvodní dopis Ladislavu Smoljakovi do (českého) nebe se Zdeňku Svěrákovi povedl.