Tak vchádza svetlo

Tak vchádza svetlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207355/bmid_tak-vchadza-svetlo-207355.jpg 5 299 299

Detektívny román inšpirovaný piesňami Leonarda Cohena a kanadskou históriou od päťnásobnej držiteľky prestížneho ocenenia Agatha Award. Louise Penny sa nechala inšpirovať jednou z najbizarnejších kanadských rodín, ako aj napätím medzi Québecom a zvyškom krajiny. Paralelným príbehom vyšetrovania záhadnej vraždy je situácia s rozpadajúcim sa tímom hlavného inšpektora, ktorý sa po nevydarenom policajnom zákroku ocitá v troskách. Dá sa zachrániť akýkoľvek vzťah, keď sa zdá, že nikto okrem vás už o to nestojí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Premedia

How the Light Gets In , 2013

Hella
15.09.2019 4 z 5

Výborný díl, dokonce znatelně lepší než jeden či dva díly předchozí. Jen to spiknutí bylo na můj vkus trochu přehnaně akční, resp. nevěrohodné. Ale nevadí, knize to ani tak příliš neuškodilo.

Aleen
11.09.2019 5 z 5

Mám poslední dobou velmi šťastnou ruku ve výběru knih. Také u této jsem měla štěstí, ale co to píšu? Vlastně šlo o sázku na jistotu...i když po minulém dílu jsem měla maličko obavy, jak si s prekérní situací L. Penyova poradí. Nechci prozrazovat, tak raději jen náznak. Poradila si velmi dobře a já byla napjatá jak struna, až do samého konce a zároveň velmi spokojená s vývojem situace a také z toho,že mohu pobýt se svým oblíbeným hrdinou v oblíbené vesnici. Bezva!!!

hanap
26.08.2019 5 z 5

Krásná, napínavá, laskavá kniha. Ve vesničce Three Pines bych ráda strávila volný čas, zašla bych do bistra, navstivila Claru, pozdravila Rut....nádhera.

astra3
13.08.2019 5 z 5

Tuto sérii mám velmi ráda. Napínavé, přemýšlivé. Doufám, že Gamache bude i dál vyšetřovat. Nerada bych přišla o něj a vesničku Three Pines.

stejsdan
09.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem - ostatně jako všechny knihy od této autorky. Skvělý styl psaní, příjemné napětí a humor. Navíc velice silný lidský příběh, který vás chytí za srdce! Za mě 10 hvězd z pěti:)

JIVaJaH
08.08.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Báječné počtení. Na pozadí přiběhu o slavné Pětce se odehrává linie kolem černé hry vysoce postavených pánů. Nebo je to obráceně? Každopádně jedno neruší děj toho druhého. Doporučuji velmi!

Belatris
04.08.2019 5 z 5

Naprostá bomba. Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla přes 300 stran za půl dne.
Zatím nejlepší díl celé série, v němž se uzavře řada linií, které byly rozpracované v předchozích knihách - ať už jde o vztahy mezi postavami, záležitosti v Sûreté ohledně podezření na korupci a vraždy... Zase se poodhalí kousky minulosti některých postav a hlavně se převratné věci stanou v životě několika ústředních postav. Naprosto převratné. Moc často se mi to nestává, ale na pár chvil jsem potřebovala i kapesník (a nešlo o sennou rýmu). Perfektně vystavěné, dávkované a velmi záhy (asi ve čtvrtině knihy) vyprávění vybudovalo takové napětí, že prostě nešlo přestat a jít se třeba najíst nebo dělat takové ty otravné věci, které zdržují od čtení a tělo je vyžaduje.

harena
02.08.2019 5 z 5

Nad dalším dílem mé oblíbené série jsem strávila několik příjemných večerů. Opět krásné a také napínavé čtení. Všechny obyvatele vesničky Three Pines už dobře znám a prožívám s nimi všechno, i posezení v bistru. Nejlepší je číst od prvního dílu. V překrásné krajině se setkáme opět se sympatickým, galantním komisařem Gamachem, s Jean Beauvoirem, který se zhroutil po nezdařené policejní akci a kterému kupodivu dokáže pomoci svérázná a drsná básnířka Ruth s husou Rózou. Skvělá kanadská detektivka.

