Chlorid sodný

Chlorid sodný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 690 690

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

Ticiana
28.07.2022 4 z 5

Vážně to skončilo takhle?! Jsem zvedava, jak dlouho se bude cekat na další knihu. Tentokrat tady bylo fakt hodně postav, které se mi trosku motali. Počteníčko skvele, žádné nudné části. Tohle se povedlo.

Nina291
26.07.2022 5 z 5

Olsenova klasika, pomalý rozjezd ale finiš .... ten teda stojí za to. Jsem zvědavá jak to s Carlem dopadne

mol378
23.07.2022 4 z 5

Pro mě jako u všech knih série dlouho trvající rozjezd. Než já se začtu... A tentokrát i ten konec nebyl nijak zvlášť vygradovaný, no jo, když my pachatele už známe a zároveň víme a právem očekáváme, že musí být poražen! Kdyby zas tam byl nějaký vyumělkovaný zvrat, brblala bych něco o naprosté nepravděpodobnosti, že ano. Tak co s takovým čtenářským materiálem. Shrnuto - jako vždy příjemné setkání se členy oddělení Q, velbloudy a Asadovými přeřeky (dělá to naschvál), přiměřené napětí v mnoha pasážích, solidní čtení. Další díl _ už aby tu byl!

Sixao
20.07.2022 4 z 5

Kniha mi přijde slabší než předchozí díly. Morck řeší případ během covidových omezení. Sympatické bylo, že k nošení roušek zaujímal stejný postoj, jako u nás většina. Starý případ s hřebíkovačkou opět na scéně. Adler-Olsen měl vždy tendenci přehánět, tady mi to přišlo už moc. Zklamalo mě, že vrah byl odhalen asi ve 2/3 knihy. Nějak jsem postrádala napětí. Navíc otevřený konec.

hanzmb
18.07.2022 4 z 5

A to spíše jen z úcty k prvním 7 dílům. To, co mě hrozně bavilo ( kromě kvalitní krimi složky), byly vztahy uvnitř oddělení a prokreslení jednotlivých postav. To od minulého dílu zcela ustupuje do pozadí. V tomto dílu se to autor snaží překombinovat spoustou mrtvol. Čtenář ztrácí pocit reality, nedokáže se s tím sžít. Navíc závěr je alá pokračování příště. Zatím ale neexistuje.

saez
18.07.2022 4 z 5

Trochu to ztrácí na síle, ale pořád mě baví a to je hlavní. Jen mě naštval ten konec, co mi předvídá napjaté a dlouhé čekání na další díl.

mfanta
18.07.2022 3 z 5

Autor se po Oběti 2117 vrací ke "klasickému" oddělení Q. Bohužel to není úplně ono. Vtípky jsou často vyčpělé, velbloudů je příliš mnoho a případ mě nepohltil natolik jako některé předchozí. Carlovy komentáře ostatních postav uvnitř jeho hlavy mi dokonce místy začaly lézt na nervy. Malý bonus: První kniha dokumentující život za Covidu, kterou jsem četl.

konformita
16.07.2022 5 z 5

Po hoooodně dlouhé době jsem si spravila chuť. Ano, byla horší než předešlé, ale i tak světová extratřída. Poslední stránky se zatajeným dechem. Chyběl mi tam humor a nadbýval covid, ale co už.

makke
15.07.2022 4 z 5

Na to jak dlouho jsem se těšila, že vyjde nový díl, bohužel mírné zklamání. Knihu jsem sice přečetla jedním dechem, ale v porovnání s jinými díly byl tento trochu slabší. K tomu jako bonus otevřený konec. Nezbývá než doufat, že to bylo jen malé zaváhání a následující díl všechno napraví.

čef
13.07.2022 4 z 5

Asi se to stále dobře prodává, oddělení Q pořád táhne. Tento díl mne ale příliš neovládl, přišlo mi to jako napínavá pohádka pro dospělé. Takové monstrózní akce a přeorganizovaní zabijáci mi totiž už připadají víceméně směšní. Jestli je něco na této knize ještě jakž takž, tak je to popis činnosti různých hajzlů, ale to víme i bez této knihy, kolik je zla v různých spolcích a podnicích. Napsáno profesionálně, literatura neutrpěla žádné škody.

iLuciferie
11.07.2022 3 z 5

Za mě určitě zlepšení oproti předchozí Oběti 2117. Přijde mi, že autor lehce změnil styl psaní u Carlovy linky, jinak už mi to přijde vlastně trošku jednotvárné. Oproti prvním čtyřem/pěti dílům už prostě tak nadšená nejsem, nicméně na další díl jsem i tak zvědavá :)

