Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/bmid_sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4 835 213

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det fördolda , 2010

gordon13
05.11.2017 5 z 5

První díl nové závislosti, příběh mi okamžitě učaroval a s ním i jeho další pokračování, doufám, že jich bude ještě opravdu hodně :-)

Calinda
30.10.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, dost hluchých míst, vleklý děj, knihu jsem neodložila jen z toho důvodu, že jsem byla zvědavá na pachatele. Ke konci měla větší švih a konečně trochu napětí. Ovšem poslední stránka, kdy se Sebastian (mimochodem velmi nesympatická postava s podivným charakterem, která má zřejmě ve čtenáři vzbuzovat dojem sebevědomého provokativního frajera s neskutečným charismatem, na mě téměř po celou dobu působil jako úplný hlupák) dozví, kdo je jeho dcera, je... no, jak to napsat - to jako fakt? To snad ne!

Karelvovsik
27.10.2017 4 z 5

Konečně zase kniha, po několika odložených a nedočtených, která mě bavila. Jako detektivka je příběh lepší průměr, místy trochu zdlouhavá, ale hlavně mě fakt bavilo, jak v knize š..á kámen cihlu. Hlavně Sebastian neví kam by zasunul dřív. :o))

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Další skvělá detektivní série. Jen nevím, zda mám postavu psychologa Sebastiana Bergmana nenávidět nebo litovat.

ddkk
05.10.2017 5 z 5

Výborná detektivka, koneckonců jako všechny následující, které jsem si okamžitě doplnila do knihovny. Není to žádné plytké "rychloobrátkové" čtení, je vidět zkušenost autora...doporučuji!

Ďumbierka
15.09.2017 4 z 5

Dobre čitateľná, no miestami som mala skraty sa pohnúť ďalej, príbeh bol, ale super a chceli ste jednoducho vedieť ako skončí a kto to bol a všetko k tomu. Mňa knižka oslovila a mám doma aj druhý diel...

Poluch
14.09.2017 4 z 5

Za mňa tak 70%. Kniha sa čítala dobre. Ľahko a svižné napísaná. Ešte som nečítal knihu ktorá by tak dopodrobna opisovala prácu vyšetrovateľov. Ako úvodná kniha série super. Verím a dúfam, že ďalšie knihy budú ešte lepšie. Inak zana Sebastian veľmi neznesiteľná postava. Sympatie som k nemu postupne získaval, ale nie úplne. Dúfam, že v ďalších častiach budú lepšie popísané aj ďalšie postavy.

aktak1203
12.09.2017 4 z 5

Opět jedna z lepších detektivek, ale Nesbo to není. Byla jsem spokojená, ale hledám autora, který mě zaujme jako Nesbo, což se mi zatím nepodařilo. Určitě ale milovníky detektivek kniha zaujme.

barusak1
23.08.2017 5 z 5

Kniha byla skvělá. Těším se na druhý díl

haski
23.08.2017 5 z 5

Tak jsem objevila dalšího dobrého spisovatele severských detektivek. Hlavní postava psychologa je ze začátku hodně nepříjemná, ale časem se vám dostane pod kůži. Děj je pěkně vygradovaný a není nouze o překvapení a dokonce se vám nabídne možnost vlastního řešení. Donutí vás to přemýšlet. Jsem zvědavá na další díl.

Danago
19.08.2017 5 z 5

Knížka Temná tajemství je začátkem série a velice dobrým začátkem, protože já se hned vrhnu na další dí.
Příběh je zajímavý , je podaný jinak než jsme u severských autorů zvyklí. Sebastian Bergman psycholog, který pomáhá při vyšeřování, je trochu samotář a samorost a v týmu z něj nejsou zrovna nadšení. Jako hlavní postava vnáší do knížky další rozměr, trochu jiný pohled. Závěr byl pro mě docela nečekaný , dojal mě a taky dává motivaci ke čtení dalšího dílu.
Tato knížka se velice dobře čte . Od celé série očekávám opravdu zajímavé čtení.

