Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/bmid_sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4 835 213

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det fördolda , 2010

Arwen777
11.07.2021 4 z 5

Velice solidní švédská detektivka, která se trendu severských detektivek vymyká tím, že není nadměrně brutální. Co mě po dočtení napadlo nejdříve, bylo, že příběh je uvěřitelný. Sice zamotané klubko rodinných vztahů, školního prostředí, kamarádství mezi teenagery, složitých mileneckých peripetií, přesto se mi rozuzlení zápletky zdálo reálné.
Kniha je napsána poutavě, chytla mě od první stránky. Policejní práce je velmi dobře zachycena a jak tu již zmínilo spoustu čtenářů, dozvíme se i hodně o soukromí hlavních postav. Kontroverzní je postava psychologa Bergmana, který dokáže být nesnesitelný i sám sobě. Nevím, jestli ho jeho genialita omlouvá, ale byla to vcelku osvěžující změna oproti šablonovitým rozervaným detektivům.
Ačkoliv už se snažím nezačínat další série, tato vypadá tak dobře, že si další díl určitě někdy přečtu. Doporučuji.

Dajine
04.07.2021 4 z 5

Fakt dost dobrý. A Sebastian sympaťák. Sobecký, arogantní, namyšlený, ale se srdcem na pravém místě.

PanKrbec
29.05.2021 5 z 5

Hmmm, tak to se mi libilo, letos asi nejvíc ze všeho, co jsem zatím přečetl. A to se mi dotoho ani moc nechtělo, ale kvůli čtenářské výzvě a srdci na obálce... Ještě před tím, než jsem to dočetl, tak už jsem si objednal další tři díly a později si určitě koupím i ty zbývající :-) Hlavní hrdina, hodně velkej podivín a né každému může být sympatický. (Ale asi bude přesně takový, jakého ho chtěli autoři mít, proto vždycky nechápu ty komentaře některých čtenářek: "... knížka se mi nelibila, protože ten či ten mi byl nesympatický") Něco z toho, co za tím stojí, už jsme se dozvěděli v tomto díle, ale to hlavní se určitě dozvíme až "nekdy příště" (Ahoj Oldo) . Mohu jen doporučit.

Pavlnka
28.04.2021 4 z 5

Hodně napínavé, ale hlavní postavy takové divné. Nevím, jestli budu v sérii pokračovat.

Iva B.
26.04.2021 5 z 5

Nechápu, že jsem tuhle sérii a spisovatelskou dvojici, objevila az teď!! Výborná detektivka, je tam napětí, dobra zápletka, postavy.. Sebastian není prvoplanove sympatický, má svoje démony, toho milujete i nesnasite zároveň. Na konci skvělá lakacka na další díl... Takže další série, kterou jsem objevila a budu chtít přečíst, abych zjistila jak se vyvíjí postavy, jejich vztahy a podobně..

jitka1585
11.04.2021 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila,zápletka byla zajimava-mrtvy chlapec s vyrizlym srdcem.Chlapec s nízkým sebevědomím,který prošel šikanou i domácí nepohodou,ale i s tajemstvím..Do vyšetřování se sám zapojí známý psycholog,i on se smutnou minulostí. Musím přiznat,že i přes jeho chytrý pohled na případ mi byl od začátku až do konce psycholog neuvěřitelné protivný,jeho názory na ženy a zacházení s nimi,až odporný.Sebestředný,protivný obtloustlý Don Juan.Případ vyřešil a konec byl překvapivý.I přes to,že mi je Sebastian tak nepříjemný jsem zvědavá na další dil a na to jak se vyrovná se svou minulostí.

maruschka
15.03.2021 4 z 5

Tak pokud jsem to pochopila správně, tak Švédi nepovažují pivo a víno za alkohol :)

Evka27
07.03.2021 3 z 5

Nebylo to vcelku vůbec špatné, ale chybělo mi napětí a něco, co by mě nutilo se ke knize rychle vracet. Taky se to všechno děsně táhlo.

Mrňous1
25.02.2021 5 z 5

Tak toto bylo výborné čtení. Zřejmě další skvělá série, kterou chci přečíst:-) Měla jsem obavy, protože severské krimi mě neberou, ale tohle byla opravdu lahůdka. Zajímavý příběh, zajímavé uvěřitelné postavy - to neznamená všechny sympatické a Sebastian překvapivě nepatřil mezi ty nesympatické:-))), čtivé. Opravdu se mi to velmi líbilo a těším se na další díly.

