Potom

Potom https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152831/bmid_potom-ULE-152831.jpg 4 317 317

Čierny dym zahaľuje letnú belasú oblohu. Škola sa v okamihu ocitá v ohni. Grace, jedna z matiek, spozoruje dym a pustí sa do behu. Uvedomuje si, že vnútri mohli zostať jej deti – sedemnásťročná Jenny a osemročný Adam. Adam je mimo nebezpečenstva, ale dcéra... Grace neváha a vbehne do horiacej budovy, aby ju zachránila pred desivou smrťou v plameňoch. Záchranka priváža do nemocnice dve obete požiaru v kóme. Grace sa rozhodne odhaliť totožnosť podpaľača a chrániť svoje deti pred tým, kto sa nevzdáva úmyslu zničiť ich. K dispozícii má len silu svojho ducha, pretože telo je nevládne. Vyšetrovaním poveria Graceinu švagrinú Saru, ale jej metódy sa vrchnosti nepozdávajú. Môže byť podpaľačom malé dieťa? Grace bojuje nielen s ohňom, ale aj s pretvárkou, pokrytectvom, nezmyselnými predpismi, pričom odkrýva bezhraničnosť svojej lásky. Jej materinské srdce dostáva šancu opäť darovať život. A potom...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Afterwards , 2011

monika0356
12.10.2018 5 z 5

Takovou knížku jsem snad ještě nečetla, příběh do kterého jsem úplně propadla a ten konec...dojmulo mě to a to se jen tak nestává. Za mě plný počet :)

Jakubadavid
05.09.2018 4 z 5

Pro mě zajímavé poklidné čtení. Zprvu jsem se obávala zasažení "duchariny" do děje, ale bylo to příjemné zpestření. Člověk se na chvíli zastavi a v dnešním uspěchaném světě se zamyslí nad tim, co je důležité.

Maria95
05.08.2018 4 z 5

Trošku pomalejší začátek, ale pak to nabralo obrátk..moc se mi nelíbilo, když popisovala Grace svého manžela v přítomnem čase, celkem mě to matlo a kolikrát jsem se ztrácela..avšak autorka dokázala dlouho napínat a tím, kdo je vlastně zhar..ale určitě zajímavá kniha.. jako ve většině případů matka se objetuje pro dceru

Vierka_kikanika
01.07.2018 3 z 5

Taký priemer. Nie vyložene zlá kniha, ale priemer. Aj keď oceňujem autorkin nápad rozprávať príbeh prostredníctvom rozprávačky takmer "z druhého brehu" - ležiacej po požiari v kóme, z ktorej sa nemá nikdy prebrať. Ale celkovo sa nemôžem ubrániť dojmu, že ten príbeh je taký "americký", rozumej taký, ktorých produkujú filmové štúdia tucet ročne.

Mandlevest
21.06.2018 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu dostala. Začala docela nenápadně , byť velmi smutně, ale potom děj gradoval stránku za stránkou ke strhujícímu konci. Knihou jsem nadšená, ani nevím, jestli se mi chce číst Sestra a Dokonalé ticho, abych nebyla zklamaná.

oluskace
25.05.2018 1 z 5

Vůbec jsem se nemohla začíst a v knize jsem se ztrácela. Sestra byla o dost lepší a víc hvězdiček dát nemůžu. Ztráta času

