Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434506/mid_pravy-vylet-pana-broucka-do-mesice-6nm-434506.png 4 302 302

Pan Brouček série

Satirický román, kdy se dostává pražský měšťák pan Brouček na Měsíc a setkává se s místními obyvateli.

knihomilka
05.11.2013 5 z 5

Medzi takýmito obyvateľmi by som chcela žiť. Najvyššia kultivovanosť vo všetkých umeniach, mier, nijaké úrady, éterické telo, bez potreby jesť, iba sa napájať rosou a vôňou kvetov... ideálny život v prostredí najvyššej krásy. Veľmi pútavé, ako to všetko prežíval pán Brouček, čo si myslel, čo vykonal, hoci nechtiac, k čomu došlo, pekne som sa na tom zasmiala.

Rup
10.09.2013 4 z 5

Skvělá parodie na maloměšťáctví a provincionalismus (to je hrozné slovo) obyvatel srdce Evropy neboli pupku světa. Vtipně a svižně napsané. Vřele doporučuji.

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Tady je ještě pan Brouček jen směšně pomýlený muž na Měsíci, v 15. století dostal za uši mnohem víc a Čech tam jeho oportunismus důrazně vystupňoval. Chtěla bych upozornit, že dva příběhy o Broučkovi nejsou vůbec nudné (a zvláště první je tak kraťoučký, že na nudu opravdu není čas - moje krásné, malé vydání z roku 1908 má 120 stran, oproti zde uváděnému), takže stojí za to aspoň je zkusit.

WEIL
22.08.2011 3 z 5

Travlo, než jsem tomu přišel trochu na chuť, ale nápad od autora je to zajímavý.