Proměna

Proměna https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509515/95WLmd-giQ-.jpg 4 114 114

ÚTĚK PŘED ŽIVOTEM, ÚTĚK PŘED REALITOU, ÚTĚK PŘED SEBOU SAMÝM. Petrovi se během okamžiku převrátil život vzhůru nohama. Udělal něco, co neměl. Něco, co nechtěl. Čerstvé povýšení, po němž tolik toužil, se najednou zdá být úplně bezvýznamnou součástí jeho rázem bídného života. Bere proto nohy na ramena a hledá útočiště uprostřed syrové šumavské přírody. V hlubokých lesích se Petr pokouší začít nový, zcela anonymní život. Bojuje o přežití v naprosto odlišném světě a jeho příběh se nadále vyvíjí tak, jak by to nikdy nečekal… Napínavý debut nadějného českého autora.... celý text

rodak
20.07.2023 4 z 5

V polovině knihy jsem chtěl hodnotit třemi, jako
že takovou nereálnou blbost jsem dlouho nečetl. Po dočtení je to jinak. Celkově líbilo.

los
13.07.2023 4 z 5

fakt prvotina?

ač bichle, přečetl jsem na jeden zátah, a nechtěl jsem, aby už byl konec - žádné hluché místo, správně dávkované napětí, žádné překombinované zápletky, prostě pořádná porce borectví v uvěřitelných kulisách Šumavy = konečně autor, který ví, o čem píše!

perfektní odpočinkové čtení (nejen) na letní dovolenou

Olous1
11.07.2023 3 z 5

Tak úplně nadšená nejsem jako ostatní čtenáři,ale vcelku dobré čtení. Ubrala bych pár stránek. Ale nemůže se všem všechno líbit. Jiná doporučuji.75%.

Gibis
08.07.2023 5 z 5

Wow! Tak tahle kniha společně s autorem je pro mě objev roku, o to větší, že jde o autora českého! Drsná šumavská příroda a rozmazlený Pražák, kterému dříve nebo později fandit začnete, i když nechcete. Úplně jiný styl thrilleru, než je běžné a výborně se to čte. Já rozhodně doporučuji a těším se na příští autorův počin.

Baška29
07.07.2023 5 z 5

Tak teď jsem si dala jednu čtenářskou smršť. A líbilo. Nahodile nalezená kniha v knihkupectví a velký čtenářský požitek. Při čtení jsem procházela několika fázemi - jak někdo může??!!??, tak teď budu číst o přežívání v lese, nechci fandit lumpovi, a to jsem tedy zvědavá, jak se tohle vyřeší. A jsem spokojená. Fakt jo. Jasně, nevím, jestli by všechno mohlo být reálné, ale spousta toho jo. Nenašla jsem nic extra přitažené za vlasy, co by mi vadilo nebo mne netěšilo.Postavy se mi líbily, někdy jsem jim až skoro záviděla ten způsob života.... Pokud je to prvotina, tak to vůbec není poznat. Kniha je pěkná i vizuálně. Takže já doporučuji.

jarin58
03.07.2023 5 z 5

Proměna je trefný název knihy.Dokonalá přeměna současného floutka v muže jenž se dokázal s pomocí přáel sžít s přírodou a poznat kde je jeho místo.Spíš dobrodružná kniha než thriller.Jen na okraj,kde Petr sehnal v září ptačí vejce?Neznám ptáky,kteří by v tuto dobu hnízdily.

Peace
26.06.2023 5 z 5

"Kdo pozná les, pochopí, že v něm našel mnohem víc, než by zprvu čekal. Vzešli jsme z něj. V lese je všechno, jen je třeba se to naučit najít a správně použít."

Skvělá kniha, která nemá žádná hluchá místa. Opravdu jsem se ani chvilku nenudila. Děj je čtivě napsaný a od pana Věrného si moc ráda přečtu další jeho literární dílka!

MaLaPraha
23.06.2023 5 z 5

Tak největší slabinou knihy je to, že jsem ji dočetla. Je to jedna z těch, u kterých nechcete, aby skončila, a čtete, dokud nepadnete. Moc pěkný styl, vzdáleně mi něčím připomíná legendárního Kulhánka, ale bez masakrů a příšer (resp. masakry a příšerné věci se tady dějou výhradně hrdinovi příběhu). Jak já jsem hlavní postavu na začátku nesnášela a pak mu fandila (a strašně záviděla), tomu se říká "zmoudřet stranou od lidí". Velice čtivé, napínavé, místy stydne krev, sem tam humor, celkový dojem u prvotiny 100 %. Nějak se nám rojí noví nadějní tuzemští psavci, jen houšť.
P.S. Co je zač Vincent!!!!!???