Terry.89
22.05.2018 4 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že budu knihu číst opravdu dlouho, stránek má požehnaně a nejprve se nedělo nic převratného, takže mi děj ubíhal velice pomalu. Pak mi ale došlo, že u Sestry to zprvu bylo taky takové. Děj je nejprve velice pozvolný, plný zdánlivě nepodstatných a šedních maličkostí, které se však postupem času začínají skládat do větších obrzců, až nakonec vytvoří celistvý obraz děje. Přiznám se, že první autorčin román se mi líbil víc, ale V plamenech, má rozhodně také něco do sebe. Zhruba od sté stránky už mě děj naprosto pohltil, nebylo snadné odolat zvědavosti a knihu odložit. Dá se říci, že jsem ji přečetla během dvou dnů, kdy jsem se do ní opravdu začetla, předtím to bylo jen takové nesmělé oťukávání. Děj je nesmírně promyšlený a skrývá se v něm nejeden zločin. Moji podezřelí se nakonec staly jen takovu vějičkou, kterou na nás uatorka nalíčila a nakonec to vše bylo uplně jinak, než jsem si myslela. Některé postavy mě opravdu velice překvapily. Závěr knihy mě velmi dojal, nad sílou mateřské lásky a oběti v její jménu, kterou projevila Grace jsem uronila nejednu slzu.
Doufám, že se od autorky brzy dočkáme další knihy, bezesporu je velice talentovaná a její příběhy jsou originální, propracované, dechberoucí a přesto velmi reálné.

Devil-Ivet
05.04.2018 4 z 5

Začátek knihy byl zmatený, nedařilo se mi začíst se a ztrácela jsem se v postavách a v čase. Po začtení a pochopení toho všeho jsem se nemohla odtrhnout. Nakonec to bylo skvělé. Dobrý nápad, chytlavě napsané. Odpovědi na neskutečně mnoho otázek bylo předkládáno po kouskách, takže po celou dobu netušíte, kdo mohl školu zapálit a hlavně proč. Z knihy je cítit mateřská láska, kterou Grace dávala najevo. Celkový dojem z knihy je opravdu dobrý, určitě bych se k ní někdy vrátila a od autorky si přečtu i jiné knihy. Dala bych plný počet, ale jednu musím ubrat právě kvůli tomu zmatenému začátku.

Tirisa
18.02.2018 5 z 5

Stejně jako Sestra prostě skvělé.

jittik
11.02.2018 5 z 5

Konec mi vzal slova z úst...

DoDidDone
23.01.2018 2 z 5

Nápad a anotace jsou senzační. Tahle detektivka vybočuje z řady, kniha na sebe vším natahala několik dalších žánrů jako třeba fantasy. (Kdo by čekal, že jde spojit knihu s fantasy s detektivkou dohromady?!!) Jenže provedení knihy mě dost zklamalo a jak se vyvíjel děj, opadal můj zájem číst, proto jsem knihu nedočetl.

Líbí se mi, že je kniha psaná v "du" formě, občas tedy, je to zajímavé a já nikdy takovou knihu nečetl, takže tohle je kladné hodnocení. Dále, prvních padesát stránek skvělých: ihned se začalo něco dít, žádné dlouhé popisy, jen vylíčení vztahů hlavní hrdinky a její dcery, syna, manžela, postav ve škole. Pak už se mi to líbilo méně a méně...

Postavy se "probouzí" (jak to napsat? prožívají klinickou smrt? já nevím, jaký termín vybrat, takže se případně omlouvám) na nemocničním lůžku a hned ví vše, pořád chodí za vyšetřovateli a snaží se ke VŠEMU vyjádřit; a v tom je ten problém... :/ Těch popisů všeho tam je nadbytečně (oproti začátku úplně jiný styl), chápu, že když vypráví postava, musí se účastnit všeho, jinak nic čtenář logicky nemůže vědět, ale tady mi to přišlo trochu moc všeho. :/ (Pořád koukání za rameno a do toho nemůžou mluvit nahlas, protože jsou... neživí? Já fakt nevím, omlouvám se...)

Co mě vadilo nejvíce byl způsob, jakým autorka jednala s podezřelými a jak nám je líčila. To totiž bylo pořád ve stylu: "Takže tys to udělal/a!...Ne dobře, tak ne... Nebo vlastně jo! Tys to byl/a!...Ne, tak ne, moje chyba... I když, vlastně..." A pořád dokola, bylo to dlouhé, vleklé a nudné. Do toho ještě přidejte vzpomínky na idylickou rodinku a moje chuť pokračovat v četbě úplně mizí.

