Pozvaní

Pozvaní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/bmid_pozvani-oYc-430463.jpg 4 513 513

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

The Invited , 2019

zbožňuju_knihy
31.05.2020 4 z 5

Ducharska detektivka, rekla bych. Hezky ctive, bohuzel vubec desive. Zimni lide mne pohltili, i kdyz uz si z nich moc nepamatuji, jen to hororove skrabani na skrin:D. Tady nebyla zadna mraziva chvilka, zacatek mozna zbytecne dlouhy a ze se jedna o pribeh o dome, kde strasi.. od toho straseni v dome jsem cekala tak nejak vic. Ono to ale vlastne moc nejde, kdyz dum pul knihy ani nestoji. .

HanulkaK.
22.05.2020 3 z 5

Přečteno během pár dní, kniha mě bavila, to ano, ale přeci jen ten závěr byl hodně odhadnutelný, nevím, Zimní lidé byli děsivější a napínavější. Teď jsem dočetla a zítra si na tuhle knihu nejspíš ani nevzpomenu.

Turante
20.05.2020 4 z 5

Četla jsem od autorky už Zimní lidé a musím říct, že jsem se u ní bála více než u Pozvaných. Ale čte se to opravdu moc dobře, takže doporučuji.

blackoutzuzi
20.05.2020 4 z 5

Pokud jste četli Zimní lidé, tak rozhodně nečekejte, že se v případě této knihy budete bát stejně jako u nich. Příběh zde plyne pomaleji, hlouběji se dostáváme pod povrch naší hlavní dvojici, ale také jejich malé sousedce, kterou si určitě oblíbíte stejně jako já. Moc oceňuji celkové vystavění příběhu, autorka nám odkrývala pěkně kousek po kousku jednotlivá tajemství a na konec do sebe všechno krásně zapadalo. Já jsem s příběhem moc spokojená, ačkoli byl napínavý spíše jen tak zlehka, takže bych ho vyloženě do žánru "horor" neřadila, spíše šlo o thriller.

Monkas1
19.05.2020 5 z 5

Knížka se mi líbí ,krásně se čte a ráda jsem si jí přečetla, doporučuji.

bookcase
17.05.2020 4 z 5

Příjemná duchařina, bavila mě.

Ophelie
16.05.2020 3 z 5

Kniha mě začala naplno bavit až zhruba v polovině příběhu, kdy děj nabírá na napětí a už se tolik nevleče, nabírá spád. Každopádně Zimní lidé se mi líbily mnohem víc. Ale i tato kniha není úplně špatná, takový příjemný duchařský příběh s celkem zajímavou zápletkou.

Tris257
14.05.2020 5 z 5

Napínavé, bravurně napsané! Hltala jsem každou stránku.

Drndi
30.04.2020 5 z 5

Svou prvotinu autorka nepřekonala, ale přesto parádní počtení, těším se na další duchařinku:)

Bestiařík
28.04.2020 5 z 5

Výborné! Není to úplně děsivý horor, u kterého byste se hrůzou nemohli nadechnout, ale i tak je to dechberoucí počtení.

Pípasek
25.04.2020 5 z 5

Jedním slovem paráda. Málokdo by to ustál. Románové postavy jsou vystaveny velkému psychickému náporu, je to hodně strašidelné a klidně spát asi nebudete

Veronika2692
24.04.2020 5 z 5

Jedním slovem - skvělá. Mám knížky od Jennifer moc rada, to je ta pravá ducharina, krásně se čte, nemohla jsem se odtrhnout, zajímalo mě, co bude dál, zajímali mě všechny postavy. No paráda, tak rychle rychle, ať píše dalsi :D :)

Naaide
22.04.2020 5 z 5

Možná to bylo zbytečně zamotané a zbyly mi po přečtení nějaké otázky, ale jinak jsem ji přečetla za chvilku, byla fajn.