Hana62
09.07.2022 5 z 5

Tak nezbývá než zase čekat. Stále si říkám, že se snad dozvím, co se stalo před lety...a nic! Pokračování příště:-)
Zklamaná ale nejsem, Olsen umí napsat pokaždé jiný příběh. Carl se mi líbí víc, je lidský, více si váží spolupráce s kolegy z oddělení Q. Doporučuji.

sf1
09.07.2022 2 z 5

Autor vzal mustr Selfies a narouboval na něj Chlorid sodný. Takže vraha známe od začátku a skoro pět set stran čteme o tom, jak po něm Carl a spol. pátrají. Rozvláčné, nudné, protkané katolickými tlachy.

Solverino
08.07.2022 3 z 5

Bohužel dost průměrná záležitost, po zhruba polovině knihy už dost nudná a repetitivní. Oddělení Q už začíná být velká nuda. Je to celé takové už moc vycucané z palce u nohy.... reálie jsou spíš takové surreálné a ten nesmyslný nápad na vraždění je taky hloupost na n-tou, je vidět že už došli nápady.
P.S. tak se to nakonec nedalo ani dočíst, velmi nudné a podprůměrné.

soukroma
08.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Tenhle solný roztok mne zprvu občerstvil, poté se mi po něm trochu kroutila nejen ústa, ale nakonec i útroby. Celé mi to připadalo hodně fantaskní - na autora asi v době kovidové prostě padla taková nálada, že namíchal neuvěřitelný koktejl s rádoby "biblickými" anděly pomsty páchané na ohavných produktech naší doby v podobě osob(ností), které se nechávají rády hodně vidět a které nemají špetku morálky. Obé bylo ve svém důsledku hodně depresivní a místy až nechutné.
A do toho se ještě Carl octl v nevhodném postavení a vůbec celý tým musel improvizovat v rámci protikovidových dánských opatření na konci roku 2020. A vánoční tečka celou pohádku pro dospělé nakonec završila, vždyť dobro zvítězilo nad zlem, tedy ne úplně zejména v Carlově případě a rozhodně ne nad kovidem.
Rozhodně si nestěžuji, předchozí dva díly jsem nemohla ani dočíst.

Mája777
06.07.2022 5 z 5

Hmm, tak a teď musím čekat. Otevřené konce mi nevadí, jenom doufám, že čekání nebude dlouhé.
V tomto díle se setkáváme s čirým zlem převlečeným za anděla. Co dodat? Užila jsem si to. A Asadovy vtipy o velbloudech mě baví. Doporučuji.
(6. 7. 22 - 12 741 - 28)

soupik2012
05.07.2022 4 z 5

Chlorid sodný sice patří k těm lepším příběhům z této série, nicméně na poli kriminálním v podstatě nepřináší nic nového. A také humor jakoby se pomalu již vytrácel. Asadovy přeřeky a velbloudí vtipy mi teď přijdou častěji trapné než vtipné a hlavně je jich zbytečně moc. Z počátku jsem si nebyla jistá, jestli si vůbec přeji aby byl pachatel dopaden, ale naštěstí se ukáže, že zlo je zkrátka zlem a zlem zůstane i když se na oko tváří jako "dobro". Závěr slibuje, že bychom se mohli v dalším příběhu dočkat něčeho zásadně jiného. A na to se docela těším. Celou tuto sérii čte naprosto dokonale pan Igor Bareš.

nicolettkaa
05.07.2022 4 z 5

Návrat starého dobrého oddělení Q. Tentokrát opět řeší staré případy, které trvají až do současnosti. Kniha mě bavila, půl hvězdičky ubírám za covid, který byl do děje napasovaný na sílu. Ale beru, že je to odraz doby, kdy autor knihu psal. Druhou půlku hvězdičky za překlad. "Mno" v přímé řeči mi otvíralo nůž v kapse.

Irsaf
01.07.2022 4 z 5

Další povedený díl ze série Případy oddělení Q…
Akorát zase ten covid v příběhu… :-(
Teď zase budeme dlouho čekat na další pokračování…
Hlavně co se Carla týká…
Dobrá detektivka, ke konci napínavá…

marketa7
30.06.2022 5 z 5

Skvělé čtení, oddělení Q opět nezklamalo. Některé dřívější knihy jsem viděla ve filmu, snadno jsem si tedy dosadila i tváře. Hlášky Asada s velbloudy jsou příjemným okořeněním. Kdo máte rád detektivní příběhy, co pěkně plynou, neváhejte!