Prostopášný modlitební mlýnek

Prostopášný modlitební mlýnek https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37775/prostopasny-modlitebni-mlynek-37775.jpg 3 100 25

Prostopášný modlitební mlýnek začíná na skále vyčnívající z Baltského moře. Hrdinové, svérázný vynálezce Kalle Homanen a jeho kamarád, nezaměstnaný Lauri Lonkonen, se pak dostávají na mnoho podivuhodných míst - do indického Dillí (prodávají patent na modlitební mlýnek, univerzální přístroj ke spáse lidstva), do Číny a do Tibetu (tam poznávají mj. čínské vězení, sněžného muže a dalajlámu), na laponské jezero Inari - a také na Podzimní knižní veletrh do Havlíčkova Brodu, který autor před několika lety navštívil. Prostopášný modlitební mlýnek je veselá a optimistická kniha - kdo se nebojí, tomu se podaří všechno na světě.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Hejkal

Rietas rukousmylly , 2007

maara
01.06.2015 3 z 5

Dej docela dobre vymysleny, ale na me je kniha psana moc rychle, zalozit restauraci a rozjet obchod v indii behem pul roku se veslo do textu jedne vety a tak je to v teto knize skoro se vsim. Pripadne me to, jako kdyz bych ja psal slohovku ve skole a chtel uz to mit za sebou :-) Zkusim ještě jinou knihu od paasilinna, treba je to jen u této knihy.

Keddie
15.05.2015 4 z 5

Přece jen jsem od autora už četl lepší romány. Tenhle je takový hodně absurdní (což mne po přečtení předchozích románů ani nepřekvapuje), ale celkově méně vtipný. Určitě ale stojí za přečtení.

mrazovagabina
14.05.2015 2 z 5

Četlo se dobře, ale celkově mi to přišlo zmatené, místy překotné a trochu i postavené na hlavu.

odejana
24.10.2011 4 z 5

Mně se knížka moc a moc líbila. Skvělý styl, jednoduchý až novinářský jazyk a sdělení, která vyznívají jako obrovská satira na lidské hemžení a usilování. Oba hlavní "hrdinové" přesně dodržují přikázání této epochy, aby každý ze sebe vydal maximum, jen tak obstojí v tvrdé konkurenci dalších schopných. Vymýšlejí neskutečné ptákoviny, všechno jim pochopitelně vyjde, ale nakonec skončí stejně v rodném Finsku u svých manželek a mlýnek, který se měl stát hlásnou troubou nového celosvětového náboženství, působí jen jako reklama na jejich nový skromný podnik. Úžasná satira, ironie, i ten náhlý konec mi připadá na místě, protože jak ti dva byli v neustálém kolotoči, jako když mele mlýnek, tak najednou se zastavili a setrvali a to je konec. Hodně mi to dalo.

klarian
28.07.2011 2 z 5

Zatím nejslabší kniha autora, i když se čte celkem dobře. Ale konec je strašně rychlý, jakoby useklý.