Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277940/mid_modlitba-za-mlceni-7eM-277940.jpg 4 701 701

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence , 2010

salexice
01.12.2022 4 z 5

mé první setkání s Kate Burkholderovou (první díl bohužel v knihovně chyběl, chápete to? :-)). S amišskou komunitou jsem se již setkala v Prosté pravdě, nicméně tohle byl jiný úhel pohledu. Hlavní hrdinku coby houževnatou, umanutou a milující svou práci jsem si upřímně oblíbila. Byť není vykreslena jednoznačně kladně a nesmrtelně - Kate popíjí ve chvíli, kdy nezvládá stres, plácá se v milostném životě ... je uvěřitelná, lidská. Výborná kniha, chystám se na zbytek série.

princeznaaura
25.11.2022 2 z 5

Tak já to mám tedy zcela naopak, že tuto autorku už ne. Příběh sám o sobě je dobrý, ale ten styl vyprávění mi teda fakt nesedí. Vadilo mně pojmenování policisty Glock, to jsem si vždycky myslela, že mluví o zbrani, co mně také vadilo byly popisky různých míst či osob, občas i nepodstatné, tak nějak jsem se s tím nedokázala ztotožnit, do 1/3 knihy jsem se vysloveně nutila, nějaké části přelítla, protože to bylo o ničem nebo zase naopak příliš detailní popis vraždy celé rodiny.

Ivanule
18.11.2022 5 z 5

Opět tu máme pokračování dalšího příběhu o policistejce Kate, Amiších, a bohužel dalších vraždách, která se v tomto městečku jménem Painters Mill v Ohiu odehrává. Na tuto autorku jsem přišla náhodně, ale rozhodně tyto příběhy jsou napsané hrozně čtivě,že nechcete knihu odložit, alespoň já tak takto mám:)

Micandy
22.10.2022 5 z 5

Mám přečteno 6 dílů a tenhle mi chyběl,takže mohu s jistotou říct, že další díly jsou skvělé. V druhém díle se opět máte na co těšit, děj graduje, nic není jednoduché jak se zdá. Vyvraždit celou rodinu Amišů dost zvráceným způsobem to Vás nenechá klidnými. Budete chtít vědět kdo, proč.

Postava Kate se vyvíjí a vyšetřovací tým si potrpí na sarkastický humor,což je fajn pro odlehčení vražd a temnoty v knize. Doporučuji, nudit se nebudete.

monte
06.09.2022 5 z 5

Další neméně zajímavý a napínavý díl

alekis
28.08.2022 5 z 5

Další případ, který Kate se svou partou řeší, je vskutku smutný. Je vyvražděna celá rodina. Otec, matka a pět dětí.
Kate a její tým pátrají, až vypátrají a stejně jako v prvním díle, i tady je naše švarná a udatná policistka v ohrožení života. Protože ale vím, že série pokračuje, nemám o ni obavu.
Romantická třešinka: zas by to mohl brát někdo jako červenou knihovnu, ale je třeba pochopit, že i statečné nebojácné děvče s pistolí proklatě nízko je rádo, když se může na chvíli schovat v teple a bezpečí silné, vlídné náruče... :-)

Zatímco v prvním díle se řešil hnusný úchyl a jeho techtle mechtle, tady je to věru o jiném. Nesmím nic prozradit... mohu jen konstatovat, že pravá příčina likvidace amišské rodiny není nijak vymyšlená, vycucaná z prstu, protože to, o čem se zde mluví, se děje... děje... a děje a je to prostě děs! Ale pokud je poptávka po určitém artiklu, rozhodně se objeví i nabídka - a té poptávky je mezi pravými, nikoliv knižními úchyly, dost a dost!
A teď, milá Katko, si dám na chvíli od tebe a od vraždění pauzu...

Maky806
11.08.2022 5 z 5

Další podařená kniha od Lindy, to byla jízda! Jdu hned na další díl.

apq
08.08.2022 5 z 5

Velice podařená kniha odehrávající se v zajímavém uzavřeném prostředí Amišů.

Turante
26.07.2022 4 z 5

Opět moc pěkný thriller. Líbí se mi jak se vyvíjí postava Kate. Zajímavý příběh, dobře stupňované napětí. Určitě jdu i do dalšího dílu.

