Přísně tajné šifry

Přísně tajné šifry https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18372/bmid_prisne-tajne-sifry-MCb-18372.jpg 4 33 5

Autor se věnuje špionážním případům, se zvláštním zaměřením na šifry a kódované zprávy.

kalache
13.11.2023 4 z 5

...dnes stačí šifrovaný telefon (viz.Dozimetr)...

syskas
08.10.2016 5 z 5

Výborné čítanie o tom, aké dôležité bolo kódovanie, šifrovanie a práca rozviedky počas vojny.

SSim
26.11.2014 4 z 5

Zaujimavá kniha situovaná do prostredia šifier, kódovania a tajných vysielačiek. Po prečítaní človek dostane iný pohľad na boje druhej svetovej vojny na všetkých frontoch a na neoceniteľnú a často neocenenú prácu tajných agentov oboch vojenských táborov. Pri čítaní som ale nemal husiu kožu ako pri čítaní iných kníh od V.P.B., ale rozhodne odporúčam prečítať, hlavne pre čitateľov zaujimajúch sa o špionážne príbehy. 75%

prof.chrobak
13.09.2013

Po přečtení této knihy jsem si uvědomil, jak zásadní význam mají šifry a kódování v dějinách válek a špionáže. Spousta zajímavých faktů, podáno čtivým způsobem.

hadak
02.01.2011

Dobré čtení z oblasti literatury faktu. Člověk se dozví o šifrách a jejich významu, zajímavé informace o německém stroji Enigma.