Katania
06.06.2023 5 z 5

Povedené. Člověk se změnit může, když chce.

mil
26.05.2023 5 z 5

Hodně dobrý

Sančez
26.05.2023 5 z 5

PANEBOŽE TOHLE, ŽE JE PRVNÍ KNIHA AUTORA? NO TAK TO KLOBOUK DOLŮ TOHLE BYLA SKVOSTNÁ ČTECÍ LAHŮDKA. Já ty české autory začínám milovat. To bylo tak svěží, jadrné a hlavně skvěle vystavěný příběh. Děkuji paní prodavačce z Dobrovského v Karolíně Ostrava že mne na tohle ukecala. Pane spisovateli nechci na Vás vyvíjet tlak ale doufám, že to není váš poslední skvost. BOŽÍÍÍÍ.

Gabusza
23.05.2023 5 z 5

Příběh je perfektně čtivý, silný a odvážný.
Petr byl sympaťák, ohromný člověk, nebál se rozhodnutí, které mu obrátilo život a to k dobrému!
Taková změna, vzdát se luxusu a utéct do lesů, chce hodně síly a odvahy.
Změna mu prospěla a uvědomil si, že zhýčkaný, rozežraný a luxusní život není to nejdůležitější na světě.

Bylo mi moc příjemné prostředí z Šumavských lesů, navíc tam Petra vázaly vzpomínky z dětství se svým dědou.
Vincent, který Petra naučil žít a přežít v divočině byl skvělý a spravedlivý člověk.

Knihu jsem si strašně užívala a prožívala každé napětí i dobrodružství s Petrem :)
Děkuji autorovi za super příběh a budu se těšit na další.

Josefina636
11.05.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Zajímavý příběh, nečekané zvraty, velmi čtivý jazyk. I když se nejedná o komedii, občas jsem se musela smát nahlas.

Wabinka
08.05.2023 5 z 5

Proměna - jednoduchý a přesto výstižný název pro skvělou knihu. Ze začátku namachrovaný Petr se kvůli závažným okolnostem "ztratí" do lesa a i díky dvěma novým přátelům změní svůj životní styl. Sympatické postavy, drsná příroda, síla přátelství, pocit viny, boj o přežití, napětí, dojetí, špetka humoru, k tomu výborný styl psaní. Jestli takhle brilantně napsal DV svou prvotinu, tak už teď se těším na další jeho knihy. Snad nás nenechá dlouho čekat a má v rukávu připravené další esa. Doporučuji.

EvikU.
05.05.2023 5 z 5

Proměna je dokonalý název této knihy. Petrovi život nachystá zkoušku. Shodou okolností opouští svůj dosavadní život manažera v Praze, přichází o svou ženu a nenarozené dítě. Vzpomene si na les a svého dědu na Šumavě v Horní Plané. Sbalí si batoh na záda a za pár minut vyjíždí z Prahy směr České Budějovice.

V hlavě má zmatek, bolest, vinu a spoustu dalších myšlenek. Myšlenky na sebevraždu. V chatách u lesa poznává Vincenta, starší zálesák, který se vyzná v lidech i v lese. Znal Petrova dědečka a svini v člověku pozná na sto honů. Dává Petrovi druhou šanci, ošetření a cenné rady na přežití v lese. Spolu se svým starým přítelem Vaškem mu jsou v příštích měsících jedinou útěchou.

Závidím všem, kteří mají knihu ještě před sebou. Neskutečně jsem si příběh užila, naplno jsem prožívala všechny pocity s Petrem. Výborně napsaný, žádný text mě nerušil. Vincent je takový ten správný chlap, kterých by bylo potřeba co nejvíc.

Přírodu není ani třeba víc představovat. Nádherné lesy, Lipno, svěží vzduch.

Proměna Petra z Pražského namyšleného floutka v dobrého člověka, který přežije v lese,naučí se žít v souladu s přírodou je dokonalá. Domnívám se, že je to jedna z knih, kterou budu číst znovu, po čase

mysterygirl
29.04.2023 5 z 5

Originální a velmi zajímavá a čtivá kniha.
Těším se na další tvorbu autora. Už teď vím,že bude patřit mezi mé oblíbené.

