Psí život

Psí život https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495810/bmid_psi-zivot-gOc-495810.png 5 94 94

Jaký pán, takový pes! To říká lehce slintající boxer Rocky, televizní maniak a vůdce čtyřčlenné party psích hrdinů netradičního satirického příběhu, do níž patří i švýcarský ovčák Ari (vypravěč), častými nemocemi sužovaný anglický buldok Jack a věčně podrážděný, Napoleonským komplexem trpící jorkšír Terry, kteří se v doprovodu svých pánů denně schází na plácku uprostřed olomouckého sídliště. Zde Rocky vypráví v rámci osvěty obsahy různých zpráv, pořadů a filmů (včetně pánem sledovaných pornofilmů, když není páníčka doma), aby jeho kamarádi dokázali mnohem blíže poznat a pochopit dění v bláznivém lidském světě a vše, co je jeho součástí.... celý text

attila1
13.10.2022 5 z 5

Tady u této knížky kdyby byla možnost dát hodnocení deset hvězdiček tak je dostane. Úžasný příběh vlčáka Ariho a jeho pána. Knížka u které se fakt pobavíte. Moje první setkání s panem Irovským a určitě si jeho další knížky mám v plánu přečíst.

Chumlee
12.10.2022 5 z 5

Krásný příběh o radostech a strastech života na sídlišti. Přestože takovou zkušenost nemám, autor vše krásně barvitě popsal a dokázal jsem se vžít do situace hlavního hrdiny i jeho věrného psího parťáka.

V knize najdete humor a radost, ale také strasti a bezmoc - prostě život se vším všudy. Nutí tedy k zamyšlení o kolik lépe by se nám všem dohromady žilo s trochou pokory, tolerance a úcty k druhým a to nejen na sídlišti - nalepeni jeden na druhého.

Mé první seznámení s autorem, ale rozhodně ne poslední. S autorem sdílíme velmi podobné názory na dnešní chaotickou dobu a proto už se poohlížím po jeho dalších dílech, kterých není málo.

Koupí knihy zároveň přispějete Jezevčíkům v nouzi a proto nebylo o čem přemýšlet. Vřele doporučuji a moc děkuji ;)

Mandalka74
11.10.2022 5 z 5

Švýcarský ovčák Ari žije se svým pánem v jednom z bytů uprostřed novosadského sídliště. Ari je v příběhu vypravěčem a vypráví o soužití se svým pánečkem Jardou ze svého pohledu. Vypráví také o setkáních se psí partou, kterou tvoří i s ním pejsci různých ras. A jsou to Ari, Jack anglický buldok, Terry jorkšír, Rocky boxer, který je televizní maniak a ostatní informuje o světě. Povídají si o radostech i starostech se svými pánečky, o světě jak oni to vnímají.

Zajímavý psí příběh, který čtenáře pobaví a zároveň se může čtenář o pejscích dozvědět něco víc. Mě se kniha líbila a budu se k ní vracet. Doporučuji především čtenářům pejskařům. Já mám v plánu podívat se i po dalších knihách autora.

B-side
06.10.2022 5 z 5

Do barev vykreslené šedivé obrazy. Až politologický záznam stavu dnešní společnosti. Kniha do rukou ( nejen ) každého pejskaře souběžně s očkovacím průkazem! Najde se tu každý člověk i pes. Nechybí humor autorovi vlastní. Svižné čtení jako jízda na klouzačce. Něžné, křehké a laskavé dílko :-)

olusas
30.09.2022 5 z 5

Co napsat, když je všechno řečeno již v předchozích komentářích. Kniha vyloudila úsměv na tváři, ale i slzu v oku v samém závěru. A prostřednictvím "diskuzí" psích hrdinů vede k zamyšlení... Když mě autor oslovil zde ve zprávě, měla jsem radost hned dvojnásobnou. Jednak proto, že zakoupením knihy pomohu špagetkám v JVN, protože to je moje srdeční záležitost a také proto, že knihy o zvířatech miluji. Zvláštní a krásná náhoda. A pokud si to zde přečte, mám pro něj velké DĚKUJI.

TinusHi
27.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od senzačního autora. Je jiná a tím i dokonalá. Na další autorovu knihu jsem se velmi těšila, tak nějak po roce jsem i tušila, že teď přijde ta opravdová pecka a nejen mě , ale i všem v mém okolí se bude líbit. Tato kniha jednak chytne za srdce všechny milovníky psů, ale jednak si chytne za srdce i ty , co prozatím nad knihami od Jardy váhali. Kniha nezklamala, naopak ještě více příjemně překvapila. Ač je to především kniha pro pobavení, tak se tam i přesto najdou témata, nad kterými by jsme se měli zamyslet.
Za mě je to zasloužený Bestseller. A Jarda je nová ⭐️ dnešní literatury. A určitě ještě o něm hodně uslyšíme.
Hrdá kmotra.