Wargo
10.08.2017 4 z 5

Kostra knihy ako mnohé iné... životom utýraný muž, detektív, resp. psychológ, obeť brutálneho činu, kriminálne pátranie a podobne. Kniha však počas celej svojej dĺžky ponúka aj menšie zaujímavé zvraty a tzv. "pod-deje", ktoré knihu spestrujú a oddelujú od ostatných. Zaujímavé čítanie, a mierne namotanie na pokračovanie čítania aj ďalších kníh v sérií.

Lana33
31.07.2017 5 z 5

Překvapivě skvělá kniha. Velmi mile mě překvapilo, že autoři dokázali propojit současné i minulé životy postav, aniž by to působilo rušivě.

Postavu Sebastiana jsem zároveň nesnášela i milovala. Konec knihy mě naprosto dostal, i přesto, že jsem si poměrně brzy myslela, kdo by mohl být jeho dítětem. Děj ubíhal přiměřeným tempem. Kvalitní čtivo.

susu
03.07.2017 5 z 5

Celou dobu jsem myslela, že dám 4 hvězdy, ale po dočtení posledních vět musím ohodnotit plným počtem :) a těším se na pokračování...

davaprd
27.06.2017 4 z 5

poněkud náročnější čtení, zvláště na začátku, než si zvykneš na časté přeskakování v ději, ale jinak moc pěkně zpracovaná kniha s dobrou zápletkou. Trochu jiná severská detektivka a to mě těší ...

March
26.06.2017 5 z 5

Moje první kniha od autorů a naprosto mě dostala. Líbil se mi i závěr knihy, která navnadila na další díl, na který se prave vrhám.

Hanilelai
19.06.2017 4 z 5

Kniha byla moc fajn. Bohužel motiv vraha najdete hned a jen vahate,který ze dvou to mohl udělat...postavy a vztahy velmi zdlouhavě popisované, což svědčí o rozjezdu nové série o psychologovi SB. Závěr knihy sice překvapí, ale nešokuje. Čtenář podvedome podobny zaver čeká. Máme tu prostě nového hrdinu, kterého budeme mít rádi. Záleží ovšem na tvurcich if v dalších dílech překvapí víc než v díle prvním. Pokud čtenář čte detektivky hodně a rad, přál by si větší zvrat děje. Zde nebylo ani napeti, spíše vice psychologie , coz v zadnem pripade knihu nečiní méně ctivou ba právě naopak. Tak hurá na 2. díl ☺

RSR
22.05.2017 5 z 5

Dobrá detektivka, příjemně se četla, dobře propracované charaktery hlavních hrdinů a děj (jak už tu bylo někde zmíněno) uvěřitelný. Žádné propojení s vysokou politikou, mafií, nebo nájemnými zabijáky. Určitě nebude mým posledním dílem ze série.

Aymira
05.05.2017 5 z 5

Váhala jsem mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, nakonec zvítězil plný počet, především kvůli úplnému závěru, který byl pro mě nečekaný a dojal mě. Kniha samotná se mi četla velmi dobře, určitě k tomu přispěl i fakt, že autoři rádi používají krátké výstižné věty. Příběh byl neotřelý, uvěřitelný a skládal se z mnoha vrstev, takže čtenáři po celou dobu nezbývá než jen odhadovat, kdo za vším stojí. Děj možná nemá tak hutnou atmosféru jako jiné severské detektivky, protože neobsahuje žádné drastické popisy těch nejkrvavějších zločinů, ale to vůbec nevadilo.

Postavy byly výstižně popsané, vyšetřovací tým působil sympaticky, každý v něm měl svoji nezastupitelnou roli a dokonce nechyběl ani policajt-nešika. Hlavní postava, Sebastian Bergman, je osamělý, místy bezpáteřní psycholog se svými vlastními vnitřními bolestmi, ale kupodivu i přes jistou autory nabízenou nesympatičnost se čtenáři jeví jako charismatický šarmantní muž, Celkově shrnuto jsou Temná tajemství hodně vydařeným začátkem série.

ollinka1989
05.04.2017 3 z 5

Hledala jsem dalsi autory, co maji vice knih navazujici na sebe. Tak jsem zkusila tuto knihu..prvni dil nebyl az tak zajimavy pro me. Nemuzu rict ze by to bylo uplne spatne..ale chybel mi pocit napeti..ten se za celou knihu nedostavil..ale i tak jsem dala sanci druhemu dilu a musim rict, ze ten uz je o mnoho vyvedenejsi