Dajine
29.07.2019 5 z 5

Opět bezva kniha. Těším se na pokračování. Snad bude.

Jack333
23.07.2019 5 z 5

Louise Pennyová je už záruka kvality a toho "starého", co čekám ;). Když si kanadskou Agathu zamilujete, už se jí jen tak nezbavíte, nebude totiž chtít. Překvapivý závěr a vyústění ;).

VěraČamková
18.07.2019 5 z 5

Četla jsem v českém překladu, kniha se mi líbila, ze začátku jsem mírně tápala, ale pak jsem pochopila, že vše je záměrem knihy a jsem ráda, že jsem ji neodložila, protože pak už nešlo knížku odložit a musela jsem číst i při chůzi, jak mě děj vtáhl. Moc mě to bavilo, nádherná četba.

Elsinor024
12.06.2019 5 z 5

Louise Penny nám pěkně zraje jako víno. Čím dál víc je troufalejší a popouští uzdu uhlazeného chování vrchního inspektora. To co najdeme v tomhle díle, není v žádném předchozím. Trochu to jeho postavu zlidšťuje od dokonalosti, ale stejně jsem měla pocit, jako by to vzepětí emocí a trocha vzteku k němu ani nepatřilo:-)
Děj je propracovaný, spousta informací, které do sebe zapadají už od prvního dílu.
Konec je opravdu napínavý a tempo se zrychluje, že se nedá od posledních stránek odtrhnout ani na chvíli. Gamache je nejen téměř bezchybný gentleman, ale také génius, který rozehrál velkou a složitou hru na několika polích.
A vztah dvou hlavních postav... S nimi si autorka zahrála nejvíc a dala jim zabrat. Vrchní inspektor znovu prokázal povahu světce, jak jinak:)

Příběh dokonale vtáhne do děje, popisy a cítění postav skvělé, a tentokrát i v poklidném Three Pines superakční.

Agatha84
10.06.2019 4 z 5

Snad jen díky té jedinečné a nenapodobitelné atmosféře Three Pines a postavě inspektora Gamache dávám za čtyři hvězdy. Tentokrát to vše působilo až příliš neuvěřitelně,abych mohla být plně spokojená. Nechala jsem se jen unášet vlnou nostalgie a nad dějem jsem raději příliš nedumala.

pepa4081
10.06.2019 5 z 5

Váhám, jak napsat komentář k této skvělé knize, abych něco neprozradil. Tak jen stručně. Část děje se odehrává opět v Three Pines, vyšetřování případu se prolíná s Gamachovým bojem proti jeho letitým nepřátelům. Zvlášť závěrečné kapitoly jsou o poznání akčnější, než jsem u Luise Pennyové zvyklý. Vůbec mi nevadilo, že jsem něco uhodl předem a konec jsem skoro obrečel. Moc se těším na další knihy této autorky. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

Nestorkea
30.05.2019 5 z 5

Opět nádherná kniha. Ačkoliv detektivní, milá a příjemná. Přála bych si poznat muže jako je Gamache a lidi i prostředí vesničky Three Pines. Jak bylo již několikrát zmíněno, sérii je nutné číst popořadě jak byla napsána. Pak se vše krásně prolíná a s každým dílem přirůstá blíže k srdci čtenáře.

siobhan
28.05.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout

chrudas
08.05.2019 5 z 5

To bylo, ale počteníčko. Nádhera......

gad
07.05.2019 5 z 5

Krásný příběh. Moc pěkné čtení. Doporučuji.

zuzana2599
06.05.2019 5 z 5

I já jsem již podeváté propadla kouzlu vesničky Three Pines a této skvělé sérii !!
Úchvatné čtení ! Stejně jako Gamachův pes Henri jsem se asi zamilovala do husičky Rózy, kterou vlastní svérázná básnířka Ruth. Bravo, paní Louise, dokonalé jako vždy !!

KnihoMorka
30.04.2019 5 z 5