MisAri
25.08.2022

Život psů a jejich páníčků - srdcovka. Kniha mě rozesmála, dojala, donutila se zamyslet a taky byla na závěr pěkně napínavá. Ari je láska a jorkšír Terry je prostě týpek :))), postavy mě zaujaly a ihned jsem si celý příběh zamilovala. Víc takových skvěle napsaných knih a autor je talent! ⭐️

jane.patak
20.08.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala hlavně proto, že spolu s autorem bydlíme na stejném sídlišti. Veškeré dění na těchto mě známých místech je v ní popsané naprosto přesně a mě vlastně i docela uklidnilo, že nejsem jediná, kdo denně musí zažívat to samé co pan Jaroslav. K tomu jsem se mnohokrát zasmála a ke konci si i lehce poplakala. Potěšil mě i krásný popis vztahu k jesenickým horám, což je další věc, která mě s autorem spojuje. Děkuji.

skyes
12.08.2022 5 z 5

Knihu jsme zakoupili původně na podporu JVN, ale přečetli jsme ji za jediný večer. Zaujala nás svým maličko svérázným humorem, který je přesně "naším šálkem kávy", ale čtenáře i dojme a donutí k zamyšlení. Určitě by si ji měli přečíst nejen milovníci psů. Těšíme se na další autorovy počiny, v naší knihovně mají své místo předem rezervováno

maru1970
11.08.2022 5 z 5

Parádní knížka. Život z pohledu domácího mazlíčka mě moc pobavil. Dobře se to četlo

lenka3913
05.08.2022 5 z 5

Knihu jsem původně koupila jen jako podporu psímu útulku,ale musím říci, že jsem byla velmi příjemně překvapená.Je psaná velmi zábavnou formou,která vás ihned vtáhne do děje.Doporucuji hlavně milovníkům psů, jelikož je tam i psí perspektiva a koho by nezajímalo co si váš pes myslí Kniha je bezvadná oddychovka,která je jak zábavná,tak i emotivní.Nyni čekám na další autorova dílka a doufám,že budou stejně skvělá.

katerina0300
28.07.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, tak nějak jsem podvědomě cítila, že se mi bude líbit, jednak jsem milovnice psů a taky jsem si četla zdejší recenze. Nezklamala, naopak ještě více příjemně překvapila. Četla se mi lehce, celou jsem ji přečetla nadvakrát, styl psaní autora mi plně vyhovuje , okamžitě vtáhne do děje a už nepustí. Ač je to především kniha pro pobavení tak i přesto se tam najdou témata, které nutí člověka k přemýšlení. Vztahy mezi lidmi, vztahy mezi psy a vztahy mezi psy a lidmi jejich vzájemné interakce viděné psí optikou. V pozadí je hluboké poselství návratu k naší opravdovosti, útěku do přírody, distancování se od pozérství konzumní společnosti. Díky této knize se s ještě větší láskou dívám na svou fenku a snažím se přemýšlet co si asi tak myslí a co by napsala, kdyby psala. V knize je velká dávka humoru, nádherné hrátky s češtinou. Při čtení jsem se usmívala, několikrát hlasitě zasmála a jednou se mi zalily oči slzami. Prostě procházka všemi emocemi. Navíc jsem se v duchu prošla po olomouckém sídlišti a jeho okolí, kde jsem vyrůstala, protože to všechno je obsažené v té rozměry malé, ale přesto velké knize. Oprávněná glorifikace jesenické přírody byla onou pověstnou třešinkou na dortu. Toulala jsem se v představách přírodou s hlavním hrdinou a jeho pánem. Přála bych si koupit pamlsek vypravěči Arimu pohladit ho a říct mu „ Kámo, tohle se Ti vážně povedlo“. Vím, je to zásluha autora J. Irovského. Těším se na další jeho knihy, které si rozhodně nenechám ujít a určitě si pořídím i ty, jenž mi v neznalosti tohoto talentovaného autora unikly.

