Pro tvoje dobro

Pro tvoje dobro https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373076/bmid_pro-tvoje-dobro-85z-373076.jpg 5 694 694

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla – a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackowoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life She Was Given , 2017

LéňaM
20.01.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla moc krásný příběh. A ten konec wau fakt skvělá kniha.jen mi je z toho smutno.

alexis818
19.01.2019 5 z 5

Nádhera.Nemohla jsem se odtrhnout.Od začátku do konce velice napínavý děj.Příběh zajímavý a velmi smutný.

renataab
19.01.2019 5 z 5

Čtivá, smutná, výborná kniha. Velmi zajímavé téma. Příběh jsem hltala jedním dechem.

Stani95
16.01.2019 3 z 5

Asi jsem divna, ale knizka me trochu zklamala. Slysela jsem na ni plno pozitivnich ohlasu a asi jsem cekala vic. Jako krasne se cetla a pokud ji radime do kategorie “zenske romany” tak patri mezi ty na vyssi urovni. Svet cirkusu byl popsan dokonale a opravdu jsem mela husi kuzi pri nekterych situacich. Zaverecne propojeni, kdy jsme se dozvedeli celou pravdu se mi take libilo. Co mi ale nesedelo, ze by opravdu nekteri rodice veznili vlastni dceru v dome. Ano, matka mohla projit velmi silnym psychickym sokem, ale ze se k tomu prida i vlastni otec. A ten zaver mi prisel trochu utnuty. Ze by se ji znova po x letech ujali? To mi prislo nerealne.

PavlaJirka
07.01.2019 5 z 5

Krásný,ale smutný příběh. Kniha se mi moc líbila a všem doporučuji

PetraP17
04.01.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Celou dobu mě chytala za srdce, bulela jsem u ní.. Konec mě dostal. Velice zajímavý příběh.

Mini.Baby
30.12.2018 4 z 5

I druhá kniha je velmi zdařilá (i když mě cirkusy neberou a Willardu se nevyrovná!) ... jen je mi líto, že hrdinky této spisovatelky tak moc trpí :(

ivakola
20.12.2018 2 z 5

Jsem s této knihy hodně rozladěná. Asi do půlky mě to zase až tak nebavilo a nevím vlastně proč, ale Lilly mi byla po celou knihu strašně nesympatická.Ano jistě, litovala jsem ji, měla strašný život a to co jí provedli její vlastní rodiče je otřesné, ale nemůžu si pomoci, nelíbilo se mi to.

edisek83
19.12.2018 5 z 5

O této knize mohu napsat pouze to, že jsem řvala, jak želva :-)

Perlivav
18.12.2018 5 z 5

Nemůžu jinak než dát pět hvězd. Za mě ještě lepší než Stěny Willardu. Sice to není čtení, které vás pohodově naladí, přesto doufám, že se brzy dočkáme další knihy od této autorky.

Arsi
29.11.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Drsná, ale ráda jsem se k ní vracela.

Heyhey
28.11.2018 2 z 5

Zklamání. Velmi slabá slátanina. Po Willardu jsem velmi negativně překvapená.

zdehan
24.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila četla jsem ji jedním dechem a zároven byla smutná.

mysterygirl
03.11.2018 4 z 5

Asi lituju, ze jsem ji vubec kdy otevrela.Poslednich 50 stran hruza a beznadej ,snad jeste horsi nez autorcina kniha Temné steny Wilardu

aktijnov
01.11.2018 3 z 5

Občas dost předvídatelný děj. Ale jako čtení na odpočinek to určitě splní svůj účel.

Illaa
28.10.2018 2 z 5

Příběh to byl vymyšlený pěkně, jen samotné zpracování mi přišlo mírně nudné. Více mě bavily pasáže s vypravěčkou Julií, kde jsem byla zvědavá, jak se pomalu ale jistě hlavní hrdinka dozví tajemnou historii své rodiny.

zuzana2599
25.10.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Prostředí cirkusu 30. let je velmi nezvyklé téma, dějová linka příběhu malé Lilly byla srdcervoucí, dojemná a já ji velmi prožívala. Velmi originální bylo také rozuzlení celého příběhu a rodinného dramatu.
Krásná knížka o mateřské nelásce, vině a o tragédii jedné rodiny !

martulkat
13.10.2018 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, že je waw:-). Ano, přečetla jsem, ale asi mám už dost načteno, nebyla úplně waw, místy bych pokrátila epizody, snad bych to místy nazvala i pohádkou... ale jo, dobrý, ale znám určitě i lepší :-). Za přečtení stojí, proč ne.

Mindy
13.10.2018 3 z 5

Tak jsem dočetla. Nebylo to špatné, ale závěr byl předvídatelný. Taky to upozornění na drastické scény mi přijde přehnané, když si uvědomíme, co se děje v jiných knihách ( King, Sund, Nesbo aj.). Takové oddechové čtení.

katynais
04.10.2018 3 z 5

Zavatek me moc nebavil, ale pak me to zase vtahlo a rozbrecelo