Palác kurtizán

Palác kurtizán https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160475/pripady-soudce-ti-palac-kurtizan-160475.jpg 3 25 4

Nové případy soudce Ti série

V luxusním nevěstinci v Pu-jang bylo nalezeno tělo bez hlavy, a protože město patří pod správu soudce Ti, začne soudce hojně navštěvovat tuto uzavřenou společnost, což nelibě nesou zejména tři jeho manželky. Zatímco Ti pronásleduje nepolapitelného vraha, který za sebou zanechává jednu mrtvolu za druhou, jeho manželky se vzbouří. Soudce Ti musí vynaložit veškeré své detektivní umění, aby rozpletl, co se za vraždami a revoltou manželek skrývá.... celý text

Luciefever
05.10.2021 2 z 5

To je tak, když ještě nechcete nechat soudce Ti odejít spolu s jeho literárním otcem. Prostě jsem tomu chtěla dát šanci, byla jsem zvědavá. A neříkám, že jsem byla úplně zklamaná.
Ale Gulik psal s mnohem větší elegancí, hlubokou znalostí tehdejší společnosti. Tohle přirozené zachycení života a jeho malých detailů umocňovalo věrohodnost a atmosféru příběhů. V tomto případě to byl spíš rozčeřený odraz na hladině. Nu, pokračovat v díle jiného autora není příliš vděčná robota. I tak nelituji, že jsem mohla
Palác kurtizán navštívit.

Carmen13
19.10.2017 odpad!

Upřímně řečeno, žádný velký zázrak jsem nečekala, ale ani takovou hrůzu. Charaktery jednotlivých postav absolutně neodpovídaní své originální předloze. Kolikrát mám pocit, že pan autor původní příběhy od pana Gulika ani nečetl...

Martulka47
27.08.2016 5 z 5

Mám tématiku čínských detektivek moc ráda a knihy tohoto spisovatele si jednou za čas ráda přečtu. V každém případě detektivky Roberta van Gulika jsou nenapodobitelné.

Maat
22.04.2014 1 z 5

Tahle kniha patří k minimu knih, které jsem neodčetla. Příběh byl plytký, žádná akce, velmi velmi pomalé rozvíjení příběhu, opravdu jsem se nudila.