Makotík
24.07.2022 5 z 5

Na knihu jsem se velice těšil a období mezí koncem projektu na Hithitu a doručení knihy vůbec neubíhalo. Nakonec jsem se dočkal a knihu přečetl na jeden zátah.
Pohled na život z psí perspektivy je dle mého neobyčejný a poutavý. Z knihy lze poznat už autorův rukopis, což se mi velice líbilo. Moc děkuji panu Irovskému za tak úžasnou tvorbu a snahu o záchranu české literatury.
Doporučuji, stejně jako ostatní knihy autorovy tvorby.

magda.korinkova
22.07.2022 5 z 5

Knížku jsem si coby autora a jeho tvorby neznalá pořídila na podporu olomouckých Jezevčíků v nouzi, na které pan Irovský přispívá z každého prodaného výtisku.
Díky krásné obálce jsem očekávala nějaký kouzelný pohádkový příběh, ale ouha! Čekal mě způsob vyprávění, obsah, témata i humor, které jde jedním slovem označit za: svérázný. Někdy sice trochu víc, než na co jsem z knih zvyklá, ale jak jsem pochopila z informací o autorově tvorbě, zřejmě to k němu a popisu jím prožívané reality patří.
Osobnost čtyř psích kamarádů různých ras je vyobrazena až překvapivě věrohodně, jejich rozhovory a aktivity jsou opravdu velmi vtipné (vede jorkšír Terry, protestně kakající do přenosné tašky) a vztah mezi Arim a jeho pánem dojímavý, hlavně s blížícím se koncem příběhu.
Děkuji za netradiční, ale krásný zážitek z četby, při níž jsem se nejednou nahlas (použiji autorův nádherný výraz) rozštěksmála.

WinterTess
20.07.2022 5 z 5

V posledních letech většinou utíkám ke sci-fi a fantasy, které mě vytrhávají z toho divného světa kolem… možná podobně jako autora Psoživota Jeseníky. Tentokrát jsem po dlouhé době s Psoživotem vykročila mimo žánr a jsem ráda, že jsem na Hithitu mohla svou troškou přispět a pomoci knize na svět… je přesně taková, jak jsem si ji představovala - čte se s lehkostí, byť i o těžkých tématech, člověk v postavách občas poznává sám sebe nebo lidi kolem, Ari je parťák k nezaplacení a jeho parta psích kamarádů, komentující dění v lidském světě neuvěřitelně vtipná… u pasáže o zpěvákovi, co má vlasy jako kokršpaněl uši, jsem se rozchechtala nahlas :) moc děkuju za skvělou knihu a budu se těšit na další :)

Idrivero
18.07.2022 5 z 5

Upoutávku na knihu jsem poprvé spatřila na platformě Fejsbuku, a protože se to tak nějak pěkně všechno sešlo, rozhodla jsem se podpořit můj první Hithit projekt. No ještě že jsem to tak udělala! Ten můj strach o Ariho na konci knihy nemohl být větší, čerstvý vzduch z Jeseníků nemohl být skrze vyprávění realističtější a ti čtyři hafani a jejich komentáře k více či méně závažným událostem stály taky za to. A na to je to kniha kouzelná, jak jinak si vysvětlit, že v okamžiku, kdy Terry nadává na svou paničku, tak mi do tramvaje nasedne paní s čivavama v kočárku? A když se Ari spolu s páníčkem rozčilují nad anglismy v českém jazyce, tak zrovna jedu vlakem v čechách a kolem mě jede anglický zájezd? Takže díky autorovi za krásnou knihu, příští rok čekám pokračování.

orson
09.07.2022 5 z 5

Hezký příběh, trochu netradičně vyprávěný ze psí perspektivý, škoda, že tak krátký. Příjemná oddechová knížka s napínavým závěrem a pointou. Líbí se mi, jak ve všech svých knihách nechává autor nahlédnout čtenáře do svého života... a nebo to je jen součást jeho díla a pak tedy je to ještě větší majsterštyk :)

Roubas
08.07.2022 5 z 5

Lehká a zábavná četba o psích kamarádech s výborně vypointovanými vtípky na adresu lidí a společenských neduhů. Líbí se mi lehkost, s jakou autor vnáší do humorné knížky těžší témata a hlubší emoce.
Každý, komu někdy pes zesral podlahu, se nechá zahřát a vykouzlit si úsměv.

Pajčula
07.07.2022 5 z 5

Proč jen autor nepíše rozsáhlejší knihy? Uznávám - byť se jedná o velmi útlou knihu, četba byla vyloženě ultra all inclusive! Příště prosím o počet stran něco mezi Biblí a knihou TO..

LSD
07.07.2022 5 z 5

Parádní jednohubka skýtající spoustu emocí a zábavy. Párkrát jsem se i přistihl, že se směji nahlas, což se mi jen tak nestává...