Proto když jsem okolo stránky 300 pochopil, že to nikam nejde, přešel jsem o sto padesát stránek dál a dočetl si konec... A světe div se, nebylo to tak náročné přijít na viníka požáru.

Kniha má obrovský potenciál, ale není napsaná úplně pro mě. Některým se tahle kniha může líbit, ale já osobně lituji, že jsem s ní ztrácel čas. :/

Ryšava
14.01.2018 4 z 5

Od téhle autorky se mi zdá lepší kniha Sestra. Moc se mi líbí nápad a styl knihy. I když se mi zdálo, že občas moc dlouho a zbytečně popisu pro mě nedůležité věci a pasáže.

allyce
11.12.2017 4 z 5

Kniha je čtivá, příběh zajímavý, sice pár hluchých míst by se našlo, ale ten pohled "z druhé strany" mě opravdu zaujal. Psychologie příběhu se mi líbila více než kriminální linka knihy.

Kytiii
10.12.2017 4 z 5

Velmi poutavě vystavěný příběh. Kniha se četla téměř sama, ani nevím jak a byla jsem na konci...

VeronikaSas1
07.12.2017 5 z 5

Musím říct,že ani nevím,jak popsat mé pocity. Po přečtení knihy Sestra jsem si řekla,ze tato autorka nebude můj šálek kávy. No ještě,že jsem nedala na svůj dojem. Kniha me zaujala uz od samého začátku.Když si myslíte,že případ je vyřešen,najednou kniha nabere jiny směr a vše je jinak. Musím říct,že po dlouhé době,vyborna detektivka. Za mě opravdu palce nahoru.

pavlina361
03.12.2017 5 z 5

Za mě výborná kniha! Napínavý děj,kdy viník je jasný až na konci knihy. A závěr knihy nečekaný a úžasně napsaný!

Gigy
10.09.2017 4 z 5

Kniha patří bezpochyby k tomu lepšímu, co se mi dostalo do ruky. Děj byl sice zpočátku trochu těžkopádný a nezáživný, ale s požárem se dal do pohybu a nezadržitelně gradoval a jako čtenáře mě takřka válcoval. Viník celé události zůstává v utajení až do samého konce knihy (tuším, že je odhalen až cca kolem strany 440), takže autorka zapírala a mlžila jak jen mohla - a to já ráda. Pár nedostatků jsem v knize sice našla (občas se vloudila nějaká ta gramatická či překladatelská chybička atd.), ale v poměru klady:zápory to nestojí za řeč.

111moni
31.08.2017 5 z 5

Kdo z nás by se nechtěl občas povznést z těla a jen se tak kouknout, jaké by to bylo,jak by se k nám lidé chovali. Zde je příběh, kde se "detektiv duše" snaží zachránit děti. Matka, která se snaží zjistit, kdo chtěl ubližovat. Nápaditě pojatý příběh. Pro mne nejlepší ze tří.

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Na můj vkus byla kniha až moc plná sentimentu, což není úplně můj šálek kávy. Další knihu od této autorky již asi nezvolím.

deedulka
05.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Dojímavé popisy toho, jak matka vzpomíná na minulost a dětství svých potomků a popisuje situaci v nemocnici... Nebyla jsem úplně naladěná na tuto notu, ale spíše na tu detektivní. Po pomalejším rozjezdu jsem se však pořádně začetla a detektivní pátrání mohlo začít. Přiznám se, že některé pasáže jsem přeskočila, protože to vzpomínání a emoční rozjímání mi ubíralo na napínavosti děje. Číst si věci typu s čím si mazala malá Jenny chleba k snídani apod. mne vážně nezajímají a pro děj to není důležité. Ubrat pár stránek by tak knize jen prospělo. Ale i tak jsem si knihu moc užila. Po knize Sestra další povedený příběh. I obálka se mi líbila.