Jessybelle
18.07.2022 4 z 5

Knize nelze upřít čtivost, i ta vražda byla dobrá, i téma Amišů je zajímavé. Ale nějak se s tímto dílem nemůžu srovnat. Hlavní hrdinka se svou prací občas vyrovnává alkoholem. Líbí se mi číst série popořadě, abych sledovala tu tzv. neviditelnou linku osudů policistů, ale tady se ta linka zaprvé moc neposunula a týkala se víceméně jen Kate.
Nicméně po pár knihách si přečtu další díl.

hana4834
17.07.2022 4 z 5

Super série už se těším na další díl.

bookcase
17.07.2022 4 z 5

Série se mi líbí, i když je fakt, že ji autorka píše trochu šablonovitě. Ale nevadí, zaujalo mě prostředí Amišů, baví mě to.

romika
09.06.2022 3 z 5

Asi už s touto sérií končím,chybí mi tu propracovanost motivů zločinců,jsem zvyklá u Angely Marsons na vícero případů a větší detailnosti...tady kde se vzal tu se vzal vrah a nic víc,velká škoda. A kromě Kate a Tomassetiho žádné detaily o dalších členech týmu,jen opakování z prvního dílu.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Výborné, stejně jako první díl.

Metla
05.05.2022 4 z 5

Holt se zas jednou budu svými artritickými lokty drát poněkud proti proudu, pardon.
"Slib mlčení" se mi líbil docela dost, přestože jsem měla i několik výhrad. Svižná čtivost druhému dílu zůstala, množství výhrad se zvýšilo. Kate Burkholderová projevovala zhruba tolik vyrovnanosti, jako dočasní "hosté" na záchytce - nenechala bych ji velet ani policajtům ze stavebnice LEGO. Agent Tomasetti je to samé v bledě bledém, ti dva se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli. Jsou ve svých traumatech zoufale zacyklení, pohřbení v nich až nad své utrápené hlavy. Autorka tragické události z minulosti hrdinů vystavuje na odiv nadměrně často, opakovaně se v pocitech mizérie rochní. K tomu závislost na alkoholu, kombinace s léky (ovšem žádný výrazný vliv na chování vlivem intoxikace jsem nezpozorovala), brutální zločiny popsané do nechutných podrobností... rozpitvat ještě sociální pozadí každého, kdo se mihne dějem, měli bychom tady tradiční severskou detektivku. Zápletka se drží mustru moderních kriminálek; ničím nepřekvapila a pachatele jsem navzdory bestialitě měla na salámu. Anonymní psychopat bez osobnosti, bez vysvětlení, kde a proč se zlo zrodilo, to mě nebaví. Chci tě/nechci tě techtle-mechtle už mi připadaly iritující, vztah Kate a Johna se nikam neposunul. Největší plus série, tedy prostředí amišů, také stagnuje, nejde do hloubky, nedozvěděla jsem se nic nového.
Jestli třetí díl nepřijde s nějakou pozitivní změnou, přestanu křečovitě přivírat oči, zmasakruju hvězdičky a s "Případy Kate Burkholderové" se rozloučím. 70%

Niu
26.04.2022 3 z 5

Nedá se upřít čtivost. Je to detektivka na pomezí děl z per Chrise Cartera a Louise Pennyové, možná i Angely Marsonsové. Je tady malá vesnička, kde se odehrávají ty nejbrutálnější zločiny. A tady ta brutalita opravdu byla. Něco mi ale chybělo nebo neladilo. Obecně mi v knihách vadí nevyváženost, kdy prostor dostávají věci nepodstatné pro dané vyšetřování, zatímco vlastní akce je rychlejší než blesk. Romantická linka se mi líbí, není to přestřelené, je tam napětí, i když já jsem člověk, co se v detektivkách bez této linky obejde. Můj typ na pachatele vyšel. Od začátku lze odhadnout. Bohužel za ten závěr, kdy přemýšlím, zda Kate jedná jako náčelnice, strhávám 2* :o(

Pája699
20.04.2022 4 z 5

Jako určitě skvělé pokračování série, i když musím přiznat, že první díl se mi líbil více. Opět to bylo svižné, napínavé, dramatické. Jednu hvězdičku ubrat musím za pro mě krkolomný konec v rozuzlení a i za to, jak vraha dopadli. Tam to moc nezafungovalo :-) Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat mezi Kate a Johnem. Další díl si nenechám ujít.

Zuzanak4
17.04.2022 1 z 5

Tohle mě ani trochu nebavilo. Měla jsem pocit, že podobný příběh jsem četla už mockrát.

Joyce24
29.03.2022 5 z 5

Další díl série s náčelnicí Kate byl opět velmi čtivý, i když alespoň jednoho z pachatelů jsem tušila už od poloviny knížky. Další díl série si po malé přestávce určitě ráda přečtu.

katka.oo
26.02.2022 5 z 5

Skvělé čtení, já jsem spokojená a opět díky mým oblíbeným čtenářům, že mě svými velmi kladnými komentáři navnadili číst tuto sérii s Kate z amišského prostředí.