První krev

První krev
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 885 885

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

TheEvelyn
23.01.2022 5 z 5

To byla jízda. Možnost podívat se, jak to tenkrát začalo... Jak se Kim Stoneová dostala ke svému týmu, se kterým doposud řešila různé případy a zločiny (viz ostatní vydané knihy). Jací vlastně byli její počáteční kolegové a jaké byly jejich vlastnosti. Líbí se mi samotný překlad knihy, neboť dává logiku a ucelenost příběhu. Zároveň se opětovně potvrdilo, že autorka knihy umí pracovat s textem, zároveň vykreslit a popsat situaci není u ní taktéž žádným problémem. Samotnou gradaci děje si vždycky nejvíce užívám (což poznám díky své neustálé husí kůži). Nadále budu autorce zachovávat přízeň a těším se na další případy Kim Stoneové a jejího týmu. Za mě skvělá série, kterou vřele doporučuji ostatním čtenářům.

Kocourek

Opět další pecka

lenuskav

m-i-l-u-j-u ...

Mája777
22.01.2022 5 z 5

S chutí jsem si přečetla další příběh s Kim a s její partou. Vlastně, jak to všechno začalo…
Krátké kapitoly plné děje a akce. Tak mi to vyhovuje. Velmi dobře se čte a doporučuji.
(22. 1. 22 - 1 885 - 5)

evonra
22.01.2022 5 z 5

Jsem nadšená, že Angela Marsons napsala tento " nultý" díl.
Série s Kim a jejím vyšetřovacím týmem je má oblíbená a i já jsem si občas říkala, že by nebylo od věci poznat, jak to celé začalo ...
Za mne skvělý nápad.
A díky za Dawsona, to bylo opravdu milé.

KočkomilkaJana
22.01.2022 4 z 5

Proč tedy nedám plné hodnocení? Jednoduše nemůžu. Kniha je až moc… dělaná na míru. Nemůžu se zbavit pocitu, že je psána stylem odškrtávání si bodů u postav, kdo co musí splnit, aby se děj, whatever, líbil. Když jsem První krev četla, byla jsem spokojená, neměla jsem větších výhrad. Postavy se Stone ve vedení jsou sympatické a člověk je bere. Ale nic víc. Na poli evropské detektivky mne Kepler nadchnul, Nesbo vysírá, Horst uspokojuje, Minier provokuje, Flint rozčiluje a May okouzluje. A je jich více. Všichni do jednoho ale mají nějaký přívlastek! Marsons? Nic. Ano, knihu První krev doporučím dál, protože je korektní. Jsem zvědavá na stále omílaný vývoj postav. Jsem zvědavá na úroveň brutalit. Ale emoce? Žádné.

Celou recenzi najdete buď na Knižní díře nebo u mne na:

chrudas
21.01.2022 5 z 5

Detektivní zápletka jako vždy výborná, ale tady mě spíše nadchl nápad vrátit se na začátek celé série. Skvěle se četlo.

Nixa
21.01.2022 5 z 5

Zase jsem nadšená! Já tuhle sérii mám hrozně ráda a ani u tohoto dílu mě autorka nezklamala. Líbí se mi nápad udělat k celé sérii prequel, kde vidíme jak vše začalo. Jak se Kim Stone seznámila se svým týmem a jak spolu museli začít spolupracovat a věřit si. Já si čtení fakt užívala. Autorka píše čtivě a krátké kapitoly vás prostě nutí číst dál a dál.
Úplně mám chuť si celou sérii přečíst znovu :)

-markéta-
19.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Kdo miluje sérii s Kim, tak tohle je doopravdy mustread!
Upřímně jsem se trochu bála, že se mi kniha líbit nebude, přeci jenom je to návrat na úplný začátek, ale to jsem byla hloupá! Jak by se mi mohla nelíbit kniha od této autorky? Ba naopak - byla dokonalá!
Strašně moc jsem si užila začátky týmu a hlavně!!! Byl tam Dawson! Úplně mě mrazilo, když už tady uvažoval o zkouškách, na které mu Kim dala doporučení těsně před jeho smrtí.
Co se případu týče, tak opět paráda. Silné téma, které se určitě těžce četlo nejedné matce, vlastně i otci. A opět se dostávám k mé oblíbené filozofické otázce. Dělal pachatel doopravdy špatnou věc, když vraždil? Samozřejmě každá vražda je neodpustitelná, ale když vezmeme v potaz, do oběti dělaly?
Na konec - kdyby šlo dát knize 82735982395 hvězdiček, tak bych je dala všechny. MILUJU.

irva
18.01.2022 5 z 5

Nejdříve jsem měla strach jaké to bude zpět na začátek? Po tolika dílech? Ale musím konstatovat, že je to pecka. Autorka je opravdu paní spisovatelka.

