Ráj mrtvých dětí

Ráj mrtvých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/bmid_raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3 335 335

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Vendeta

Wo die toten Kinder leben , 2013

rnusccnm
11.03.2019 4 z 5

Kniha byla pro mě velmi čtivá. Jen ten konec mě zarazil, na můj vkus nedokončené a trochu vlastně jsem ani závěr případu nepobrala, jak to tedy bylo.

Hanca91
13.02.2019 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale....
V tomhle případě jsem si připadala ochuzená o jednotlivé střípky, které k sobě čtenář skládá, aby mu došlo, jakým směrem se bude příběh odvíjet.
Tady se pořád vyšetřovalo, vyšetřovalo, na nic, co by souviselo s původním případem, se nepřišlo, úplně nečekaně přišlo rychlé rozuzlení a ejhle, on je konec knížky.
Z detektivního příběhu se podle mě stal příběh s romantickým závěrem a jsem celkem zvědavá, kterým směrem se vydají další knihy ze série Steinbachová a Wagner.

MonikaV
09.02.2019 3 z 5

Děj docela odsýpal, konec zvláštní, takový uříznutý....

elfinkaa97
09.02.2019 1 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, kvůli jejímu zajímavému tématu, ale nehorázně moc mě zklamala. Téma dobré, ale to jak to autorka napsala mě strašně nudilo a i to působilo nuceně. Navíc, jelikož jsem nečetla předchozí díly s hlavní hrdinkou, nevím, co se stalo s její dcerou a proč musela Anna odejít od policie. Je na to v knize spousta náznaků a narážek, ale nějaké vysvětlení se nedozvíme. Kniha mi připadala pomalý vzestup na kopec, ze kterého nejen, že se vyklubal obyčejný kopeček, ale ještě z něho najednou nečekaně spadnete. Kniha zkrátka najednou skončí a vy máte pocit, jako že sice jste se dozvěděli kdo za všechno může, ale taky vám spousta detailů chybí a vlastně jste se nic nedozvěděli. Jedna hvědička je pouze za dobrý nápad.

Ivet1990
12.01.2019 3 z 5

Moc dobře se to četlo

lucie6062
03.01.2019 3 z 5

Začátek super a ze zvědavosti za den dočteno. Styl psaní jednoduchý a čte se opravdu rychle, ale je to celé nedodělané. Postavy a místa popsány stručně, hlavní děj se ve čtvrtce utne a řeší se něco úplně jiného. Když už se tedy vrátí k hlavní linii, případ uzavřen během pár stránek a konec byl velké zklamání. Kdyby byla kniha klidně na 500 stránek a se vším všudy, určitě by byla super, takhle to vypadá, že ji autorka napsala na rychlo. Škoda, ale tři hnědý zaslouží za nápad.

bara8216
09.12.2018 4 z 5

Ráj mrtvých dětí byla má první kniha od této spisovatelky. Styl, kterým ona píše mi vyhovuje. Možná měla autorka lépe popsat některé postavy, okolí, ale mě osobně to až zas tak nevadí. Hlavní hrdinka mi je docela sympatická, ale celou dobu jsem čekala kdy už se něco stane mezi ní a tím farářem :D Kniha by si ale zasloužila lepší konec, přišel mi zbytečně moc uspěchaný.

astra3
07.11.2018 3 z 5

Kniha je poměrně útlá s krátkými kapitolami. Čte se svižně. Taková malá jednohubka, spíše jednodušší a místy naivní.

Refadora
21.10.2018 odpad!

Jsem hodně zklamaná! Kniha se špatně četla, kromě úplného začátku skoro chyběly popisy okolí a vůbec jsem si neuměla představit, kde a jak se scény odehrávají. Šlo z velké části jen o dialogy. Ani vykreslení postav mi nepřišlo dobré. Hlavní hrdinka má zřejmě zajímavou životní historii, ale nechávala mne úplně chladnou- a nejen ona. S žádnou postavou z knihy jsem se neuměla ztotožnit nebo si ji aspoň představit jako osobu, která by ve skutečném světě mohla existovat. Chování postav i vztahy mezi nimi mi přišly hodně přitažené za vlasy. No a co se týče děje, nelíbilo se mi spojení dvou případů, nic nebylo dotažené do konce a viníka jsem odhalila skoro hned po jeho příchodu na scénu.