Christie2020
28.04.2023 3 z 5

Začátek poměrně šokující mě vtáhl do děje. Bohužel postupně se mi některé chování a motivy hrdinů zdály čím dál méně uvěřitelné. A akční hrdina Vincent už byl možná až příliš.
Kniha rozhodně špatná nebyla,ale není to můj šálek kávy.

libuse6749
28.04.2023 5 z 5

Zbystřete, protože tahle kniha vás nesmí minout. Jedná se o debutový román českého autora, který se z větší části odehrává v hlubokých lesích Šumavy.

Právě tam uprchne mladý Petr po bujaré oslavě svého povýšení. Po ranním probuzení ve svém bytě dojde k velkému vystřízlivění a obrátí se mu jeho život rázem vzhůru nohama.
Utíká před životem, před realitou, před sebou samým.

Jak víte, tak knihy hodnotím raději slovním hodnocením, ale v tomto případě se nebojím dát rovnou 5 hvězd a nebudu toho litovat. Autor dokázal od začátku rozehrát napínavou hru, kdy čtenáře chytí a nenechá ho vydechnout do poslední stránky, do poslední věty.
Hlavní hrdina, samolibý Pražák mi nebyl v první třetině příběhu vůbec sympatický, ale příroda a přátelé, které na Šumavě získal, dokázali z něho postupem přečtených stránek vychovat nakonec sympaťáka, který mi přirostl k srdci.

Kniha nese podtitul syrový thriller, což je na český rybníček velký slib. Za mě ho autor naplnil 100%, a to velkým napětím, mnoha překvapeními, tajemstvím, akcí, bolestí psychickou i fyzickou, nechyběl ani humor.

Moniska2410
22.04.2023 5 z 5

ÚTĚK PŘED ŽIVOTEM,
ÚTĚK PŘED REALITOU,
ÚTĚK PŘED SEBOU SAMÝM.

Tak to se mi moc líbilo a smekám před autorem, je to jeho první kniha

Už začátek si mě pěkně zaháčkoval, byl trochu krutý a já nějak nevěřila, že by toho byl Petr schopen, měla sem několik teorií. Proto se rozhodne utéct a schovat v lesích na Šumavě.

Autor se s ním vůbec nemazlil a upřímně při popisu jak si čistil ránu peroxidem, sem se málem počůrala smíchy......to nevymyslíš. Ale jinak dostával pěkně naloženo.

Pak přišlo chvilkové chaotické pobíhání hlavního hrdiny, ale jen co vstoupil do lesa, začala zběsilá jízda a já si knihu užívala.

Kluk který o lese a přežití v něm neví zhola nic, se najednou musí naučit jak si obstarat jídlo, pití a kam složí hlavu.
Dočká se pomoci od Vincenta a Vaška. Oba mi byli sympatičtí hned od začátku, oba měli pochybnou minulost, ale srdce na správném místě, bez jejich pomoci by nepřežil.

Líbil se mi autorův styl psaní, popisy Petrových stavů i popisy krásné Šumavy. To jak se Petr proměnil, stal se jiným člověkem.

,, Jak sem řekl, chci domů " odstrčil smrkovou větev a vešel do lesa.

Mamka_cte
19.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha, kterou jsem si totálně zamilovala!
Děkuji za ni @knihydobrovsky #spoluprace#recenznivytisk

Začátek knihy byl dost hrůzný, ale nevěřila jsem, že by takový čin Petr udělal. Petr uteče před svými činy a sebou samým do srdce Šumavy, kde prožil své dětství u dědečka. A právě tady to celé pokračuje, jedna velká nádhera.

Příběh mě od začátku až do konce neskutečně vtahoval do děje a moc se mi líbil! Popisování přírody bylo super (několikrát jsem si připadala, jako bych byla přímo tam), ale nejvíce jsem se bavila při učení "blbého pražáka" přežití v lese.

Každá postava v knize se mi líbila a i major byl super chlapík!

Při scénkách s policií mi několikrát dost zatrnulo. Málem jsem si okousala i nehty, jaké jsem měla nervy! Prožívala jsem to, jako bych vážně byla tam!

Knihu doporučuji a určitě se v ní každý najde a bude se Vám líbit.

Podporujme české autory! Má to smysl! A tahle kniha to dokazuje!

Šumava útěk lesy české detektivky

Autorovy knížky

David Věrný