Prežila som

Prežila som
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493276/bmid_prezila-som-33X-493276.jpg 5 194 194

Immaculée Ilibagiza vyrastala v krajine, ktorú mala rada, s milovanou rodinou. V roku 1994 sa však v Rwande rozpútala krvavá genocída a Immaculéin dovtedajší život sa rozbil na márne kúsky. Takmer všetci členovia Immaculéinej rodiny boli brutálne zavraždení počas trojmesačného besnenia, ktoré si vyžiadalo životy asi milióna Rwanďanov. Immaculée tento masaker prežila za neuveriteľných okolností. 91 dní sa spolu s ďalšími siedmimi ženami skrývala v maličkej kúpeľni v dome miestneho pastora, zatiaľ čo na nich poľovali stovky sfanatizovaných zabijakov vyzbrojených mačetami. Pozoruhodný bestseller teraz vychádza s novým doslovom a Immaculée v ňom pridáva spomienky na dvadsať rokov, ktoré uplynuli od rwandskej genocídy. Je to pohľad nielen na zmeny v jej osobnom živote, ale aj na zmeny v živote krajiny, v ktorej sa tie strašné udalosti udiali.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Noxi

Left to tell

Lůca Lucius
15.04.2014 5 z 5

Kniha mi vyrazila dech. V neustálém napětí a zvědavosti, jsem ji přečetla velice brzy.. Ale běhal mi mráz po zádech....

Nadík
30.05.2013

....poutavy pribeh...

Alca007
29.01.2013 5 z 5

naprosto fascinující příběh.četla jsem jedným dechem. Člověk dokáže přežít nepochopitelné věci - na druhou stranu je otřesné kam až dokáže zajít fanatismus a jak dokáží být lidi, dá-li se jim tak ještě říkat krutý.Za mě *****

Bea1997
26.09.2012 4 z 5

Tato kniha je výborná... Nedokážeme si představit kolik toho musela prožít a vytrpět. Stojí to za to si to přečíst ;))

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Poutavý autobiografický příběh ženy, která si za svůj život vytrpěla pro nás mnohé nemyslitelné. Silné téma a ještě silnější příběh, ale samotné zpracování mě úplně tak neoslovilo. Špatně se taková kniha hodnotí, ale přesto musím konstatovat, že jsem četla i lepší autentické knihy. Genocida ve Rwandě je rozhodně ale velmi zajímavé téma, takže můžete vyzkoušet třeba tuto knihu.

Alexxandra
02.06.2012 5 z 5

Miluju tuto knihu!Běhal mi z toho mráz po zádech

bai.Cerna
13.08.2011 4 z 5

Námět ***** ....., zpracování *** až ****. U knížek tohoto typu však pochopitelné, že nelze očekávat literární skvost. V každém případě doporučuji k přečtení.

habakkuk
13.04.2011 5 z 5

Velmi působivá kniha o genocidě. Běhal mi až mráz po zádech, z toho co je člověk schopen udělat druhým, jen proto, že je z jiného klanu.

aurora
30.11.-0001 5 z 5

Kniha není jen o genocidě, ale o víře a odpuštění, o pozitivní energii. Autorka nám zprostředkovala i obraz africké Rwandy. Je to kniha duševně obohacující.