Případ nevěrné Kláry

Případ nevěrné Kláry https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75471/bmid_pripad-neverne-klary-SAr-75471.jpg 3 571 571

Soukromého detektiva Denise Pravdu, jehož pražská kancelář se specializuje především na sledování nevěrných partnerů, požádá jednoho dne o schůzku populární spisovatel Norbert Černý — tak začíná nejnovější kniha Michala Viewegha, jednoho z nejčtenějších současných českých autorů. Případ nevěrné Kláry je nejen vtipně sebeironickou reflexí takzvaného úspěšného spisovatelství, ale především rafinovaně zkomponovaným příběhem o lásce, přátelství a žárlivosti. Román s detektivními prvky, plný překvapivých zvratů, tentokrát zavede čtenáře až do vzdálené Číny...... celý text

bruntal
05.01.2018 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Není to nic světoborného a pokud od toho nečekáte příliš, tak zklamaní nebudete.

bookemma
06.12.2017 5 z 5

Příběh se mi velice líbil. A fandím Kláře.

ecila13
04.12.2017 3 z 5

Oddechové čtení.

pif69
08.11.2017 4 z 5

Oddychovka na pláž na dovolenou , nic jiného jsem v tom také nehledal .

hroneczek
31.10.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem od Viewegha zatím četla. A moc se mi líbilo, s jakou ledabylostí některé scény popisuje, zároveň ale vtáhne do děje a po otevřeném konci přemýšlíte, jak to vlastně mohlo opravdu skončit.

Jittule
07.10.2017

Docela dobrá oddechovka, čtivá

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Oddechová kniha, ale moc mne nenadchla. Viewegh má lepší.

Horalka5
22.06.2017 4 z 5

Dobrá oddechovka na cestování mezi prací a domovem :)

barbora8564
03.02.2017 4 z 5

Čtivá oddychovka :)

Alaglesia
14.12.2016 5 z 5

Tak tato kniha je opravdu zdařilá. Poutavý příběh, který jsem hltala od začátku do konce. Závěr jsem opravdu nečekala. A líbila se mi nevyřčená otázka na závěr, co vlastně žárlivý spisovatel provede s Klárou?

feex8
12.10.2015 3 z 5

Lahko predvidatelne. Vadilo mi vykreslenie postav sposobom urobit z nich nasilu vynimocne, zaujimave charaktery. Na moj vkus nepresvedcive, silene. Ale nebolo to az take hrozne v konecnom dosledku sa to citalo dobre. Prepadak to nie je, ale ani ziadna slava. Hodnotim ako fajn.

Moje hodnotenie: 53%

trudoš
29.04.2015 3 z 5

Skromná detektivka o sledování manželek a manželů, bohužel s trochu očekávatelným průběhem. Víc než na zápletku se Michal Viewegh soustředí na dumání o věrnosti a žárlivosti, přitom si mimoděk utahuje ze spisovatelského řemesla. Autorovi se daří zachytit práci soukromého detektiva věrně a uvěřitelně, v některých detailech jen možná na české poměry trochu uměle. Především jej však nepochopitelně staví do pozice moralistického guru, což se v závěru samozřejmě promění v jeho neprospěch. Tenhle přerod na mě ovšem působil lehce násilnicky, o to víc, přihlédneme-li v jak uvolněném vztahu hrdina žije, čím se léta zabývá a kolik mu je let.
Jako oddechové čtení to špatné není, děj je prošpikován příjemnými dialogy a šlape jedna báseň. Ruka profesionála se jednoduše nezapře. Samotné vyústění, ač nápadité, pro mě těžko uvěřitelné. Že by si zkušený detektiv a bývalý kriminalista znenadání nedokázal poradit s horkokrevným amatérem, mi prostě nesedí.

eliska.l
17.04.2015

Toto byla moje třetí (a asi poslední) knížka od Michala Viewegha, kterou jsem četla. Přijde mi, že hlavním tématem jeho knih je sex a opakující se motivy příběhu... Na první přečtení dobré, ale po druhé po této knize už nesáhnu.

Péťa86
28.01.2015 3 z 5

Zajímavá knížka... Určitě čtivá, přečetla jsem jí skoro na jeden zátah, ale trošku jsem se potácela v tom, co je nebo není realita. Jinak jako oddechovku doporučuji :-)

nova8907
13.10.2014 5 z 5

Líbila se mi :-)

Petra Ďat
05.09.2014 2 z 5

libilo se mi celkové téma knížky takovej dobrej pohled na žárlivost,pár jeho názorů se mi líbilo ale myslim že je dost těžký aplikovat je v reálu:D...Jen ten konec nic moc..vlastně nevím jak to dopadlo můžu si je domýšlet jestli ten konec byl konec Norbertova románu,nebo jestli to vlastně bylo reálný.

Verrrunka
22.04.2014 3 z 5

Možná kdyby si odpustil tu Čínu a ten konec, tak by to bylo lepší. Takhle to bylo až moc překombinované. Jinak mě ten nápad bavil, ať si říká kdo chce, co chce, Viewegh se čte prostě dobře, i když to často sklouzává až k braku.

Wilik
22.01.2014 3 z 5

Jako knížka skvělé, líbila se mi. Naopak film mě zklamal.

malazluta
15.03.2013 2 z 5

Byla mi zapůjčena, přečetla jsem ji a nevrátím se k ní.

luci.lusa
08.02.2013

Knížka mě ani moc nezaujala, napsal už mnohem lepší díla. A filmové zpracování úplná katastrofa :-/