Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 794 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

ivousekk
19.12.2014 4 z 5

Zajimava detektivka, dobre se cetla. Sceny s unesenymi divkami byly velice detailne vyliceny, ze mi z toho bylo opravdu hrozne, zpocatku jsem nektere casti preskakovala, jsem to nedavala. To ale urcite detektivce neubira, spis naopak. Zajimave bylo i rozuzleni, kdo je vrah jsem netusila, dokud to nebylo ocividne. Povedena detektivka.

AnikaRodriguez
21.11.2014 5 z 5

Já osobně jsem knihou překvapena a zaskočena! Opravdu se mi ten příběh pohrávající si s keltskými rituály líbí a spisovatel se trefil do mé noty. Geniálně promyšlené a detaily, kterými se Marsteton zabývá, vás nenechají chladnými.
Místy se mi to zdálo možná až moc nechutné, ale možná to bude tím, že je to určeno spíše starším čtenářům..:)

TheRaven
16.11.2014 3 z 5

Tak aspoň, že inspektorka hned na začátku přiznává, že na svou pozici se dostala zčásti díky pozitivní diskriminaci, tedy kvůli nesmyslným tlakům na vyplňování vysokých pozic ženami i v případech, kdy je taková žena méně kvalifikovaná než muž. A podle toho to pak taky v průběhu děje často vypadá, což bude jistě hlavní poselství knihy. Pokud jde o příběh: jednoduchý, zábavný, fajn, místy možná až nepříjemně brutální. Závěr prý trochu přiblblý, ale to už mě ani nepřekvapilo. Jako člověk detektivními thrillery téměř neposkvrněný nemám s čím srovnávat, ale proč nedoporučit. Celkově pěkná jednohubka. 70%.

Henriette
05.11.2014 4 z 5

Skvělý detektivní thriller, který vás od počátku polapí a nejde jej odložit. Ovšem ten konec.... Co je to pro Krista Pána za nápad? :(((