DarthElle
20.04.2020 4 z 5

Mám z toho dost rozporuplné emoce. Ač spousta lidí nemá rádo The Night Sister, tak ta se mi četla daleko lépe, víc mě překvapila a více jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Narozdíl od Pozvaní, kteří si u mě hověli i pár dní bez otevření. Příběh nebyl špatný, ale hrozně se to vleklo, někdy více pozornosti schramstnul samotný dům a jeho výstavba než záhada okolo Hattie a jejího pokladu. A tak si stále říkám, jestli byla hodná či zlá, přeci jen několik lidí kvůli ní umřelo, aniž by si to zasloužili. Při jméně Frank Barns jsem se mírně uculila při myšlence na M.A.S.H., ale nejspíš nepůjde o nějaký easter egg.
Postavy mi nijak nevadily, byly příjemné kromě pár momentů a o tom, kdo je další příbuzní Hattie ani nemusela být řeč, když si přečtete to jméno. Ale konečné rozhřešení mi doplo jen minutku před koncem. Nu, možná se k ní zase někdy dostanu, přesto se budu těšit na další autorčinu knihu, jelikož mi její styl rozplétání záhady neskutečně vyhovuje!

niki7763
19.04.2020 3 z 5

Ač trochu s lítosti, ale nakonec přece jen musím dát 3 hvězdy, protože Zimní lidé byli lepší a ohodnotila jsem je 4* :))
Jennifer a její "pohádkový" svět. O děsu tady mluvit nemůžu, ten se nekonal. Ale opět nechyběla čtivost, spád a sem tam i napětí. Dej plynul ale velmi pomalu, chvílemi jsem si říkala, kam se teda poděla pointa, ale nakonec to skončilo docela slibně. Tohle dílo musím označit za napínavou pohádku, která Vás bude jistě bavit, ale strach nejspíš nezažene. To ale nevadí. Takový pěkný příběh pro dospělé. Četla jsem jak ve dne se sluníčkem, tak v noci za tmy, pouze s malou lampičkou, ale ani tak mi strach nepřivodilo nic z toho, co se v knize událo. Za mě takový průměr, ale pokud Jennifer napíše další knížku, určitě si ji s chutí přečtu. Je to takový slibný žánr u kterého trochu vypnete :))

Cherryel
19.04.2020 4 z 5

Tak chvilkami jsem si myslela,že to bude ještě lepší než zimní lidé,ale ne.Na to, jak to bylo pěkně rozvětvené a popsané,jak se postupně všechno událo,Helen odkrývala tajemství pomalinku kousek po kousku a do toho tajemný mokřad a duch hodné,nebo zlé čarodějnice? Vždycky byly nějaké pochybnosti.Celé to bylo napínavé ,ale konec, takový rychle useknutý,jako nedodělaný.To mě trochu sklamalo.

Nina291
15.04.2020 5 z 5

Joooooo tak tuto knížku jsem přečetla na posezení. Hodně rozdíl oproti Vermontskemu psychu. Jsem ráda že mě to neodradilo.

Denisa_a
14.04.2020 5 z 5

Nejlepší duchařina jakou jsem kdy četla :-)

S.dubna
14.04.2020 2 z 5

No, tolik stránek, co se nic nedělo. Ze jsem se bála, vážně říct nemůžu. Další horor pro děti.

Blondebookdevil
14.04.2020 4 z 5

Mé třetí setkání s autorkou a je o poznání lepší než to minulé - po nezáživném Vermontském psychu to Jennifer dokázala vyšvihnout skoro na úroveň Zimních lidí.
Helen a Nate si staví dům na pozemku u mokřadu, který je tak trochu zakletý. Celou knihou se táhne klasický hororový motiv - žena je vyděšená, vídává ducha a manžel jí, jak jinak, nevěří. Výpravy do minulosti se mi v této knize líbily asi ze všeho nejvíc, jsou do příběhu zapojeny tak, že jej nijak nenarušují. Nebylo mi moc jasné, co s tím vším má společného čtrnáctiletá Olive, která jen chtěla získat údajně zakopaný poklad. Vše do sebe na konci perfektně zapadne, oceňuji, jak má autorka promyšleny rodokmeny a charaktery jednotlivých postav.
Tajemný duch Hattie a její potomci byli na husí kůži, nicméně to, jak zmizení Oliviiny matky zastínilo tuto záhadu, mi na konci trošku vadilo. Pro mě 4,5*/5 a doufám, že autorka napíše ještě něco dalšího a strašidelnějšího.