Tereziee
17.01.2022 5 z 5

Moje komentáře ke každému dílu této série jsou prakticky stejné, ale musím to zopakovat i tady. Miluju tuhle sérii, Marsonsová píše skvěle a bezkonkurenčně.

hs777
16.01.2022 5 z 5

Musím říct, že to byl od Angely Marsons výborný nápad vydat nultý díl. Než jsem začala číst, trochu jsem pochybovala, jestli po jedenácti velmi úspěšných případech může zaujmout, ale hltala jsem úplně stejně jako ty předchozí a ráda jsem si přečetla, jak se tým Kim Stoneové zrodil (Dawson potěšil).

JustWomen
15.01.2022 3 z 5

Kniha má vysoké hodnocení, ale za mě to byl takový průměr. Začátek se mi celkem líbil, ta část s říkankami dostala trochu smysl až na konci, konec moc nepřekvapil a pořád to chválení týmu mě taky nebavilo. Přitom jsem Kim měla ráda ...

veronika3141
15.01.2022 5 z 5

Bajecna kniha jako vzdy od teto autorky,hlatala jsem kazdou stranku :)

Theresa.2679
15.01.2022 5 z 5

Super kniha, tuhle sérii miluji a ani tento díl nezklamal. Strašně ráda jsem sledovala začátky týmu a jsem moc ráda, že jsem si opět mohla přečíst díl, ve kterém vystupuje Dawson. Knihu jsem přečetla za dva dny a nemohla jsem se odtrhnou, už teď se těším na další díl.

Becca_books
12.01.2022

Jedna z mých oblíbených sérií. Bylo super vrátit se tam, kde to všechno začalo. Opět číst o Dawsonovi, o tom jaká byla Stacey první dny a vlastně i samotná Kim. S otevřenou pusou jsem zůstala po rozhovoru Bryanta s Woodym, to jsem nečekala a bylo to boží. Vzhledem k tomu, že další díly série jsou zatím pouze anglicky, asi se dám na anglické čtení :) Protože čekat než vyjde další a další kniha asi nezvládnu. Opět přečteno za pár večerů jedním dechem. A teda víc jsem si užila popis postav a jejich vývoj než vraždy, ty mi tentokrát přišly "vedlejší". Sérii určitě doporučuji a nechte si tento díl až na později. Podle mě když by se četl jako první, neměl by tak super efekt.

Kekik
11.01.2022 5 z 5

Úžasná, dokonalá, nejlepší série. Co více napsat, co nebylo ještě řečeno?

Jedná se o dvanáctou knihu ze série s Kim Stone. Tentokrát se vrátíme v čase. Byl to skvělý počin. Moc ráda jsem byla u zrodu nejlepšího detektivního týmu. Dawson mě sice skoro celou knihu vytáčel, ale je to Dawson. Už od prvního dílu mám ráda celý tým. A jelikož víme, jak se postava Dawsona vyvine, nějaké to zlobení mu člověk moc rád odpustí.
O Kim, Bryantovi, Dawsonovi a Stacey bych mohla psát hodiny a hodiny, a stejně bych nedokázala popsat, jak moc mám tuto partu lidí v oblibě. Woody dodal moc důležitý dílek skládačky.
Nechybí skvělý humor mezi týmem, přestřelky mezi Kim a Keatsem. Zajímavá zaplétka. Proč vrah vraždí není překvapením. Myslím, že čtenář velmi záhy uhodne, jakým směrem se bude vyšetřování vyvíjet. Ale odhalení vraha pro mě bylo překvapení. Měla jsem jiný tip. Knihy od Angely Marsons přečtu tak rychle, že ani nemám potřebu si spoilerovat, takže mám pak radost, když vraha tipnu správně. Tentokrát boduje autorka.
Těším se, až vydají další díl ze série. A nejen na to. Měla by vyjít i další autorčina kniha If Only.
Doporučuji k přečtení. Celou sérii doporučuji.

oleg
09.01.2022 5 z 5

Tak jsem dočetla poslední příběh Kim a nemám se na co těšit,všechny byly úžasné, poslední, který se vrátil úplně na začátek, byl super, bylo fajn se dozvědět jak začínali a teď jen čekat,na další, doufám.......

Jandýs
09.01.2022 5 z 5

Brilantní díl !

Kaiserka
08.01.2022

Skvělý zážitek. Přečteno jedním dechem. Můžu jen doporučit..

Angela Marsons
anglická, 1968