Zdenas5
19.02.2021 4 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a byla jsem mile překvapena. Kniha nepopisuje brutalitu zločinu, ale zachycuje detektivní postup při vyšetřování vraždy mladého chlapce. Jeden díl skládačky postupně zapadá do druhého, až dospěje k odhalení skutečného pachatele. Nebo spíš pachatelů? Nemalý podíl na vyřešení případu má i psycholog Sebastian, jehož zvláštní chování je ovlivněno vztahem k rodičům a tragédií ve vlastní rodině. Miluji tyto rozpolcené osobnosti, jejichž osobní příběh bývá velmi zajímavý (ale samozřejmě jen v knihách, žít bych s nimi nechtěla). Při čtení mi ze začátku vadilo chybějící členění textu (nevím však, jestli to není pouze mou čtečkou). V jedné větě vystupuje jedna postava a v další (bez nějakého přechodu) už vystupuje někdo jiný. Časem jsem si však docela zvykla a už mě to nerušilo. Knihu mohu doporučit.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Toto vyzerá na novú závislosť. Výborný prvý diel, veľmi sympatický tím a teším sa na ďalšie diely.

jablunka198
07.01.2021 5 z 5

Jedna z těch bravurních detektivek, která se čte úplně sama, od začátku do konce jedním dechem. Naprosto excelentní vykreslení postav a charakterů, včetně hlavního hrdiny, kterého prostě musíte nenávidět i milovat zároveň. Už se těším na další díly ????

85098211
16.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, která mne připoutala hned od první stránky a nedokázala jsem se od ní odtrhnout až do úplného konce. Vyšetřovaný případ je strhující, napínavý a komplikovaný, má tedy všechno, co by ve správné detektivce rozhodně nemělo chybět. Sebastian je nesympatický, nafoukaný a poměrně promiskuitní, takže jsem si něj musela zvykat v podstatě až do konce ;-). Vyšetřování jako takové bylo hodně složité, ale kniha je napsaná tak, že se v něm určitě neztratíte. Kromě toho zde najdeme spoustu postav, které opravdu sympatické jsou, převážně z řad vyšetřovatelů. Rozuzlení případu je doslova famózní, protože to už několikrát vypadá silně nadějně a také věrohodně, že se podařilo chytit toho správného pachatele - a nakonec je všechno úplně jinak. A jako třešničku na dortu si pro nás autoři nechali úplný konec knihy, který se týká soukromí Sebastiana Bergmana - a ten stojí za to! :-) Samozřejmě už nic dalšího prozrazovat nebudu, knihu doporučuji a časem se budu určitě zase těšit na setkání s tímto arogantním chlápkem ;-).

mataj
01.11.2020 5 z 5

Výborný první díl série Sebastiana Bergmana. Čtivá a dobře napsaná detektivka, která vtáhne do děje a postupně odkrývá stopy a hlavně "temná tajemství" jak oběti tak podezřelých.

šipek
16.09.2020 5 z 5

Ta za mě výborná detektivka. Další skvělá série díky databázi knih. Sehraný detektivní tým a v knize nahlédneme i do soukromého života vyšetřovatelů. Moc dobře napsaná kniha plná nečekaných zvratů s výborným vyvrcholením. Vřele doporučuji.

Tobík
31.07.2020 5 z 5

Skvělé čtení, napínavý a inteligentní thriller s arogantním, ale pro mě nesmírně sympatickým Sebastianem. Příběh má spád, jsou tu velice dobře propracované hlavní postavy a už se těším na další vyšetřování s touto partou. A hlavně, co teď udělá Sebastian.

harena
28.07.2020 5 z 5

Výborný první díl série, opět jsem se k ní vrátila a znovu ji hltám, jako před dvěma lety. A ten arogantní Sebastian, notoricky známý potížista, se kterým nikdo nechtěl spolupracovat, opět exeluje, pomáhá v dalším pátrání, objevuje vnitřní souvislosti a díky němu je zatčen pravý vrah. Nebo vrazi? To objasní až Sebastian a věřím, že si získá většinu čtenářů. Mě určitě ano. Neschází skvělá psychologická sonda do soukromí policejních vyšetřovatelů, skvělé dialogy, kniha má spád a napětí. Co víc si přát v horkém létě přát. Už jsem si v knihovně zamluvila další díly a těším se, že si znovu pořádně počtu. Doporučuji.

moudivlacek
27.07.2020 4 z 5

Rodina, to je slovo a pro někoho nejen to, znamená to celý život. Když je v ohrožení, je třeba jednat, i když ne zrovna správným způsobem. Sebastian je sice inteligentní psycholog a opravdu mu to pálí, má za sebou osobní trauma, jen jsem nějak těžko chápala tu jeho arogantnost, povýšenost. Využít a zneužít okolí ke svým cílům. Ale když zjistí, že by měl mít možná dítě a pátrá po něm, je trochu lidský. Každopádně pátrací tým je odborník na slovo vzatý a i když to tak dlouho nevypadá, pomalu skládá těžkou skládačku. Zkusím ještě další díl, jestli Sebastian trošku nebude takový nesnesitelný. Ale prima detektivka.

knihomolkadorfa
13.05.2020 4 z 5

Super detektivka. Sebastian je miláček a přirovnání 3D občas s chutí využívám :)

Kriistynaa
06.05.2020 5 z 5

Vyborna kniha, uz se moc tesim az si prectu dalsi dil.